Filter
Yüksek Lisans
Romanya Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Romanya'da Sosyoloji Yüksek Lisans Dereceleri Hepsini İncele 2019

Öğrenciler lisans derecesi aldıktan sonra yüksek lisans programına katılarak derece alabilirler. Yüksek lisans derecesi almak için genelde 12 ile 18 ders gördükten sonra kapsamlı bir sınava girmeniz yada tez hazırlamanız gerekmektedir.

Sosyoloji, toplumların, onları yöneten yapıların ve kurumların nasıl çalıştığını anlamayı amaçlayan bir çalışma alanıdır. Sosyal sınıf, medeniyetler arasındaki ilişkiler ve tarih gibi konular ağırlıklı olarak müfredatta yer alır.

Romanya Karadeniz sınırındaki, Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın kesişme noktasında yer alan bir ülkedir. Romanya Ulaşım konumunu, hem de bu taşıma türleri ve şirketler bir dizi ile servis edilir olması nedeniyle dünyanın hemen hemen her yerinden gelen kolaydır. Romen üniversiteler Romence, İngilizce, Fransızca ve Almanca lisans ve yüksek lisans programlarının büyük bir seçim sunuyoruz.

Romanya'da Sosyoloji En iyi Lisansüstü Eğitimler 2019

Devamını oku Daha Az
{Ülkede} diğer program fırsatları

1 Sonuçlar Sosyoloji, Romanya

University of Bucharest

2009'dan beri MoRiS, öğrencilere, çırak araştırma sezgisine ve titiz teorik ve metodolojik bilgiye odaklanmış bir İngilizce dil müfredatı sunmuştur. ... [+]

Program odak

2009'dan beri MoRiS, öğrencilere, çırak araştırma sezgisine ve titiz teorik ve metodolojik bilgiye odaklanmış bir İngilizce dil müfredatı sunmuştur. Öğrenciler ve fakülteler, başlangıçtan, sonuçlandırmaya kadar uzanan araştırma projelerinde birlikte çalışarak, yeni kanıt temelli anlayışların edinilmesindeki zorlukları tartışıyorlar.

Sosyoloji Araştırma Master, ileri sosyolojik araştırmalara odaklanmaktadır. Dersler sosyolojik ve sosyal araştırma toplulukları içinde mevcut kavramsal ve metodolojik tartışmalara ağ geçidi olarak tasarlanmıştır. Öğrenciler araştırma projelerini geliştirirken, kendi araştırma çıkarlarını geliştirmek, deneysel kanıt oluşturmak ve kamu sunumu becerilerini geliştirmek için teşvik edilirler.... [-]

Romanya Bucharest
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku