Filter
Yüksek Lisans
Fas Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Fas'ta Sosyoloji Yüksek Lisans Dereceleri İncele 2019

Bir ana 'derecesi yüksek lisans akademik derecesidir. Bir zaten bir ana 'ın programına başvurabilmek için bir lisans derecesine sahip olmalıdır. En yüksek s tez veya araştırma kağıt 'nin lisans programı öğrencileri bir ana tamamlamak için gerektirir'.

Sosyoloji, toplumların, onları yöneten yapıların ve kurumların nasıl çalıştığını anlamayı amaçlayan bir çalışma alanıdır. Sosyal sınıf, medeniyetler arasındaki ilişkiler ve tarih gibi konular ağırlıklı olarak müfredatta yer alır.

Fas Kuzey Atlantik Okyanusu ve Akdeniz hem de bir kıyı şeridi olan bir Kuzey Afrika ülkesidir. Fas öğrenim görmek isteyen yabancıların çoğu Arapça veya Fransızca dil kursları da arıyorlar. Tüm büyük şehirlerde dil merkezleri var, ve hatta kurs sırasında Arapça konuşan aile ev kalır ayarlayacaktır.

Fas'ta Sosyoloji Top Yüksek Lisanslar 2019

Devamını oku Daha Az

1 Sonuçlar Sosyoloji, Fas

Ecole de Gouvernance et d'Economie de Rabat

Akdeniz toplumların Karşılaştırmalı analiz Master (MSOC) Sosyal bilimler alanında temel mastering kazananlar yetiştirmeyi hedeflemektedir, bu siyasi toplumların karşılaşt ... [+]

Akdeniz toplumların Karşılaştırmalı analiz Master (MSOC) Sosyal bilimler alanında temel mastering kazananlar yetiştirmeyi hedeflemektedir, bu siyasi toplumların karşılaştırmalı analizini yüz edebilmek, söylemektir. Uluslararası ilişkiler, kamu ve siyasi iletişim ve kültürel antropoloji: daha uzmanlaşmış bilgi sunarken sanayi Sosyoloji Muhammed VI Politeknik Üniversitesi ardından, Usta COSM sosyal bilimlerin bir açık plan görünümünde dayanmaktadır ve etnoloji.

Birkaç on yıl, iş ve sosyal bilimler ilgi yerel yönetimler, şirketler, sivil toplum kuruluşları ve dernekler çabaları için. Bilgi uzmanlık artan bir bağlamda, bir ülke veya coğrafi alanın ustalık genellikle temel mesleki beceri olarak teşvik edilmektedir. Bu, siyasi, sosyal ve ekonomik olayların anlaşılması, özellikle genel ve karşılaştırmalı analiz kapasitesinin talep unutmadan bir "uzman" olur.... [-]

Fas Rabat
August 2019
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku