Brezilya'da Sosyoloji Yüksek Lisans

Brezilya'da Sosyoloji Yüksek Lisans Dereceleri İncele 2019

Sosyoloji

Bir Yüksek Lisans başarıyla uzmanlık daha yüksek bir seviyeye göstermek bireylere verilen bir akademik derece olduğunu. Öğretti ve araştırma - Master iki ana türü vardır.

Bir sosyoloji programı bireylere, sosyal grupları ve bunların oluşturduğu bireyleri derinlemesine anlamalarını sağlar. Sosyolojiyi incelemek için tarih, ekonomi, din ve psikoloji konularına ve derslerine ihtiyaç duyulabilir.

Brezilya'da, derecesi üç tipi vardır: Lisans - araştırma dört yıl bittikten sonra tamamlanması ve öğrencilerin öğretmen olarak çalışabilirler dörtten altı yıl arasında sürer. Okumak için en yüksek derecede ve elde etmek için üç ila dört yıl sürer - Doktora / Doktora; - Master elde etmek için bir iki yıl sürer. Yüksek öğrenim Avrupa sistemi - Bu üç derece gevşek Bologna Sürecinin üç döngüleri karşılık gelmektedir. Bu bir Avrupa üniversitede bir lisans derecesi elde ettik varsa, Brezilya'da yüksek lisans ulaşmak için nitelikli gerektiği anlamına gelir.

Brezilya'da Sosyoloji Top Yüksek Lisans Programları 2019

Devamını oku

Toplum, teknoloji ve kamu politikası Masters

Grupo Tiradentes
Kampüs Tam zamanlı March 2019 Brezilya Aracaju

Toplum, Teknoloji ve Kamu Politikası Master teknolojik insan bir dizi içerir ve mühendislik ve halk sağlığı gibi diğer alanlarda diğer disiplin derslerde bir araya geldi ve desteklenmeyen bakış açılarını birleştirerek, sosyal bilimler. [+]

O Toplum, Teknoloji ve Kamu Politikası Yüksek Lisans Bu teknolojik insan bir dizi içerir ve mühendislik ve halk sağlığı gibi diğer alanlarda diğer disiplin derslerde bir araya geldi ve desteklenmeyen bakış açılarını birleştirerek, sosyal bilimler. Önerilen kurslar ve seminerler aralığı Şehir ve Bölge Planlama, Hukuk, Sosyoloji, Siyaset Bilimi, Antropoloji, Ekonomi, Mimarlık, Kamu Yönetimi, Sosyal Hizmetler, Halk Sağlığı, İletişim, Üretim Mühendisliği, Beslenme, Çevre Yönetimi ve Miras alanları kapsamaktadır kültürel.

HEDEFLER Farklı disiplin becerileri kavramsal çapraz bireyler, gruplar, siyasi kurumlar ve sosyo-kültürel dinamikleri arasındaki ilişkiler üzerinde durularak Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında multidisipliner eğitim sağlamak; öğretim ve ayrılmaz faaliyetleri ve çapraz ve sosyal ve kültürel alana taşımak sorunların çok yönlü ve karmaşık yapısı olarak araştırma alır akademik eğitim teşvik etmek; teori, araştırma, uygulama ve mesleki uygulamaları dönüştürme egzersiz için kritik bir eğitim ile birlikte sosyal bağlılık arasında tutarlı bağlantı üzerinden, çevresel, politik ve kültürel, sosyal fenomenin, analizini gerçekleştirmek için gerekli bilginin inşaat teşvik etmek; tren, eğitmek ve akademik topluluk desteği ve kamu görevlileri uygun sorun giderme ve üretim / uygulama yenilik süreçleri yoluyla etkinliği ve kamu ve özel kuruluşların verimlilik için entegre dişli eklem teşvik etmek; yüksek öğrenim, araştırma enstitüleri ve teknik ve bilimsel danışmanlarından faaliyet öğretmenleri güçlendirin. ARAŞTIRMA HATLARI ... [-]