Keystone logo
Avustralya

Ders çalışma Usta içinde Avustralya 2024

Avustralya yılında eğitim alın

Avustralya Pasifik ve Hint Okyanusları arasında güney yarımkürede yer alan bir ada kıta ve ülkesidir. Alanı ile dünyanın en büyük altıncı ülke olmasına rağmen, Avustralya sadece yaklaşık 20 milyon bir nüfusa sahiptir. Nüfusun çoğu güney ve doğu kıyılarında yaşıyor. Avustralya dünyanın beşinci en yüksek kişi başına düşen gelir ile oldukça gelişmiş bir ülkedir. Büyük sanayi tarım, bahçecilik, balıkçılık, ormancılık ve mineraller de dahil olmak üzere Avustralya'nın zengin doğal kaynakları, odaklanın.

Iklim

Avustralya'nın büyük kara kütlesi nedeniyle, iklim ülke genelinde yaygın olarak değişir. Geri kalanı güneydoğu ve Tazmanya en soğuk alanları ile, ılımlı bir iklime sahiptir ise ülkenin kuzey üçte biri tropik bulunmaktadır. Mevsim kuzey yarımkürede zıttır.Yaz Kasım ayları Eylül Ağustos ve bahar ile Haziran Mayıs Mart, kış Şubat sonbahar ile Aralık meydana gelir.

Kültür

Avustralya, dünyanın en farklı biri çok güvenli, kolay ve çok kültürlü bir toplumdur. Yaklaşık nüfusun dörtte biri başka bir ülkede doğdu. Birden göçmen kültürlerinin ek olarak, çok Avustralya kültür onun Yerli miras türetilmiştir.

Avustralya toplumu genel olarak çok rahat olmasına rağmen, birçok işyeri ve restoranlar kıyafet kuralları var. Avustralyalı film, edebiyat, müzik, dans ve tiyatro da dahil olmak üzere spor ve sanat, hem de seviyorum. Sanat müzeleri ve galerileri tüm büyük Avustralya şehirleri boldur.

Yaşam Maliyeti

Yaşam maliyeti ABD ve İngiltere benzer.Uluslararası öğrenciler kaldıkları süre boyunca yaşam giderleri, harç ve ücretleri karşılamak için yeterli para var göç yetkililere göstermelidir. Öğrenciler yaşam giderleri doğru para kazanmak için yarı zamanlı çalışabilir. 2012 itibariyle yıllık gider gereksinimi öğrenci için bir $ 18.610, öğrencinin eşi veya partneri için 6515 $, öğrencinin ilk çocuk için 3720 $, ve her çocuk için bir 2.790 $ oldu.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  769
 • kamu hizmetleri payı

  67
 • internet aboneliği

  53
 • Yerel taşıma

  103

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  13
 • Bir bardak yerel bira

  6

Avustralya hakkında

Yükseköğretim

Çalışmanın üniversite dersleri lisans düzeyinde lisans dereceleri bulunmaktadır. Lisansüstü düzeyde, yüksek lisans belgesi ve diploma yüksek lisans ve doktora dereceleri ek olarak sunulmaktadır. Master programları sosyal bilimler, mühendislik, sağlık bilimleri, iş ve ekonomi gibi birçok bilim mevcuttur. Yüksek lisans genellikle araştırma veya kurs ya da her ikisinin kombinasyonu içerir.

Neden Avustralya'da Eğitim?

Avustralya yaşamak için harika bir yer olmasının yanı sıra, Avustralya yüksek lisans programları, dünyanın en kaliteli arasındadır. Avustralya akademik çevre yenilik, yaratıcılık ve bağımsız düşünce teşvik eder.

Avustralya uluslararası öğrenciler Avustralya'da iyi bir deneyim sağlamaya kararlıdır.Uluslararası öğrenci kabul Kurumlar pazarlama faaliyetleri, ders dağıtım, tesisleri, ve bu yasal ve sağlık hizmetleri gibi öğrenci hizmetleri ile ilgili gereksinimleri sıkı bir dizi uygun olmalıdır.

Üniversiteler

Avustralya'nın 39 üniversitelerin dört 2012-2013 tarafından en iyi 100 sıralanır Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması . Bu okullar Melbourne Üniversitesi (28), Avustralya Ulusal Üniversitesi (37.), Sidney (62.) Üniversitesi ve Queensland Üniversitesi (65.) içerir. Yaklaşık 230.000 uluslararası öğrenci yaklaşık 90.000 mezun her yıl, Avustralya'da yüksek öğrenim programlarına katılmaktadır.

Öğrenim ve Program Süresi

Uluslararası öğrenciler yüksek lisans programına çalışmaları başlamadan önce harç ve ücretleri ödemek zorundadır.Yüksek lisans için tipik ders olan bir üniversite bağlı olarak yılda A $ 36.000 15000.

Yüksek lisans programları tamamlamak için 1-2 yıl sürer. Çalışmanın ders iki yıl bir lisans sonra genellikle, öğrencinin lisans onur elde edilmiştir, ancak, yüksek lisans bir yıl içinde elde edilebilir.

Akademik Yıl

Avustralya'da eğitim-öğretim yılı Mart ayı başında başlayan ve Kasım ayı sonlarında geçiyor. Birçok okul her yıl iki dönem sunuyoruz, ancak bazı okullar bir trimester sistemi ve Aralık-Şubat diğer okullara teklif yaz kursları kullanın.

Yüksek Lisans Olanakları

Avustralyalı bir kurumdan herhangi bir disiplin içinde bir yüksek lisans dünya çapında işverenler için bir lisans daha değerli hale getirir.Buna ek olarak, son mevzuat Avustralya enstitülerinin izin uluslararası mezunları onları mezun olduktan sonra dört yıl için Avustralya'da çalışma olanağı sağlar bir çalışma sonrası çalışma vizesi almak için bu kabul edildi.

Uluslararası öğrenciler mezun olduktan sonra Avustralya'da çalışmak uygun kalma olasılığı bulunmakla birlikte, öğrencilerin göç amacıyla Avustralya'da çalışmalar taahhüt olmamalıdır. Avustralya Nitelikli Meslekler Listesi bireyler için tercihli göç tedavi sağlar, ancak yetenekli geçiş işlemi öğrenci vizesi süreci ayrıdır. Avustralya'da yüksek lisans için okuyan bir öğrenci Avustralya'ya göç etmek mümkün olacak garantisi yoktur.

Bir master derecesini tamamladıktan sonra, öğrenciler aynı zamanda bir doktora programına kabul ise öğrenimlerine devam ve ek bir öğrenci vizesi alabilir.

Vize

Bir öğrenci vizesi almak için, öğrenciler Göç ve Vatandaşlık (DIAC) ve Avustralya Bölümü ile kayıtlı bir tam zamanlı ders kayıtlı olmalıdır. Az 3 ay gibi kısa bir kursuna kayıt yaptıran öğrencilere bir ziyaretçi vizesi ile eğitim görebilirsiniz. Ancak, öğrenci vizesi ile sadece öğrencilerin Avustralya sağlık hizmetlerine erişim ve yarı zamanlı çalışma olacak. Bir teklif mektubu veya kayıt elektronik onay aldığımızda öğrenciler öğrenci vizesi için geçerli olabilir.

Sağlık Sigortası

Avustralya Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) adı verilen uluslararası öğrenciler için özel bir sağlık sigortası programı vardır. Öğrenciler Avustralya'da gelmeden önce OSHC satın almalısınız ve kapsama öğrenci vizesi ile öğrencinin kalış süresi için muhafaza edilmelidir. OSHC tıbbi veya hastane bakımı kapsar ve kısmen reçeteli ilaç ve ambulans kapsar.

İpuçları

Avustralya çok huzursuz ve ziyaretçilerin taşrada seyahat ile ilgili tehlikelerin farkında olmak gerekir. Taşrada, güneş koruma her zaman kullanılmalıdır bile ne zaman ve gezginler bol su içmelidir.

Çalı yangınları özellikle yaz ilkbahar geç ortak bir tehlike vardır. Seyahat edenlerin her zaman yangın yerini bilincini korumak gerekir.

Diğer tehlikeler zehirli yılan, örümcek ve deniz stingers içerir. Bu tehlikeler durumsal farkındalık ve uygun giyim ve ayakkabı ile önlenebilir.

Vize gereklilikleri

Tüm eğitim programları için, bir alt sınıf 500 öğrenci vizesine başvurmanız gerekecektir.

Özel Kategori vizesi (alt sınıf 444), Avustralya'da okumak isteyen Yeni Zelanda vatandaşları içindir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

AUD 560

Öğrenci vizesine başvurmak için geçerli ücretler 560 AUD (~400 €) olarak belirlenmiştir. Eğitiminizin uzunluğu ne olursa olsun fiyat her zaman aynıdır. Lütfen bu fiyatın Öğrenci Vizesi için başvurduğunuz yere (Avustralya veya kara) bağlı olarak değişebileceğini unutmayın.

Vize için kimler başvurabilir?

Avustralya'da dört ay veya daha uzun süren bir kursa uluslararası öğrenci olarak kaydolan herkesin öğrenci vizesine ihtiyacı olacaktır. Avustralya öğrenci vizesine başvurmak için, bir üniversitede koşulsuz yer teklifinizin olması, o yeri yazılı olarak kabul etmiş olmanız ve gerekli eğitim ücreti depozitosunu ödemiş olmanız gerekir. Öğrenci vizesi alabilmeniz için seçtiğiniz programın 12 ila 52 hafta arasında olması gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi sistem

Bu alt sınıf 500 vizesi, çevrimiçi sistemi kullanmak için başvurulmalıdır.

İnternet sitesi:https://www.homeaffairs.gov.au/

Başvuru nasıl yapılır?

Vize başvurusunda bulunmadan önce, Commonwealth Register of Institutions of Courses (CRICOS) kapsamında kayıtlı bir kursa kabul edildiğinizi onaylayan bir Kayıt Onayı (COE) veya bir Teklif Mektubu almanız gerekecektir.

Çevrimiçi vize başvuru formunuzu doldururken, aşağıdakileri karşıladığınıza dair kanıt sağlamanız gerekecektir:

 1. Mali gereksinimler - (eğitim ve seyahat hariç) yaşam masraflarınız için sahip olduğunuzu kanıtlamanız gereken miktar bir yıl için 19.830 AU$ (~15.170$) olarak belirlenmiştir. Alternatif olarak, eşinizin veya ebeveyninizin sizi desteklemeye istekli olduğuna ve yılda en az 60.000 Avustralya Doları (~45.850 ABD Doları) kazandığına dair kanıt gösterebilirsiniz.
 2. İngilizce yeterlilik şartı - İngilizce konuşulan bir ülkeden değilseniz (ve İngilizce konuşulan bir ülkede en az beş yıllık eğitim almadıysanız), IELTS ile gerekli seviyede İngilizce konuşabildiğinizi kanıtlamanız gerekir. , TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic veya Cambridge Advanced English (CAE).
 3. Sağlık gereksinimi - Bazı öğrencilerden sağlıklarının iyi olduğunu göstermek için tıbbi ve/veya radyolojik kontrol yaptırmaları istenebilir (bu, örneğin doktor, dişçi veya hemşire olarak eğitim almayı planlayanlar için geçerlidir). Belçika veya Norveç'ten gelenler hariç, tüm öğrenciler Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) satın almakla yükümlüdür.
 4. Karakter gereksinimleri - Avustralya öğrenci vizesi gereksinimleri, Avustralya'ya girmek için iyi bir karaktere sahip olmanızı şart koşar. Buna sabıka kaydı kontrolü de dahildir.

Tipik olarak, öğrenciler aşağıdakileri göndermelidir:

 • Doldurulmuş Avustralya öğrenci vizesi başvuru formu (157A)
 • Ücretli vize başvuru ücreti – şu anda 550 Avustralya Doları (çoğu durumda ~420 ABD Doları)
 • Pasaport biyoveri sayfasının kopyası (bazı öğrencilerden pasaportlarını fiziksel olarak vermeleri istenebilir)
 • Kayıt Sertifikası veya Teklif Mektubu
 • Yeterli fon kanıtı
 • Sağlık sigortası kapsamının kanıtı
 • İngilizce yeterlilik testi sonuçları
 • Sabıka kaydı kontrol sonuçları
 • Yakın zamanda çekilmiş dört adet vesikalık fotoğraf

Destekleyici belgelerinizi toplayıp taradıktan sonra, bir hesap oluşturmanız ve çevrimiçi 'ImmiAccount' başvuru sistemiyle başvurmanız gerekir: https://www.border.gov.au/immiaccount.

Ne zaman başvurmalısınız?

Seçtiğiniz üniversiteden bir Kayıt Onayı (CoE) aldıktan sonra yalnızca Avustralya öğrenci vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Çoğu vize başvurusunun işlenmesi dört hafta sürer. Öğrenci vizesi süresi seçtiğiniz programa bağlıdır. Avustralya'da 10 aydan uzun bir kurs için eğitim alıyorsanız ve Avustralya akademik yılının sonunda (genellikle Aralık ortasında) sona ererse, vizeniz genellikle bir sonraki yıl 15 Mart'a kadar geçerli olacaktır. Kursunuz 10 aydan uzunsa ve Ocak-Ekim aylarında bitiyorsa, vizeniz genellikle kursunuzun tamamlanmasını takip eden iki ay boyunca geçerli olacaktır.

CRICOS tarafından onaylanmış bir kursa kayıt olduğunuz sürece, Öğrenci Vizenizi istediğiniz kadar yenileyebilirsiniz.

Kursunuzun başlamasından 90 gün öncesine kadar öğrenci vizenizle Avustralya'ya girebilirsiniz. Geldiğiniz tarihten itibaren yedi gün içinde ikamet ettiğiniz adresi eğitim kurumuna bildirmeniz, adres değişikliği yapmanız durumunda da yedi gün içinde bildirmeniz gerekir.

İşlem süresi

4 Weeks

iş fırsatları

Öğrenci vizeniz varken, dönem boyunca iki haftada bir 40 saate kadar, tatillerde ise tam zamanlı çalışabilirsiniz. Kursunuzun resmi, kayıtlı bir parçası olan çalışmalar limite dahil değildir. Araştırma veya doktora yoluyla bir yüksek lisans okuyorsanız. Herhangi bir çalışma kısıtlamanız yok.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Diğer şeylerin yanı sıra, yanlış veya eksik belgeler sunarsanız veya gerekli mali, karakter veya sağlık gerekliliklerini karşılamıyorsanız, öğrenci vizesi başvurunuz reddedilebilir.