Keystone logo
Fransa

Ders çalışma Usta içinde Fransa 2024

Fransa yılında eğitim alın

Fransa, Avrupa siyasi ve ekonomik oyun en önemli oyuncularından biri. İber Yarımadası ve Avrupa anakara arasındaki sınır olarak hizmet veren, Fransa uzun Avrupa'da bir kültürel odak noktası olmuştur. Paris, özellikle de, moda endüstrisinin yüksekliği ve dünya 'nin önde gelen moda etkilerin birçok Parisli moda evleri geliyor. Ülke ayrıca Rousseau ve Voltaire gibi isimler de dahil olmak üzere dünya 'nin en ünlü yazarları, bazı üretti. Almanya'ya olan bağlantıları ile, Fransa Avrupa birleştiren ve Avrupa Birliği başlangıç ​​liderlerinden biri olarak görev yaptı.

Moda ve yazma yanı sıra, Fransa kendi mutfak geleneği ile tanınır. Yetecek 250 üzerinde farklı çeşitleri kendi sınırları içinde gelir ve şarap severler hassas, lezzetli şaraplar için Fransa'ya açabilirsiniz biliyorum.

Yeni bir konuma kültürünü yaşamak istiyorum çünkü onun mutfak mirası, sanatsal yetenek ya da sadece Fransa'da düşünüyorsanız olsun, bu önde gelen Avrupa ülkesinde eğitim yönüne çekmek için çeşitli faktörlere bulacaksınız. Fransa temyiz kadar çok yabancı öğrencilere, üniversite hayatı kültürel çeşitlilik açısından zengin olduğu için. Kültürel aydınlatıcı deneyimleri Fransa'da bulmak kolaydır. Özellikle müzeler, Paris'te bu, 26 ücretsiz giriş yaşın altındaki öğrenciler AB sakinleri sağlar. Öğrenci kart sahipleri de ulaşım, yiyecek ve eğlence indirim bulabilirsiniz.

Fransa'da İklim

Fransa çok Akdeniz etkilenir ılıman bir iklime sahiptir. Rahat yıl boyunca sıcaklık ve bol güneşli açık havada harcanan zaman için geniş fırsatlar anlamına gelir.Nice ve Cannes erken ilkbaharda başlayan yüzmek için potansiyel sunarken Dağlarda, size, hafta sonu kayak gezileri ve halletme için kar bol bulabilirsiniz. Dağlarda bir zam için soğutucu, rahat sıcaklık sunarken Yaz aylarında,, ülkenin birçok yerinde sıcak, plaj hava bulabilirsiniz.

Yaşam ve konut maliyeti

Fransa'da yaşayan maliyeti çoğu Avrupa ülkeleri ile eşit olduğunu. Ancak, birçok iyi üniversiteler bulunmaktadır Paris, yaşam çok daha yüksek bir maliyeti vardır. Ayrıca, Paris'te konut bulma, çünkü yüksek nüfus yoğunluğu, zor olabilir. Eğer Paris'te eğitim olacak biliyorsanız, uygun yerler için erken sonbahar kapış önce, erken konut bulmak.

Birçok öğrenci Cite Universitaire Internationale de Paris, Paris'in güneyinde büyük bir konut yerde yaşamak için tercih. Alanlarda sınırlı, bu yüzden burada kalmak isterseniz kalmayı planlıyorum önce, bir yıl geçerlidir.

Eğer Paris dışında eğitim olacak, büyük olasılıkla kampüsünde ya da yabancı öğrenciler için özel olarak tasarlanmış üniversite yakınında sübvanse tesisleri olacaktır. Ulusal Öğrenci yardım dairesi (CNOUS) da uygun fiyatlı konut için bir seçenek olabilir yabancı öğrenciler için yurtlar sübvanse.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  459
 • kamu hizmetleri payı

  57
 • internet aboneliği

  30
 • Yerel taşıma

  61

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  10
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  6

Fransa hakkında

Fransa'da Yüksek Öğretim

Fransa şu anda dünyanın dördüncü en popüler çalışma yer ve 'ın mükemmel kültür, yüksek üniversite sistemi ve nispeten düşük ders berabere hiç merak. Her yıl, yakın 300.000 öğrencilerin kendi okullarında okuyan amacıyla Fransa'ya seyahat.

Fransa'da yüksek eğitim sistemi biraz kafa karıştırıcı olabilir. Sistemi anlamak için biraz daha kolay hale getirir, üç seviyeli sistem, içine standart ediliyor. Bugün, lisans öğrencileri lisans 'derecesi benzer bir Lisans, takip ederek başlayacak. Bu master düzeyinde eğitim takip ediyor. Eğitim son seviye doktora anlamına olduğunu. Lisans yüksek lisans programı için gerekli iki yıl, tamamlamak için üç yıl sürer. Bir doktora anlamına programı genellikle üç ek yıl gerektirir.

Fransa 'ın üniversiteler devlet tarafından finanse edilen, bu yüzden ders yüksek değildir.Yılda € 400, sen devam ediyor çalışmalar ve katılmak üniversite bağlı - € 200 harcamak oynayın. Bunun istisnası Fransız işletme okulları bulunmaktadır. Çoğu iş okulları özel sektöre ait olan ve öğrenim 15.000 € üzerinde bir yıl olabilir.

Fransa ilk yıllık lisans programları için oldukça açık kayıt vardır. Ancak, ilk yıldan sonra, öğrenciler ikinci sınıf öğrencileri olarak bir yer bulmak için, son derece rekabetçi olabilir sınav bir dizi, geçmek gerekir. Ülke ayrıca yalnızca belirli öğrenciler için tercih edilmektedir grandes ekol adı verilen seçici okullar bir sistem vardır ve bu seçici giriş sınavları, yüksek öğrenim ve daha prestij var.

Fransa'da öğretim yılı Şubat ayı başlarında başlayan bahar dönemi ile, geç Eylül ayında başlar. Tatil 'Günü ve Paskalya Noel ve Yeni Yıl sırasında düzenlenen yanı sıra All Saints vardır. Birçok okul da bir bahar sonu ve yaz tatili üç ay var.

Mezun olduktan sonra, çok sayıda öğrenci bilimsel çalışma programları sürdürmeye devam. Bu bire üç aylık programlar seyahat masrafları, okul ve yaşam giderleri kapsayan bir üst düzey bilimsel çalışma programı hibe yoluyla sübvanse edilebilir.

Vize gereksinimleri

Eğer Avrupa Birliği'nde bir ülkeden Fransa'da eğitim için geliyorsanız, bir öğrenci vizesi başvurusu gerekmez. Kendi ülkeniz AB dışında ise, o zaman ülkeye seyahat öncesinde öğrenci vizesi almak için bir Fransız konsolosluğu ziyaret gerekir. Vize çalışmanın ilk yıl boyunca ikamet durumu kanıtı olarak görev yapacak. Bir yıl sonra, bir Carte de Sejour için başvurmanız gerekir. Ayrıca, ülkede varış 30 gün içinde yerel göçmenlik ofisi ile kayıt gerekir.

İpuçları

Çünkü uluslararası öğrenciler tarafından öğrenim ve yüksek ilgi kayıp maliyetinin, erken Fransa'da eğitim için planlar yapmak isteyeceksiniz. Bir birinci sınıf öğrencisi ise üniversitelere giriş bir zorluk daha olmayacak olsa da, konut bulma ve sırayla evrak almak biraz zaman alır. Eğer mali yardım gerekiyorsa, siz de bir çalışma veya ders hibe başvurusunda isteyeceksiniz.

Fransa'da çalışma hazırlanırken, dünyanın en büyük düşünürlerin bazıları arasında olacaktır. Sen 'll kez Sartre, Durkheim veya Marie Curie gibi isimler tarafından süslemekte salonlarında çalışma fırsatı var. Üniversitelere başvuran ve bürokrasi ile çalışma süreci zor olabilir, sonunda alarak değer çaba, şaşırtıcı derecede uygun fiyata kaliteli bir eğitim alacaksınız.

Vize gereklilikleri

Fransa'da ne kadar süre eğitim almayı planladığınıza bağlı olarak farklı öğrenci vizesi türleri vardır:

 1. Visa de court séjour pour etudes ('Schengen' kısa süreli öğrenci vizesi) - Eğitiminiz üç aydan az sürecekse, sözde Schengen öğrenci vizesine başvurmalısınız. Ücretsiz olarak verilir ve yenilenemez. 41 ülke, üç aydan kısa süreli kalışlar için vizeye ihtiyaç duymayabilir.
 2. Etudient concours (giriş sınavlarına oturma vizesi) - Bu vize ile, bir yüksek öğretim kurumunda giriş sınavına girmek için Fransa'ya gelebilirsiniz. Geçerseniz, bir yıllık, yenilenebilir, oturma izni için doğrudan Fransa'daki yerel vilayetinize (Fransız yerel makamı/idari ofisi) başvurabilirsiniz.
 3. Visa de long séjour temporaire pour etudes (geçici uzun süreli vize) - Bu vize, oturma iznine ihtiyaç duymadan Fransa'da üç ila altı ay arasında eğitim görmenizi sağlar. Yenilenemez.
 4. Visa de long séjour etudes (uzun süreli vize) - Altı aydan daha uzun süre eğitim almak istiyorsanız, Fransa'da uzun süreli öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. 2013'ten itibaren, bu tür bir çalışma vizesi artık Fransa'daki kursunuz süresince geçerlidir. Uzun süreli vizeler oturma izni görevi görür ve VLT-TS olarak adlandırılır.
 5. Uzun Süreli Araştırma Bursiyeri Vizesi - Yüksek Lisans veya daha yüksek bir dereceniz varsa ve araştırmaya katılmak veya üniversite düzeyinde ders vermek için Fransa'ya gelmek istiyorsanız, kurum size VLS-TS uzun süreli araştırma bursu vizesi verebilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 50

Öğrenci vizesi ücretleri, vize türüne ve geldiğiniz ülkeye bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. Schengen bölgesinden gelen öğrenciler için ücretler 50 ila 99 EUR arasında değişmektedir. Kısa süreli Shengen öğrenci vizesi ücretsizdir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB vatandaşıysanız veya AEA, İsviçre, Norveç, İzlanda veya Lihtenştayn vatandaşıysanız, Fransız öğrenci vizesine ihtiyacınız yoktur.

Dünyanın herhangi bir yerinden vatandaşsanız, Fransa için öğrenci vizesi almanız gerekecektir. Vize başvurusunda bulunmadan önce bir Fransız eğitim kurumunda bir kursta yerinizi almış olmanız gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Fransız elçiliği / konsolosluğu

Bazı ülkeler, kabul başvurusunda bulunmak ve CEF prosedürü aracılığıyla öğrenci vizesi almak için önce Fransız yüksek öğrenim ve uluslararası öğrenciler ulusal ajansı CampusFrance'a kayıt olmanızı şart koşar. Aksi takdirde, vizenizi kendi ülkenizdeki Fransız büyükelçiliği/konsolosluğundan almalısınız.

İnternet sitesi:https://france-visas.gouv.fr/

Başvuru nasıl yapılır?

Vizenize başvurmak için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

 1. Bir Fransız kurumunda akredite bir programa resmi kabul mektubu. Bu, tüm ayrıntılarınızı, Fransız kurumunun ayrıntılarını ve akademik programın başlangıç ve bitiş tarihlerini belirten resmi bir başlık üzerinde olmalıdır.
 2. Yeterli paraya sahip olduğunuzun kanıtı (şu anda ayda 615 Euro), örneğin banka ekstresi, garantör mektubu veya resmi bir kaynaktan hibe veya finansman bildirimi.
 3. Eve dönüş bileti kanıtı. Genellikle bu, hareket tarihini gösteren gerçek bilet veya rezervasyon şeklindedir, ancak amaçlanan hareket tarihlerini de içeren el yazısıyla yazılmış bir niyet beyanı da olabilir.
 4. Sağlık sigortası kanıtı (minimum teminat 30.000 EUR).
 5. Konaklama kanıtı. Öğrenci konut onayı veya yönetim kurulu ve konaklama sertifikası veya 'accueil tasdiki' (arkadaşlarınız veya akrabalarınızla yaşıyorsanız) şeklinde gösterilebilir.
 6. Fransızca dil kursu alıyorsanız, Fransızca yeterliliğinizin kanıtı.

Vize başvurusu ücretli olup, ayrıca talepte bulunulan tarafın geçerlilik süresinin sona ermesinden itibaren üç ay geçerliliği olan bir pasaportunuz olmalıdır. İmzaladığınız bir başvuru formunu doldurmanız ve başvuruyla birlikte üç fotoğraf göndermeniz gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Bir Vize başvurusunun onaylanması iki aya kadar sürebilir, bu nedenle ayrılmayı planlamadan önce gerekli tüm bilgileri mümkün olan en kısa sürede göndermelisiniz. 'Schengen' kısa süreli öğrenci vizesi 90 gün, geçici uzun süreli vize üç ila altı ay ve kurs süreniz boyunca uzun süreli vize: lisans için üç yıl, yüksek lisans için iki yıl ve doktora için dört yıl

İşlem süresi

2 Months

iş fırsatları

Fransa'da eğitim vizesi olan uluslararası bir öğrenci olarak, kurstayken ve bir eğitim süreniz olduğu sürece tek bir yılda 964 saate kadar çalışabilirsiniz (bir yıllık tam zamanlı istihdamın yaklaşık yüzde 60'ı). geçerli oturma izni

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Fransa Vizesi başvurunuzu tamamlarken, başvuruyu eksiksiz olarak tamamlamanız önemlidir. Başvuru sürecini büyük ölçüde geciktirebileceğinden hiçbir şeyi boş bırakmamalısınız. Ayrıca, gerekli tüm belgelere sahip olduğunuzdan emin olmanız ve bunları başvuruyla birlikte sunmanız gerekir.