MASTERSTUDIES

Rajgir Hindistan En iyi Yüksek Lisans Dereceleri 2021

Bir Masters faydaları kazanç potansiyeli geliştirmek ötesine. Onlar size gelişimini hızlandırmak için kişisel ve mesleki beceri ile sağlayabilir. Onlar da eş kendinizi farklılaştırmak için bir fırsattır, birçoğu benzer bir düzey ve lisans niteliklere sahip olacak.

Uygulanan sanat hayatın tüm alanlarında hoş tasarımlar yapmaya gereklidir. Bunlar olmadan, dünya inanılmaz sıkıcı olurdu. Uygulamalı Sanatlar Bir Usta size bu pratik alanlarda sanat kullanımının daha derin bir anlayış verir.

Asya'nın güney kesiminde bulunan, Hindistan Cumhuriyeti yaklaşık 1,27 milyar kişi ile dünyanın ikinci en kalabalık ülkesidir. Hindistan üniversitelerin dört çeşidi vardır; Merkez Üniversiteler, Devlet Üniversiteleri, Üniversite Görülmeyen ve Özel Üniversiteler 550'den fazla kurumlarında oluşan.

Rajgir Hindistan'da Lisansüstü Eğitimler Hepsini İncele 2021

Arama Sonucu Filter

Budist Çalışmaları, Felsefe ve Karşılaştırmalı Dinlerde Ustalar

Nalanda University
MA
<
Tam zamanlı
<
2 yıl
Ingilizce
Kampüs

Okul, eleştirel düşünmeyi teşvik eder ve Asya'nın bireysel bölgelerindeki Budizm'in daha geniş kültürel ve tarihsel bağlamını keşfeder.

Devamını oku

Ekoloji ve Çevre Çalışmaları Yüksek Lisans

Nalanda University
Yüksek Lisans
<
Tam zamanlı
<
2 yıl
Ingilizce
Kampüs

Ekoloji ve Çevre Çalışmaları Okulu (SEES), sürdürülebilir ve kapsayıcı bir gelişme olan Nalanda Modelini tanımlamaktadır. Yerel geleneklerde kökleri vardır, geçmiş ve şimdiki ...

Devamını oku

Tarih Çalışmaları Yüksek Lisans

Nalanda University
Yüksek Lisans
<
Tam zamanlı
<
2 yıl
Ingilizce
Kampüs

Tarihsel Araştırmalar Okulu (SHS), Asya'daki ve dışındaki tarihsel deneyimleri ilgilendiren temel soruların bazılarına sistematik ve titiz bir araştırma yapan dinamik bir öğre ...

Devamını oku