Keystone logo
Amerika Birleşik Devletleri

Ders çalışma Usta içinde Amerika Birleşik Devletleri 2024

Amerika Birleşik Devletleri yılında eğitim alın

Amerika Birleşik Devletleri hemen güneyinde Meksika sınırının Kanada ve kuzey, Kuzey Amerika'da Kuzey yarımkürede yer almaktadır. 48 basılıyken devletler ve de Alaska ve Hawaii Adaları: Bu 50 eyaletten oluşmaktadır.

ABD konuşma ve din özgürlüğü, bir de başkalarının haklarına saygı sürece hükümet ya da hukuk kısıtlamaları, bağımsız bir yaşam tarzı sürdürmeye hakkı dahil olmak üzere pek çok özgürlükleri, tanınır. Bilindiği gibi Amerika Anayasası üzerine kurulmuş ve ABD Büyük Britanya'dan bağımsız bir ülke ilan 1776 yılında imzalanan Bağımsızlık Bildirgesi, tarafından desteklenmektedir. ABD yüksek öğrenim, zengin kültür ve sanat, ve ortak adam saygı yasaları geniş bir yelpazede ile tanınır. ABD'ye gelen insanlar yasalara saygı göstermeleri beklenir ancak her milletten ve sınırları fırsatları bulmak için halkların insanlara hoş bir açık bulabilirsiniz.

Iklim

Iklim Colorado ve kuzey eyaletlerinde soğuk günlerde olmasına rağmen ABD, genel olarak yaz aylarında sıcak olduğunu. Orta-güney in bir soğuk cephe darbeler sürece kışın 65 F etrafında Florida 'ın ortalama sıcaklık gezinen ağır olabilir ancak bu öncelikle Texas dilenmek ve Oklahoma bulunan bazıları bahar ve yaz fırtınaları, tanınıyor ve ovalar devletler. Arkansas ve Tennessee, mevsim kış aylarında soğuk ve yaz aylarında sıcak yaşandığı, daha geleneksel.

Toplum ve yaşam maliyeti

ABD'nin toplumun ülkenin kendisi kadar çeşitlidir. Bazı mevcut ekonomi göz önüne alındığında, bu noktada iddia olabilir ama hiçbir kast sistemi yoktur. Kendi servet yaptı ve asgari ücret yapma fabrika işçileri var birçok girişimci ve varlıklı kişiler vardır.

Yaşam maliyeti son yıllarda ABD'de arttı, ama bu değişir, Kaliforniya yaşayan maliyeti örneğin, Arkansas çok daha yüksektir bulunduğunuz durumuna göre. Bunun çoğu da ülkenin kendisi gibi yaşadığımız bir devletin belirli bir alan bağlıdır, zengin alanları ve daha yoksul ve arasında birçok alanlarda vardır.

ABD bu çalışma ya da yaşama bir yer yapmak için tercih edenler için pek çok özgürlükleri ile büyük bir ülkedir. ABD'de okuyan birçok çıkma fırsatlar sunmaktadır. Ülkede mevcut sorunları ekonomi, eğitim sorunları, ve güvenlik dahil - ama ABD orada yaşamak isteyen herkese daha iyi bir yaşam yolu sunmak için çaba.


Sağlık sigortası

Öğrenciler bir grup sağlık sigortası planı katılmak ya da 'ın ağ işveren dışarıdan kendi planı bulmak için uygun olabilir.Sağlık sigortası masrafları şu anda yüksek olmakla birlikte, sigorta şirketleri ile seçim için sağlık planları çok çeşitli vardır. Bu bilgilerin çoğu online olarak kolayca ve ücretsiz tahminler her zaman mevcuttur bulunabilir. Bazen özel okullarda okulda iken üzerinde olabilir planları sunuyoruz. Bu katılıyor önce üniversite ile sunuluyor görmek için okul ile kontrol edin.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  944
 • kamu hizmetleri payı

  65
 • internet aboneliği

  65
 • Yerel taşıma

  64

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  5

Amerika Birleşik Devletleri hakkında

ABD'de Yükseköğretim

Yükseköğretim ABD'de seçmek herkese kullanılabilir olduğunu. Kredi, hibe ve ABD okullar mevcuttur burs dahil olmak üzere birçok mali yardım planları vardır. İnsanlar genelde çeşitli yüksek öğrenim seçenekleri arayışı içinde ABD'ye seyahat.

ABD'de okuyan zengin bir kültürel ve sosyal deneyim, hem de kolayca başka bir yerde bulamıyorum eğitim tam, çok yönlü bir yaklaşım sağlar. ABD onlar da ABD'de kalmayı tercih ya da tamamladıktan sonra kendi ülkelerine dönmek böylece üniversiteden sonra yaşam için hazırlar tam bir yüksek öğretim menü sunuyor.

ABD'de en prestijli üniversitelerinden bazıları Harvard, Yale ve Purdue içerir. Ama seçilmiş bir alanda geniş bir curricululm ve belirtilen ders çalışma Çalışma her devlet içinde birçok üniversite vardır.Los Angeles UCLA onların mükemmel film programı ile tanınan, örneğin, ama Stephen Spielberg ve George Lucas California State University, iyi bir eğitim almak için bir sarmaşık lig okula gerekmez nasıl iyi bir örnek katıldı.

Birikmesi bir akademik yıl

ABD'de akademik yıl genellikle, Ağustos ayı sonlarında, sonbaharda başlar, ancak bazı terimler erken başlayabilir. Bazı akademik yearsw iki dönem, üç çeyrek içine dört çeyrek biraz ve bazı ayrılır. Bu başlangıç ​​tarihleri ​​önce yerde her şey için ABD'ye gelen öğrenciler için önemlidir, bu yüzden onların planlanan tarihlerde ve başlama zamanı için katılmak için plan üniversite ile kontrol etmelisiniz.

Öğrenim ücretleri ve çalışma uzunluğu

Öğrenim ücretleri farklı üniversitelerden farklı, bu yüzden tam maliyetleri katılmak için plan okul ile kontrol edin.Derecesi süresi de sizi takip planladığınız derecesine bağlı olarak değişir. Ön Hukuk çoğu durumda yaklaşık üç dört yıl sürer Örneğin, CNA lisans, yaklaşık bir yıl ve bir buçuk sürer.

Uluslararası öğrenciler için çalışma olanakları

Uluslararası öğrenciler kendi öğrenme geliştirmek ve ülkesine dönmek üzerine kariyer ilerletmek için fırsat sağlamak için kurslar ve kariyer yolları geniş arasından seçim yapabilirsiniz. ABD okullarda kampüste çok sayıda uluslararası öğrenci grupları da vardır.

ABD Eğitim çalışmalarını ötesinde öğrenimlerine devam sayesinde öğrenciler ve okulda bir araştırma ve geliştirme gelişmiş kariyer, iş, ya da yıl ötesinde diğer kapasiteleri aramaya sağlar.

Öğrenci vize

Öğrenci vize varış sırasında gerekli olan ve bu kadar güncel olması gerekir.Bir F-1 veya M-1 vizesi için gerekli olup olmadığını öğrenin - bu çalışmanın özel ders bağlıdır. ABD büyükelçiliği Bu bilgi edinmek için temas en iyi noktasıdır. Bu okul için vize ile ilgili ayrıntılar açıklayan okul web sitesinde bilgiler de genellikle yoktur. Eğer okula önce bu anlamak emin olun.

Vize gereklilikleri

1) F vizesi - Bu vize türü, akredite bir ABD kolejinde veya üniversitesinde akademik bir dereceye devam etmeyi veya bir üniversitede veya yoğun İngilizce dil enstitüsünde İngilizce eğitimi almayı amaçlayan uluslararası öğrenciler içindir. Üç tür F vizesi vardır:

 • Tam zamanlı öğrenciler için F-1 vizeleri;
 • F-1 vizesi sahiplerinin bakmakla yükümlü oldukları kişiler için F-2 vizeleri (eş ve aynı cinsiyetten evli çiftler dahil 21 yaşın altındaki bekar çocuklar);
 • 'Sınır yolcuları' için F-3 vizeleri – ABD'de yarı zamanlı veya tam zamanlı okula devam ederken kendi ülkelerinde ikamet eden Meksikalı ve Kanadalı öğrenciler.

2) M vizesi – Bu vize türü, ABD'deki bir kurumda akademik veya mesleki olmayan eğitim veya eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler içindir. Üç tür M vizesi vardır:

 • Mesleki veya akademik olmayan çalışmalara katılan öğrenciler için M-1 vizeleri;
 • M-1 vizesi sahiplerinin bakmakla yükümlü oldukları kişiler için M-2 vizeleri;
 • F-3 vizelerinde olduğu gibi 'sınır yolcuları' için M-3 vizeleri, ancak mesleki veya akademik olmayan çalışmalar içindir.

3) J vizesi – Bu vize türü, ABD'de kültürel alışverişi teşvik eden programlara katılan uluslararası değişim ziyaretçileri içindir. Tüm başvuru sahipleri, söz konusu programın uygunluk kriterlerini karşılamalı ve bir özel sektör veya devlet programı tarafından desteklenmelidir. J vizesi sahipleri genellikle ABD'de kısa bir süre, belki bir veya iki dönem kalırlar. J-1 vizesi sahiplerinin değişim ziyaretçisi programlarının sonunda en az iki yıl süreyle kendi ülkelerine dönmeleri gerekecektir. İki tür J vizesi vardır:

 • İlgili bir değişim programında yer alan değişim öğrencileri için J-1 vizeleri;
 • J-1 vizesi sahiplerinin bakmakla yükümlü oldukları kişiler için J-2 vizeleri.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

F vizesi; M vizesi; J vizesi

Fiyat ve para birimi

USD 200

ABD'de kalışınızı kaydetmek için kullanılan bilgisayar sisteminin maliyetini destekleyen SEVIS ücretini (200 ABD Doları) ödemeniz gerekir. Ücreti ödemek için https://fmjfee.com/index.html adresine gidin ve makbuzunuzun bir kopyasını yazdırdığınızdan ve vize görüşmesine getirdiğinizden emin olun. SEVIS ücretini vize görüşmenizin tarihinden en az üç gün önce ödemeniz gerekmektedir.

Ayrıca ülkenizdeki ABD Elçiliği veya Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğin belirleyeceği bir bankaya vize başvuru ücreti için 160 ABD Doları daha ödemeniz gerekecektir.

Vize için kimler başvurabilir?

ABD'de okumak için gelen tüm uluslararası öğrencilerin F Vizesi, J Vizesi veya M Vizesi için başvurmaları gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi

Her ABD Elçiliğinin, vize görüşmesi için nasıl randevu alınacağına ilişkin talimatlar ve vize başvuru süreciyle ilgili diğer bilgileri içeren bir web sitesi vardır.

İnternet sitesi:http://www.usembassy.gov/

Başvuru nasıl yapılır?

 1. İlk olarak, okulunuz veya üniversiteniz size ABD Vatandaşlık ve Vatandaşlığa Kabul Servisi (USCIS) tarafından göçmen olmayan öğrencileri kaydettirmek üzere yetkilendirilmiş bir kuruma kabul edildiğinizi onaylayan bir form gönderecektir.
 2. İkincisi, vize görüşmesi için randevu almanız ve gerekli bazı ücretleri ödemeniz gerekecektir.
 3. Üçüncüsü, Amerika Birleşik Devletleri çevrimiçi olarak doldurulması gereken yeni bir göçmen olmayan vize başvuru formu olan DS-160'ı kullanıyor. Bu form diğer tüm formların yerine geçer.
 4. Dördüncüsü, vize görüşmenize hazırlanın. Vizeniz için çok önceden başvurmanız çok önemlidir, çünkü bu, elçilikte gecikmeler olursa veya bir ret durumunda bir karara itiraz etmek isterseniz size fazladan zaman kazandıracaktır. Ne giydiğiniz önemlidir ve iş kıyafetleri uygundur.

Vize görüşmeniz için gerekli belgeler şunları içerebilir:

 • ABD'de kalış sürenizden sonra en az altı ay daha geçerli pasaport. Ayrıca mevcut ve eski tüm pasaportlarınızı da getirmeniz gerekebilir.
 • İmzalı SEVIS Formu I-20 veya DS-2019 (eş/çocuklar için bireysel formlar dahil)
 • DS-7002 Formu (yalnızca J-1 Stajyer ve Stajyer vize başvuru sahipleri için)
 • SEVIS ücret makbuzu
 • Barkod ve başvuru kimlik numarası içeren DS-160 başvuru onay sayfası
 • İRD ücreti ödeme onayı makbuzu
 • Vize görüşmesi randevu mektubunun basılı kopyası
 • Fotoğraf gereksinimlerinde açıklanan formatta 1-2 fotoğraf.

Ayrıca aşağıdaki belgeleri sağlamaya da hazırlıklı olmalısınız:

 • Daha önceki kurumlardan alınan transkriptler ve diplomalar
 • Eğitim kurumunun gerektirdiği TOEFL, LSAT, GRE, GMAT vb. gibi standart testlerden alınan puanlar.
 • Sizin veya sponsorunuzun (ebeveynleriniz veya bir devlet sponsoru) ABD'de kaldığınız süre boyunca eğitim, seyahat ve yaşam masraflarınızı karşılamaya yetecek paraya sahip olduğunu gösteren mali kanıt.

Ayrıca referans olması için önceki tüm işverenlerinizin ve devam ettiğiniz okulların ayrı bir yazılı listesini de yanınızda getirebilirsiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

ABD öğrenci vizesine başvurmak uzun bir süreç olabilir, bu nedenle hazırlıklara çok önceden başladığınızdan emin olun - kursunuzun başlamasından en az üç ila beş ay önce. Öğrenci Vizeleri, I-20 formunuzdaki tarihten 120 gün önceye kadar verilebilir. Değişim Ziyaretçi Vizeleri, DS-2019'daki tarihten önce herhangi bir zamanda verilebilir.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

F1 ve J1 vizeleri, kaldığınız süre boyunca ABD'de çalışma imkanı sağlarken, M1 Vizesi izin vermez. F-1 vizesi olan öğrenciler kampüste haftada 20 saat veya daha az çalışabilirler. Daha uzun saatler ve kampüs dışında çalışmak isteyen öğrencilerin ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'nden (USCIS) önceden izin almaları gerekir. J-2 vizesi sahipleri, USCIS'ten çalışma izni talep edebilir. F-2 ve M-vize sahiplerinin çalışmasına izin verilmez ve iş arıyorlarsa uygun bir çalışma vizesi almaları gerekir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Bir öğrenci veya değişim ziyaretçisi başvurusunun reddedilmesinin en yaygın nedeni, vize başvurusunda bulunan kişinin ABD'deki eğitimini tamamladığında ülkesine döneceğini Vize Görevlisine kanıtlayamamasıdır. reddi tersine çevirmek için yapabileceğiniz bir şey olabilir ve karara itiraz edebilirsiniz. Çoğu durumda, ilk başvuruda sunulmayan ek belgeler sağlamanız gerekecektir.