Filter
Yüksek Lisans
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Yaşam Becerileri Yüksek Lisans Programları Karşılaştır

Bir yüksek lisans derecesi, öğrencilerin teknik ve ek bilgi ile donatılarak becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Programlar genellikle bir ila iki yıl sürer. Bu eğitim, mezunların profesyonel dünyada daha çok yönlü, uyarlanabilir ve pazarlanabilir olmasını sağlayabilir.

Yaşam Becerilerinde Üstat Nedir? Bu derece, genç öğrencilere daha iyi hizmet verebilmeleri için öğretmenlere özel bir eğitim sağlar. Yardım gerektiren bir öğrencinin belirlenmesi, teşhisi ve müdahalesinde eğitim ile çocukluk gelişiminin temellerini birleştirir. Program katılımcıları sınıfta kendi öğretim yeteneklerinin ötesinde bir anlayış kazanabilirler. Bu derece isteyen öğrenciler, fiziksel veya zihinsel engelli olanlar için yaşam becerilerinin farklı yönlerinde uzmanlaşabilir ve farklı insanlara nasıl hitap edeceğini öğrenebilirler.

Yaşam Becerilerinde Bir Usta, öğrencilerin problem çözme, analitik ve iletişim becerilerini geliştirmek için çocuklara nasıl öğretileceğini öğrenmelerine yardımcı olur. Bu, günlük yaşamda uygulanabilecek bir rutinin nasıl yapılacağını, nasıl etkili bir şekilde iletişim kurulacağını veya nasıl sabır gösterileceğini içerebilir. Öğrenciler ayrıca bireylerdeki zorlukları tespit etmeyi ve bunları çözmek için stratejiler geliştirmeyi öğrenir.

Bir yüksek lisansın maliyeti değişir. Bu, tercih edilen kurumdaki öğrenim ücretlerine ve diğer ücretlere bağlıdır. Aday öğrenciler, ihtiyaçlarına uyan bir program bulmak için farklı üniversiteleri araştırmalıdır.

Bu derece, mezunların günlük yaşamla mücadele eden diğerlerine yardım etme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda mevcut öğretmenlerin ve diğer eğitimcilerin mevcut çalışma ortamlarındaki tekniklerini geliştirmelerine veya özel eğitimde ek rollere katılmalarına izin verir. Bir mezunu ayrıca kar amacı gütmeyen veya devlet kuruluşlarında dahil etme konularına odaklanan bir yaşam becerileri koçu veya profesyonel olabilir.

Dünya çapında kolejlerde ve üniversitelerde Yaşam Becerileri Yüksek Lisansı sunulmaktadır. Ancak daha fazla esneklik isteyen ve uzaktan eğitim yapmayı tercih edenler için çevrimiçi seçenekler de var. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

1 Sonuçlar Yaşam Becerileri

HDK - Academy of Design and Crafts - University of Gothenburg

Çocuk Kültürü Tasarımı (CCD), hem ulusal hem de uluslararası alanda bilgi birikimi, ihtiyaç ve talep olarak büyüyen bir alandır. Çocuk oyunlarına, çocuk bakış açılarına v ... [+]

MFA Çocuk Kültürü Tasarımı

Çocuk Kültürü Tasarımı (CCD), hem ulusal hem de uluslararası alanda bilgi birikimi, ihtiyaç ve talep olarak büyüyen bir alandır. Çocuk oyunlarına, çocuk bakış açılarına ve onların özel koşullarına odaklanarak, dünyada eşdeğeri olmayan bir master programı oluşturduk.

Aaron Burden / Unsplash

Program hakkında

Amaç, konu tasarımını ve sanatsal uygulamayı çocuk kültürü ve çocuk kültürü ile birleştirmektir. Sanatsal ve insancıl bir bakış açısı eğitime nüfuz ediyor.

Temel taşlardan biri, sadece ekolojik anlamda değil, aynı zamanda sosyal eşitlik, cinsiyet eşitliği, etik, ekonomi ve sosyal adalet konularında da sürdürülebilir bir toplum yaratmaya çalışıyor. Hayati bir yön, ortak hedefleri olan kuruluşlarla ve diğer aktörlerle işbirliği yapmaktır.... [-]

İsveç Göteborg
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku