Keystone logo
Birleşik Arap Emirlikleri

Ders çalışma Usta içinde Birleşik Arap Emirlikleri 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  673
 • kamu hizmetleri payı

  53
 • internet aboneliği

  91
 • Yerel taşıma

  68

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  11
 • Bir bardak yerel bira

  9

Birleşik Arap Emirlikleri hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Arap Yarımadası'nın güneydoğu kısmında yer alan son derece modern bir Ortadoğu ülkesidir. Ülkenin Suudi Arabistan, Umman ve Katar ile sınır komşusudur. Abu Dabi, Ajman, Dubai, Dubai, Ras al-Khaimah, Sharjah ve Umm al-Qaiwan: BAE, yedi emirlikten federasyon olarak 1971 yılında kuruldu. BAE gökdelenler, müzeler, sanat galerileri, golf sahaları, spa ve tema parkları övünme modern şehirleri ile fazla 2500 yıl öncesine ait zengin bir kültürel geleneği harmanlayarak popüler bir turistik yer.

Iklim

Birleşik Arap Emirlikleri hakkında beşte dördü sıcak ve kurak çöl iklimi olmasına rağmen, ülke de dağlar, vahalar ve bir kıyı şeridi bulunmaktadır. Dağlık bölgelerde sıcaklık daha ılımlı olmasına rağmen maksimum yaz sıcaklıkları, bazı bölgelerde yaklaşık 50 derece C ulaşabilirsiniz. Minimum kış sıcaklıkları 10 derece C etrafındaYıllık yağış miktarı 120mm den 350mm zaman zaman flaş sel ile, bulunduğunuz yere bağlı olarak etmektir. Önemli ölçüde görünürlük azaltmak toz fırtınaları da çöl bölgelerinde meydana gelir.

Kültür

BAE modern bir kültür doğru hareket ederken kabile yaşam ve İslam ilkelerine dayanan geleneksel kültürel unsurları korumak istiyor. Bu göz önüne aldığımızda, ülke son zamanlarda şiir ve konuşma odaklı yaratıcılık geleneksel yöntemlerle artırmak görsel sanatlar vurgulamıştır. Sonuç olarak, BAE şimdi müzeler, sanat galerileri, sanat sergileri, kültürel etkinlikler, tiyatro ve sanat ile ilgili atölye çalışmaları ve yaz kampları içeren bir gelişen, çok kültürlü bir sanat topluluğu vardır.

Yaşam Maliyeti

BAE fiyatları tek yatak odalı daireler ayda yaklaşık 1000 $ (ABD) başlayan ve yardımcı programlar ayda yaklaşık 120 $ (ABD) ile çalışan, genellikle makuldür. Gıda ve yemek masrafları da çok makul.Bir şehir merkezine yakın Maliyetleri başka bir yerde maliyeti biraz daha yüksektir. Öğrenciler ayrıca bu ülkede sanal bir zorunluluk olarak, bir araba için bütçe emin olmalısınız.

Vize gereklilikleri

BAE'de okumak isteyen öğrencilerin BAE Öğrenci Vizesine başvurmaları gerekir. Tam zamanlı programlar için öğrenci vizeleri sunulmaktadır. Kısa süreli ve uzun süreli vizeler vardır.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

BAE Öğrenci Vizesi

Fiyat ve para birimi

Öğrenci için oturma izninin maliyeti, sponsora (ebeveyn veya üniversite), sponsorun yargı yetkisine (üniversite olması durumunda), başvuru sahibinin BAE içinde veya dışında olup olmadığına ve başvurunun normal veya normal bir şekilde işlenip işlenmediğine bağlıdır. hızlandırılmış yol.

Vize için kimler başvurabilir?

Birleşik Arap Emirlikleri kanunu, tüm yabancı uyruklu öğrencilerin (GCC vatandaşları hariç) bir 'Öğrenci Giriş İzni' ve ardından eğitimleri süresince bir 'Öğrenci İkamet Vizesi' almalarını gerektirir. GCC (Körfez İşbirliği Konseyi) üye ülkeleri Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'dir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

BAE üniversiteleri

Uluslararası öğrenciler için BAE Öğrenci Vizesi, BAE üniversitelerinin kendileri tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler belgelerini doğrudan üniversiteye gönderebilirler.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Üniversite size program için teklif mektubunu gönderdikten ve siz de kabul ettikten sonra vize başvuru sürecini başlatacaktır. BAE öğrenci Vizesi, uluslararası öğrencilerin ayrı bir vize görüşmesine katılmasını gerektirmez.

Dokümantasyon süreci üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebilse de BAE Öğrenci Vizesi için yaygın olarak gerekli belgelerden bazıları şunlardır:

 • En az yedi ay geçerli renkli Pasaport sureti.
 • Renkli vesikalık fotoğraf
 • Doldurulmuş Üniversite formları
 • Öğrenim ve Vize ücreti makbuz kopyası
 • Tamamlanmış sağlık sigortası belgeleri

Ne zaman başvurmalısınız?

İdeal olarak, öğrenci vizesi süreci dönem başlangıcından en az 1-2 ay önce başlamalıdır, böylece gidiş kontrol listesinin diğer yönleriyle ilgilenebilirler. Vizenin işlenmesi genellikle yaklaşık 15-20 gün sürer, ancak bu üniversiteden üniversiteye değişir. Uluslararası öğrenciler ayrıca normal işlemeden daha pahalı olan Ekspres işlemeyi seçme seçeneğine de sahiptir. Ekspres işleme kapsamında, öğrenciler 10 gün içinde BAE Öğrenci Vizesi alabilirler.

BAE öğrenci vizeleri 12 aylık bir süre için geçerlidir. Uluslararası öğrenciler, programlarının bu süreden daha uzun olması durumunda, öğrenci vizelerini 12 aylık sürenin sonunda yenilemek zorundadır. Öğrencilerden vize yenileme ve yenileme için sağlık sigortası ücreti alınacaktır. Uluslararası öğrenciler, vize yenileme belgelerini vize bitiş tarihinden en az bir ay önce teslim etmelidir.

İşlem süresi

20 Days

iş fırsatları

BAE'deki uluslararası öğrenciler kampüs içinde ve kampüs dışında çalışabilirler. Ancak bunun için üniversitelerinden izin almaları gerekirdi. Öğrencilerin üniversite sponsorluğu varsa, BAE'de yarı zamanlı işlere girme izni almak için BAE Çalışma Departmanına başvurabilirler.

Bir öğrenci ikamet izninin yaklaşık maliyeti, güvenlik depozitosu (varsa), dosya açılış ücretleri (varsa), belgelerin yasallaştırılması ve çeviri (gerekirse) hariç 2.500 Dh'dir. Öğrenci çalışma izni için 500 Dh ek ücret uygulanacaktır.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

BAE Öğrenci Vizenizin reddedilmesinin genellikle üç nedeni vardır:

 1. Göçmenlik kurumu bunu reddedebilir.
 2. Üniversite kayıt memuru bunu reddedebilir.
 3. Öğrenci tıbbi testi geçemeyebilir (Öğrenci vizesi başvuru süreci kapsamında gereklidir).