Romanya'da Sosyoloji Yüksek Lisans Derece

Romanya'da Sosyoloji Yüksek Lisans Dereceleri Hepsini İncele 2018/2019

Sosyoloji

Bir master sürecinde ustalık yüksek seviyede gösterirken veya profesyonel çalışma alanının belirli bir alanda lisansüstü düzeydeki bir çalışmayı tamamlayan öğrencilere verilir.

Sosyoloji, bir toplumun ve içindeki bireylerin davranış kalıplarını inceler. Sosyoloji, sosyal yapıların, insan ilişkilerinin ve bireylerin davranışlarının medeniyetleri ve kültürlerini nasıl etkilediğini anlamayı amaçlamaktadır.

Romanya Karadeniz sınırındaki, Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın kesişme noktasında yer alan bir ülkedir. Romanya Ulaşım konumunu, hem de bu taşıma türleri ve şirketler bir dizi ile servis edilir olması nedeniyle dünyanın hemen hemen her yerinden gelen kolaydır. Romen üniversiteler Romence, İngilizce, Fransızca ve Almanca lisans ve yüksek lisans programlarının büyük bir seçim sunuyoruz.

Romanya'da Sosyoloji En iyi Lisansüstü Eğitimler 2018/2019

Devamını oku

Sosyolojide Araştırmada Usta

University of Bucharest
Kampüs Tam zamanlı 2 yıl September 2019 Romanya Bucharest

2009'dan beri MoRiS, öğrencilere, çırak araştırma sezgisine ve titiz teorik ve metodolojik bilgiye odaklanmış bir İngilizce dil müfredatı sunmuştur. [+]

Program odak

2009'dan beri MoRiS, öğrencilere, çırak araştırma sezgisine ve titiz teorik ve metodolojik bilgiye odaklanmış bir İngilizce dil müfredatı sunmuştur. Öğrenciler ve fakülteler, başlangıçtan, sonuçlandırmaya kadar uzanan araştırma projelerinde birlikte çalışarak, yeni kanıt temelli anlayışların edinilmesindeki zorlukları tartışıyorlar.

Sosyoloji Araştırma Master, ileri sosyolojik araştırmalara odaklanmaktadır. Dersler sosyolojik ve sosyal araştırma toplulukları içinde mevcut kavramsal ve metodolojik tartışmalara ağ geçidi olarak tasarlanmıştır. Öğrenciler araştırma projelerini geliştirirken, kendi araştırma çıkarlarını geliştirmek, deneysel kanıt oluşturmak ve kamu sunumu becerilerini geliştirmek için teşvik edilirler.... [-]