Keystone logo
Çin Halk Cumhuriyeti

Ders çalışma Usta içinde Çin Halk Cumhuriyeti 2024

Çin Halk Cumhuriyeti yılında eğitim alın

Çin Halk Cumhuriyeti Hindistan, Vietnam ve Kuzey Kore dahil olmak üzere Pasifik Okyanusu ve 14 diğer ülkelere sınırları, ile, Asya'nın doğu ve orta kesimlerinde yer almaktadır. Çin 1.3 milyar vatandaşlar, dünyanın en kalabalık ülkesidir. Bu kara kütlesi bakımından dünyanın en büyük dördüncü ülkesi ve farklı coğrafya ormanları, plajlar, dağlar, çöller ve 7.600 adaları içerir. Modern Çin yüksek teknoloji ve kalabalık şehirler ile tarihinin 5000 yıl karıştırır. Bu elektronik gibi büyük sanayi ek olarak, Çin dünyanın en büyük tarım ihracatçılarından biridir.

Çin'de İklim

Çin çok büyük bir ülke olduğu için, iklim güneşli plajlara soğuk dağlara, farklı yerlerde arasında önemli ölçüde değişir. Ancak, genel olarak ülkenin ılımlı bir yıl boyunca iklime sahip.Winters kuzey daha 40'a kadar derece C daha sıcak olan güneyde sıcaklık, soğuk ve kuru olma eğilimindedir. Summers küçük sıcaklık farkları ile, yağmurlu olma eğilimindedir. Ülkenin güneydoğu kesiminde en yağmur ve en kuzeybatı alır.

Kültür

Çin'de 56 farklı etnik grup olmasına rağmen, nüfusun yüzde 90'dan fazlası Han Çinlileri olduğunu. Sosyal değerler Konfüçyüs ve Tao dini ilkeler ve oldukça katı çalışma kuralları daha iş kültürü değerlerine ilişkileri dayanmaktadır.

Çin edebiyat, müzik, sanat, mimari, dövüş sanatları ve moda uzun ve farklı bir geçmişi var. Önemli kültürel yerler Yasak Şehir ve 798 Sanat Hong Kong Pekin, Tian Tan Buda Bölge ve 2000 yıllık Seddi içerir.

Çin mutfağı farklı bölgeler arasında sayısız çeşitleri gelir ve dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edilir.

Yaşam Maliyeti

Yaşam toplam maliyeti yaklaşık $ 200, çok düşük - $ 400 (US) yere bağlı olarak ayda; büyük şehirlerde genellikle daha pahalı, ama yine de çok makul. Birkaç Çin vatandaşları kendi araba,, otobüs ve demiryolu gibi toplu taşıma iyi gelişmiş ve kullanımı ucuz olduğu için.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  325
 • kamu hizmetleri payı

  17
 • internet aboneliği

  11
 • Yerel taşıma

  26

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  0.9

Çin Halk Cumhuriyeti hakkında

Çin'de Yükseköğretim

Çin, lisans, master ve doktora dereceleri sunan 2.000 'den fazla üniversite ve kolej vardır. Yüksek öğretim kurumları ülkenin doğu yarısında yoğunlaşmıştır. Çin şu anda yaklaşık 300.000 uluslararası öğrenci ev sahipliği, yabancı öğrencilerin çoğunluğu, Asya ülkelerinden Rusya, ABD ve Fransa'dır.

Kez çok hükümet tarafından düzenlenmiş olsa da, Çin yüksek öğretim kurumları şimdi uluslararası öğrencilere birçok okul daha cazip hale, akademik programlar ve organizasyon yapısı seçiminde önemli özerkliğe sahip.

Neden Çin'de Eğitim?

Birçok kişi kültürel ve dil deneyimleri için Çin'de bir yüksek lisans 's derecesi elde. Buna ek olarak, yüksek lisans için maliyet Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri, hatta çoğu Asya ülkelerinde çok daha düşüktür.Çin, mühendislik, bilim, ekonomi ve işletme, yanı sıra Çin dili ve dövüş sanatları gibi alanlarda benzersiz programları gibi disiplinlerde yüksek lisans programları iyi kabul etti. En yüksek lisans programları gerektirmesine rağmen Çin, birçok program yeterlilik şimdi özellikle mühendislik ve iş disiplinleri için, İngilizce olarak sunulmaktadır.

Üniversiteler

Göre sıralanmış olarak Yeni hükümet reformlar ve yatırımların en iyi 200 içine üç Çinli okul taşındık Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) Pekin Üniversitesi, Shanghai Jiao Tong Üniversitesi ve Zhejiang Üniversitesi -. Çin yüksek öğrenim Çin kurumları kalitesini değerlendirmek için bir kriter olarak kullanmak için ARWU kurdu.

Yüksek lisans, tıp, yönetim, ekonomi, mühendislik, felsefe, hukuk, eğitim, tarih, doğa bilimleri ve hatta askeri bilim olarak disiplinler, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Öncelikle Çince dil ve kültürel çalışmalar eğitim ilgilenenler için, bazı kurumlar bu tür Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi gibi uluslararası öğrenciler için özel programlar sunuyoruz.

Öğrenim ve Program Süresi

Çalışmanın okul ve program bağlı olarak ABD doları 2000 $ dönem başına - harç ve ücretleri genellikle yaklaşık 1000 $ çalıştırın. Yüksek lisans programları 2-3 yıl (4-6 yarıyıl) tamamlamak için. Mühendislik ve teknik derece tipik çalışmanın 3 yıl gerektirir.

Akademik Yıl

Akademik yıl iki dönem, sonbahar ve ilkbahar dayanmaktadır.Güz Dönemi Eylül ayında başlar ve Ocak ayı sonunda veya Şubat ayı başlarında biter ve bahar dönemi Şubat'tan Haziran'a kadar çalışır.

Yüksek Lisans Olanakları

Birçok Çinli üniversite hala Kültür Devrimi etkilerinden mücadele ve üniversite hocalarını sadece yüzde 30 ileri derece var. Sonuç olarak, Çin öğretmek için ileri derece olan bireyler için birçok istihdam olanakları vardır. Çinli olmayan yüksek lisans mezunları da son derece Çin ile iş yapmak dünya çapında şirketler tarafından aranan olacaktır.

Vize

Tüm uluslararası öğrenciler vize gerektirir. Öğrenciler için vize iki türü vardır, altı aydan fazla süren programlar için Çalışma vizesi (X-vize),, ve en az altı ay programları için İş vize (F-vize). Vize başvuru süreci 2-4 hafta sürer.Bazı durumlarda, öğrenciler turist vizesi ile Çin geliyor ve sonra Çalışma vize dönüştürmek için izin verilir.

Sağlık Sigortası

Üniversiteler yılda yaklaşık 100 $ (ABD) için sağlık sigortası sağlar. Bu eğitim başlamadan önce öğrenciler, kendi ülkelerinde ya da Çin'de geldikten sonra elde hangi, geçerli bir tıbbi muayene olması gerekir. Çin'de muayene yaklaşık 100 $ (ABD) maliyeti.

İpuçları

Çin para birimi Renminbi, kısaltılmış RMB denir. RMB tane Yuan, aynı zamanda bazen Jiao ve Fen olarak adlandırılır. Çin'de döviz kullanımının yasak, ancak bankalar ve pek çok otel değişim hizmetleri sağlamaktır.

MasterCard, Visa, American Express, Diners Club ve JCB kart şu anda Çin'de kabul edilen tek kredi kartları.

Çin'de resmi dil Pekin'de konuşulan Mandarin lehçesi dayanmaktadır Standart Mandarin vardır.Ancak, nüfusun sadece yüzde 70'i ilk dil ve birçok farklı bölgesel lehçeleri ülke genelinde mevcut olarak Mandarin konuşuyor.

Aday uluslararası öğrenciler tüm göç ve diğer giriş koşulları Çin'e seyahat önce yerine getirilmesini sağlamak için kendi ülkelerinde Çin Büyükelçiliği ile çalışması gerekir.

Vize gereklilikleri

 • X1 Vizesi - 6 aydan fazla eğitim için Çin'e gidenlere verilir.
 • X2 Vizesi - Çin'e 6 aydan daha kısa bir süre eğitim almak için gidenlere verilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (X1 Vizesi; X2 Vizesi)

Fiyat ve para birimi

Öğrenci vizesi başvuru ücreti uyruğunuza, gereken giriş sayısına, başvurduğunuz ülkeye ve ekspres servis isteyip istemediğinize göre değişir. Ücretler 30 ila 150 dolar arasında olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Çin'de okumak isteyen herhangi bir yabancı öğrencinin Çin öğrenci vizesi (X vizesi) alması gerekecektir. Bu vize, Çin'de tanınmış bir eğitim kurumu tarafından kabul edilmek üzere kabul edilmiş olan öğrencilere verilir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğu veya Çin diplomatik misyonunda

Vize başvuru formunuzu Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna veya kendi ülkenizdeki Çin diplomatik misyonuna sunabilirsiniz. Başvuru için şahsen gelemeyecekseniz, bir seyahat acentesi veya vize acentesi aracılığıyla sizin adınıza başvuru için gönderebilirsiniz. Posta ile gönderilen başvuruların çoğu Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından kabul edilmediğini unutmayın.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Vize formunu buradan indirebilirsiniz: http://www.china-embassy.org/eng/visas/fd. Vize başvuru formunu bilgisayarınızda dikkatli ve doğru bir şekilde doldurun. Doldurduğunuz başvuru formunun çıktısını alın ve imzalayın. Elle yazılmış formlar kabul edilmediğinden, başvuru formunun çıktısının alınmasının gerekli olduğunu unutmayın. Basılı formda değişiklik veya düzeltme yapılmasına izin verilmediğini unutmayın.

Aşağıdaki belgeler Çin Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna sunulmalıdır:

 1. Geçerlilik süresi en az altı ay olan ve vize sayfaları boş olan pasaportun aslı ve pasaportun veri sayfasının fotokopisi ve ayrı ise fotoğraflı sayfası.
 2. Açık renkli bir arka plana karşı yakın zamanda çekilmiş renkli bir vesikalık fotoğraf (çıplak kafa, tam yüz) ile doldurulmuş bir Vize Başvuru Formu.
 3. Yasal ikamet veya ikamet statüsünün kanıtı (vatandaşı olduğu ülkede vize başvurusunda bulunmayanlar için geçerlidir)
 4. Çin'deki bir okul veya diğer kuruluşlar tarafından verilen Kabul Mektubunun aslı ve fotokopisi.
 5. "Çin'de Eğitim için Vize Başvurusu"nun aslı ve fotokopisi (Form JW201 veya Form JW202).

Varıştan sonra: X1 vizesi sahipleri, Çin'e vardıktan sonraki 30 gün içinde yerel Kamu Güvenliği Bürosuna (PSB) kayıt yaptırmalı ve yerel PSB'den Geçici Çin Oturma İzni için başvurmalıdır. X2 sahipleri vizede belirtilen süre içinde Çin'de kalacaklardır ve geçici ikamet izni başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kursunuza katılabilmeniz için başvuru prosedürünün zamanında tamamlanması için yeterli süreyi tanımak amacıyla, planladığınız seyahat tarihinden en az birkaç hafta önce öğrenci vizesine başvurun. Normal işlem süresi 4 iş günüdür. Vizenizi daha erken almak isterseniz ekspres servis ve acele servis ek ücrete tabidir.

X1 vizesi normalde 5 yıla kadar geçerliliği olan çoklu girişler için verilir. X2 vizesi genellikle 6 aya kadar geçerliliği olan bir giriş için verilir.

İşlem süresi

4 Days

iş fırsatları

Yabancı öğrencilerin Çin'de yarı zamanlı çalışma yapmasına izin verilir. Üniversite bir Muvafakat Mektubu düzenlemelidir; işe alan birim/şirket bir Sertifikasyon vermelidir; polis karakolu vizenizi "Yarı zamanlı çalışma; Yarı zamanlı eğitim" olarak işaretleyecektir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Çin'e öğrenci vizesi başvurusunda bulunurken yapmamanız gereken bazı önemli şeyler şunlardır:

 • Kabul edilmeyeceği için öğrenci vizesi başvuru formunuzu posta yoluyla göndermeye çalışmayın.
 • Öğrenci vizeniz için sahte belgeler sunmayın.
 • Vize başvurunuzda gerçekleri saklamayın veya yanlış beyan etmeyin.