Yaşam Becerileri Yüksek Lisans Dereceleri

Yaşam Becerileri 2 Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Bir yüksek lisans derecesi, öğrencilerin teknik ve ek bilgi ile donatılarak becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Programlar genellikle bir ila iki yıl sürer. Bu eğitim, mezunların profesyonel dünyada daha çok yönlü, uyarlanabilir ve pazarlanabilir olmasını sağlayabilir.

Yaşam Becerilerinde Üstat Nedir? Bu derece, genç öğrencilere daha iyi hizmet verebilmeleri için öğretmenlere özel bir eğitim sağlar. Yardım gerektiren bir öğrencinin belirlenmesi, teşhisi ve müdahalesinde eğitim ile çocukluk gelişiminin temellerini birleştirir. Program katılımcıları sınıfta kendi öğretim yeteneklerinin ötesinde bir anlayış kazanabilirler. Bu derece isteyen öğrenciler, fiziksel veya zihinsel engelli olanlar için yaşam becerilerinin farklı yönlerinde uzmanlaşabilir ve farklı insanlara nasıl hitap edeceğini öğrenebilirler.

Yaşam Becerilerinde Bir Usta, öğrencilerin problem çözme, analitik ve iletişim becerilerini geliştirmek için çocuklara nasıl öğretileceğini öğrenmelerine yardımcı olur. Bu, günlük yaşamda uygulanabilecek bir rutinin nasıl yapılacağını, nasıl etkili bir şekilde iletişim kurulacağını veya nasıl sabır gösterileceğini içerebilir. Öğrenciler ayrıca bireylerdeki zorlukları tespit etmeyi ve bunları çözmek için stratejiler geliştirmeyi öğrenir.

Bir yüksek lisansın maliyeti değişir. Bu, tercih edilen kurumdaki öğrenim ücretlerine ve diğer ücretlere bağlıdır. Aday öğrenciler, ihtiyaçlarına uyan bir program bulmak için farklı üniversiteleri araştırmalıdır.

Bu derece, mezunların günlük yaşamla mücadele eden diğerlerine yardım etme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda mevcut öğretmenlerin ve diğer eğitimcilerin mevcut çalışma ortamlarındaki tekniklerini geliştirmelerine veya özel eğitimde ek rollere katılmalarına izin verir. Bir mezunu ayrıca kar amacı gütmeyen veya devlet kuruluşlarında dahil etme konularına odaklanan bir yaşam becerileri koçu veya profesyonel olabilir.

Dünya çapında kolejlerde ve üniversitelerde Yaşam Becerileri Yüksek Lisansı sunulmaktadır. Ancak daha fazla esneklik isteyen ve uzaktan eğitim yapmayı tercih edenler için çevrimiçi seçenekler de var. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Devamını oku

Erken Bakımda Usta

Instituto Superior De Estudios Psicológicos ISEP
Kampüs October 2019 İspanya Barcelona Madrid

Erken Bakımda Usta. Önleme, tanı ve tedavi, çocuğun gelişiminin temel yönlerini, bu gelişmenin destekçisi ve kolaylaştırıcı olarak ailenin önemini, bu süreçte ortaya çıkacak patolojiler ve değişiklikler ve tespit etme, teşhis etme yollarına yönelir. ve her davaya müdahale et. [+]

Mekanlar: Barselona - Madrid

Saatler: Madrid SD / MXJ Barceona SD

Yeterlilik: ISEP tarafından verilen Erken Yardım Master

yaklaşık

Erken Bakımda Usta. Önleme, tanı ve tedavi, çocuğun gelişiminin temel yönlerini, bu gelişmenin destekçisi ve kolaylaştırıcı olarak ailenin önemini, bu süreçte ortaya çıkacak patolojiler ve değişiklikler ve tespit etme, teşhis etme yollarına yönelir. ve her davaya müdahale et.

Program, erken dönemde potansiyel eksiklik risklerini tespit etmek, ayrıca 6 yaşından küçük çocuklarda gelişimsel bir bozukluğu olan ya da ıstırap çekmesi riski altında olan, maksimum fiziksel, zihinsel ve sosyal.

ISEP metodolojisi pratik ve teorik eğitimi birleştirir. Erken Çocukluk eğitimi, yaşamın ilk yıllarında gelişimin kapsamlı ve küresel bir vizyonunu ve ilk ilişkilerin önemini ortaya koymaktadır.... [-]


Erken Çocukluk Döneminde Yüksek Lisans Derecesi: Perspektifler ve Müdahale Hatları (MPIN)

Universidad de las Islas Baleares - UIB
Kampüs Tam zamanlı 1 yıl September 2019 İspanya Palma

Ustanın amacı, altı yaşın altındaki çocuklar için programlara ve hizmetlere müdahalede bulunmak üzere profesyonel olarak nitelendirilen uzmanlaşmış ve çok disiplinli bir yapının ileri düzeyde eğitimini sağlamaktır. [+]

Nedir?

Ustanın amacı, altı yaşın altındaki çocuklar için programlara ve hizmetlere müdahalede bulunmak üzere profesyonel olarak nitelendirilen uzmanlaşmış ve çok disiplinli bir yapının ileri düzeyde eğitimini sağlamaktır.

Toplumsal değişimler (çok kültürlülük, yeni aile yapıları ...) ve günümüzdeki bilimsel gelişmeler (sinirbilim, bağlanma teorisi, sistemik bakış açısı ...) yaşamın ilk yıllarında yeni gelişmelere ve müdahale yaklaşımlarına bakmayı talep ediyor.

Erken çocuklukta müdahale gelecekteki gelişimin anahtarıdır ve önleme programlarını destekleyen ve risk durumlarını tespit eden tanıtım ve destek hizmetlerini dahil etmek gerekir.... [-]