Keystone logo
Finlandiya

Ders çalışma Usta içinde Finlandiya 2024

Finlandiya yılında eğitim alın

Norveç, Rusya ve İsveç ile sınırlanmıştır, Finlandiya en az nüfuslu Avrupa Birliği ülkesi ama Avrupa'daki diğer ülkelere göre kara kütlesi sekizinci en büyüğüdür. Iki milyondan fazla kişi finansal, siyasi, kültürel ve eğitim merkezi Finlandiya 'da Finlandiya olan Helsinki, başkenti' bulunur. Tüm yabancı şirketlerin yaklaşık yüzde 70 Helsinki alandaki temel işlemleri kurduk.

Finlandiya zengin bir ülke ve sürekli yaşam standartları, ekonomik istikrar ve eğitim sistemi açısından dünyanın ilk beş ülkeden biri olarak yer alıyor. Kapsamlı sosyal refah sistemi fazlasıyla mükemmel eğitim herkes için fırsatlar hem de sağlık sağlar ve diğer faydaları bir çok vergi toplumun sağladığı için, Finlandiya 'ekonomisi nedeniyle olarak potansiyellerini gerçekleştirmede herkesin adil bir şans vermek için onun yetenek için müreffeh kalır Finlandiya toplumun uygun üyesi.Buna ek olarak, Finlandiya kendi vatandaşlarının refah daha fazla harcama sağlar askeri öğeleri, vergi büyük miktarlarda harcama olmayan bir huzurlu bir ülke.


Finlandiya hakkında Temel Bilgiler

 • Finlandiya her bölge 'ın belediyeler için işbirliği forumlarda temsil eden bölge kurulları tarafından devlet tarafından denetlenmektedir 19 maakunta veya bölge vardır.
 • Her maakunta ormancılık, o bölgede tarım, emek ve balıkçılık işlerinin yönetimi yönetmek devletin ekonomik ve istihdam geliştirme merkezleri vardır.
 • Finlandiya yaklaşık 190.000 göl ve öğrenciler ve keşfetmek için turistler için 180.000 adalar vardır. Saimaa - Ayrıca Avrupa'nın dördüncü büyük gölü içerir.
 • Huş ormanları, çam ve ladin Finlandiya yüzde 86, Avrupa'nın en büyük ahşap üreticisi olan ülkeye katkıda bulunan bir faktör kapsamaktadır.
 • Finlandiya yaz aylarında deneyimi sürekli güneş ışığı 73 gün ve kış aylarında gece 24 saat 51 gün en kuzey bölgede yaşayan insanlar.
 • Bir parlamenter demokrasi olarak, Finlandiya en etkili politikacı bir başbakan vardır. Alternatif olarak, Finlandiya 'ın başkanı "Devlet başkanı" olarak kabul edilir. Finlandiya vatandaşları başkanlık, parlamento ve belediye seçimleri ve diğer Avrupa Birliği seçimlerinde oy ve çalıştırmak için izin verilir.
 • AB'nin bir üyesi olarak, Finlandiya on yıl önce markka yerini birincil para birimi olarak euro kullanan.

Dil Bilgisi

Finlandiya resmi dilleri Fince ve İsveççe. İsveç özellikle sahil bölgelerinde hem de güney, batı ve Aland bölgede konuşulmaktadır. Fince işaret dili ve Fin Roman da 'ın anayasa ülke tarafından kabul edilmektedir. Finlandiya 'nüfusunun yüzde doksanı Fince konuşmak. Finlandiya'da eğitim isteyen öğrenciler ise Fin olmayan bir Hint-Avrupa dilidir ve kendi sözdizimi öncelikle nedeniyle Avrupa'da konuşulan diğer dillerden çok farklı olduğunun farkında olmalıdır - bu 15 farklı isim durumlarda, alışılmadık telaffuzlar ve geleneksel olmayan vardır dilbilgisi yapısı.

Finlandiya 's İklim

Finlandiya Atlantik Okyanusu yeterince yakın yatıyor çünkü, bu Gulf Stream tarafından üretilen sıcaklık sürekli bir akış yaşar.Finlandiya da, çünkü Gulf Stream nem ile etkileşim iç göl onun binlerce birlikte Baltık Denizi'nin ılımlı etki komşu ülkelere daha sıcaktır. Ancak, Finlandiya çok soğuk, çok karlı kışlar olduğunu tipik sıcaklık kar Nisan-Kasım arası yere döşeme ile, -20 derece Fahrenheit (-30 santigrat) için dalan bakın. Vatandaşlar sıcak güneş güneşlenmek ve 90 derece Fahrenheit (35 santigrat) sıcaklıklarda zaman Finlandiya 'ın sıcak günlerde, Temmuz ayında meydana gelir.

Finlandiya'da Din

Finliler yaklaşık yüzde 75 Finlandiya Evanjelik Lutheran Kilisesi aittir. Geri kalan yüzde 25 hiçbir dini ya da, kendilerini Protestan Katolik veya Yahudi düşünün.

Resmi Tatiller

S, Paskalya, Noel, Epiphany, Azizler 'Günü ve Yaz Ortası Günü Finlandiya ' Yeni Yıl include resmi tatil 'kurmak Parlamentosu eylemleri.Mayıs ve Bağımsızlık Günü laik tatil olarak kabul edilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  441
 • kamu hizmetleri payı

  38
 • internet aboneliği

  20
 • Yerel taşıma

  60

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  15
 • Bir bardak yerel bira

  7

Finlandiya hakkında

Finlandiya Yükseköğretim

Politeknik (ayrıca UAS veya uygulamalı bilimler uiversities olarak anılacaktır) ve üniversiteler Finlandiya 'ın yüksek eğitim sistemi oluşturan iki sektörlerdir. Üniversiteler açıkça gibi biyomedikal ve psikolojik programları gibi araştırmaya dayalı akademik çalışmalar teşvik ederken, teknik okulları onları mezun üzerine iş kazanmak için gerekli becerileri vermek için tasarlanmıştır mesleki tipi eğitim kazandırmak. Sadece bir post-Master 's veya bir üniversiteden doktora kazanabilirsiniz.

UAS 'ın teklif öğrencilerin tamamlanması üzerine lisans ve yüksek lisans destekleyen çeşitli binbaşı erişim. Genellikle derecesi ' Master kazanmak için UAS gelen s ve başka bir iki üç yıllık' lisans kazanmak için üç ve beş yıl arasında bir politeknik öğrenci alır. Ayrıca, Finlandiya de İngilizce olarak mevcuttur s programları 's politeknik üniversiteler birkaç Usta ile birlikte, İngilizce olarak mevcuttur çok program var'.

Fin yükseköğretim kurumlarına kabul kendi giriş sınavı 's not ortalaması lisede veya üniversitede almaktan sırasında kazanılan' bir öğrenci dayanmaktadır. Bu sınavlar bir öğrenci bir mutiple seçim soruya bilgi ya da "tahmin " cevabı ezberlemek 'yeteneğini test etmek için tasarlanmış olmadığını diğerlerinden farklıdır. Bunun yerine, daha kısa bir yazı tipi soruları uygulayarak Fin giriş sınavı test analitik ve eleştirel düşünme becerileri sorular.

Bir politeknik üniversite mezunu bir usta 'ın diploması bir üniversitede geçerli olabilir. Öğrenciler Bir politeknik mezunu üniversite mezunu yaşadığı eğitim düzeyini korumak için üniversitede ek çalışmalar almak gerekebilir.

Finlandiya 's Harç Sistemi

Eğitim fonların yüksek öğretim Finlandiya 'ın Bakanlığı yüzden Finlandiya vatandaşı bir politeknik veya üniversite katılıyor öğrenim ücreti ödemek zorunda değilsiniz.Bu da çoğu durumda uluslararası öğrenciler için de geçerlidir. Örneğin, bazı ana 'ın lisans programları EEA veya AB üyesi olmayan öğrenciler için öğrenim ücreti ilişkili olabilir. Ancak, politeknik tesis veya üniversitede okuyan öğrencilerin kitap ve diğer ders materyalleri satın yanı sıra kendi yaşam giderleri için ödeme gerekir. Yaşam Finlandiya 'ın maliyeti diğer Avrupa Birliği ülkelerine benzer.

Vizeler ve Öğrenci Resident İzinleri

Finlandiya'da bir giriş sınavı alıyorsanız, size üç ay en fazla kalmak için izin veren bir vize, gerekir. AB veya AEA vatandaşı olmayan Finlandiya'da okuyan bir lisans öğrencisi olarak, daha sonra bir öğrenci oturma izni için başvurmanız gerekir. Daha fazla bilgi için, ülkenizin irtibata 'ın Finlandiya büyükelçiliği bir öğrenci ikamet izni kazanmak için nasıl bulmak için. Ayrıca bu izni için başvurmanız gerekir belirlemek için Finlandiya Göçmenlik Hizmet web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer bir öğrenci ikamet izni için başvuruda zamanda, Finlandiya'da yaşarken kendiniz destek olabilir kanıt göstermek istenecek unutmayın. Şu anda, uluslararası öğrenciler 6000 yılda € veya 500 erişimi € aylık minimal yaşam masraflarını karşılamak zorunda göstermelidir. ABD doları bu yıl yaklaşık bir ay 600 $ veya $ 7000 eşittir.

Neden Finlandiya Eğitim?

Üzerinde 'ın vurgu sürekli olarak yükseköğretim sisteminin kalitesinin artırılması Fin kültürü, birçok ilginç ülkelere yakınlığı ve ülkenin tekliği, tüm okul harçlarının ise Finlandiya, çoğu için ödediği aslında yanı sıra Finlandiya biri yapar en iyi yerlerden dünyasında bir derece kazanmak için.

Vize gereklilikleri

 1. Kısa Süreli Vize - maksimum 90 günlük ziyaretler için. Örneğin, Finlandiya'da bir giriş sınavına davet edildiyseniz veya 90 günden az süren bir kursa veya değişime katılıyorsanız, vizeye ihtiyacınız olabilir.
 2. Çalışmalar için Oturma İzni - genellikle bir seferde bir yıl için verilen uzun süreli geçici oturma izni. Finlandiya'ya üç ayı aşan bir öğrenci değişim dönemi için geldiyseniz veya bir tam diploma programına kabul edildiyseniz, bunun için başvuruda bulunmanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Kısa Süreli Vize; Öğrenim için Oturma İzni

Fiyat ve para birimi

EUR 330

Kağıt üzerinde başvuru için Finlandiya Oturma İzni Çalışma İzni ücretleri şu anda 330 Euro'dur; ve elektronik başvuru için 300 EUR.

Vize için kimler başvurabilir?

Bir İskandinav veya AB/AEA vatandaşıysanız, Finlandiya'ya vize veya oturma izni almanıza gerek yoktur. Ancak Finlandiya'da kalış süreniz 90 günü aşarsa (İskandinav vatandaşları için 6 ay) ikametgahınızı Migri'ye kaydettirmeniz gerekir. Ek olarak, Finlandiya'da bir yıldan uzun süre kalırsanız, Finlandiya nüfus sistemine kayıt olmalısınız.

AB/AEA vatandaşı değilseniz, genellikle bir vizeye veya öğrenci oturma iznine ihtiyacınız olacaktır. Hangisine başvurmanız gerektiği, Finlandiya'da kalacağınız süreye bağlıdır.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi / Finlandiya büyükelçiliği veya konsolosluğu

Öğrenci oturma izni başvurunuzu Enterfinland.fi adresinden çevrimiçi olarak başlatabilirsiniz, ancak bu süreçte bir Finlandiya büyükelçiliğini veya konsolosluğunu bizzat ziyaret etmeniz de gereklidir. Finlandiya öğrenci oturma izni başvurusu, başvurunun elektronik ortamda mı yoksa büyükelçiliğin kendisinde mi yapıldığına bakılmaksızın, başvuran büyükelçiliği ziyaret edene kadar işleme alınamaz.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Finlandiya Öğrenci Vizesi veya Oturma İzni'ne başvurmak için aşağıdaki koşulları yerine getirmelisiniz:

 • Ev sahibi Finlandiya üniversitesi tarafından verilen resmi kabul mektubunu sunmalısınız.
 • Pasaportunuzun, başvurduğunuz vize veya oturma izni süresini en az 3 ay aşan bir geçerlilik süresi olmalıdır.
 • Pasaportunuz son 10 yıl içinde düzenlenmiş olmalıdır.
 • Doldurduğunuz ve imzaladığınız başvuru formunun bir kopyasına sahip olmalısınız.
 • Finlandiya'daki tüm eğitim süreniz boyunca kendinizi mali olarak desteklemek ve dönüş ulaşımınız için mali kabiliyetinizi kanıtlamalısınız. Şu anda, bir öğrencinin Finlandiya'da kalabilmesi için ayda en az 560 Euro'ya sahip olması gerekir. Bu, öğrencinin Finlandiya'daki harcamaları için yılda en az 6720 Euro'ya sahip olması gerektiği anlamına gelir.
 • Banka hesabınızda en az 6720 Avro olduğunu gösteren, bankanızdan aldığınız mali durumunuza ilişkin yakın tarihli bir beyan sunmalısınız. Finlandiya'da derece dersleri alan öğrencilerin her seferinde bir yıl için fonları olması gerektiğini unutmayın. Değişim öğrencilerinin Finlandiya'da kaldıkları süre boyunca paraları olmalıdır. Hesabınızda yukarıda belirtilen tutarın olmaması durumunda, burs veya burs aldığınıza veya eğitim kurumunuz tarafından sağlanacak yardımlar için seçildiğinize dair yazılı kanıt sunmalısınız. Finlandiya öğrenci vizesi veya oturma izni için başvuru sahibinin ebeveynlerinin banka hesap özetlerinin veya paylaşılan veya ortak bir hesabın kabul edilmeyeceğini unutmayın.
 • Finlandiya'da kaldığınız sürenin tamamını kapsayan geçerli bir sağlık ve sağlık sigortası yaptırdığınıza dair kanıt sunmalısınız.
 • Fiziksel ve zihinsel sağlığınız iyi olmalı ve her türlü bulaşıcı hastalıktan arınmış olmalısınız.
 • Adli sicil kaydınızın bulunmaması gerekmektedir.
 • Daha önce Finlandiya'ya girişiniz reddedilmemiş olmalıdır.
 • Yetkili kalış sürenizin sonunda Finlandiya'dan ayrılmayı planlıyorsunuz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Finlandiya öğrenci vizesinin işlem süreleri değişiklik gösterir, buradan kontrol edebilirsiniz: http://migri.fi/en/processing-times

Öğrenci oturma izni genellikle bir seferde bir yıl için verilir. Finlandiya'daki ilk yılınızın ardından (önceki oturma izninizin sona ermesinden önce) Migri'den öğrenci oturma izninizin uzatılması için başvuruda bulunmalısınız. Enter Finland e-hizmetini bu amaçla da kullanabilirsiniz. İlk izninizin süresi dolmak üzereyken uzatılmış oturum izni için başvurduğunuzda, başvurunuzu gönderirken Finlandiya'da olmanız gerektiğini de belirtmek gerekir.

İşlem süresi

iş fırsatları

Eğitiminizin yanında çalışıyorsanız, çalışma saatleriniz sınırlıdır. Akademik dönem boyunca haftada ortalama 25 saat çalışabilirsiniz. Çalışma saatlerinin sayısı haftalık düzeyde sınırlandırılmamıştır. Bu, akademik dönem boyunca haftalık ortalama 25 saat çalıştığınız sürece haftalık çalışma saatlerinizi ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Eğitim kurumunuzun ders vermediği zamanlarda, yani yaz ve Noel tatillerinde kısıtlama olmadan çalışabilirsiniz.

Ayrıca bir şirkette tezinizi tamamlayabilir veya uygulamalı eğitimlere katılabilirsiniz. Bu bağlamlarda, çalışma saatleri sınırlı değildir.

Haftalık saat

25

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.