Keystone logo
Kore Cumhuriyeti

Ders çalışma Usta içinde Kore Cumhuriyeti 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  476
 • kamu hizmetleri payı

  52
 • internet aboneliği

  20
 • Yerel taşıma

  42

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  6
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  3

Kore Cumhuriyeti hakkında

Kore Kuzeydoğu Asya'nın ortasında bir yarımada üzerinde yer alır, Sarı Deniz batıya ve Doğu Denizi doğu etmektir. Kore yıl tarihinden geriye binlerce, son birkaç yıl içinde Kore bir tarım ekonomisi, dünyanın en sanayileşmiş ülkelerinden biri haline getirdiklerini de bir gelenek ve kültür olmasına rağmen. Kore'de büyük sanayi otomobil, gemi yapımı, kimya ve bilgi teknolojileri içerir. Kore nüfusunun yüksek eğitimli ve dünyanın en yüksek internet kullanım oranlarından birine sahiptir.

Iklim

Kore ıslak yaz ve soğuk bir kış dahil olmak üzere dört mevsim, yaşar. Seul, sermaye, Ocak ayında ortalama düşük sıcaklık yaklaşık -2 derece C, ve Ağustos aylarında ortalama yüksek sıcaklık 25 derece C Nem hakkında genellikle yaklaşık 70 yüzde 80 arasında değişen, yıl boyunca oldukça yüksektir.

Kültür

Kore özellikle şarkı, dans, güzel sanatlar ve çömlek, sanat uzun bir geleneğe sahiptir. Çok sayıda müze ve sanat galerileri ülke içinde var. Buna ek olarak, Kuzeydoğu Asya'da Kore'nin merkezi konumu sayesinde ziyaretçiler, Japonya ve Çin gibi diğer Asya ülkeleri keşfetmek için yapar. Kore mutfağı pirinç ve yan yemekler odaklanır ve birçok geleneksel gıdalar fermente soslar kullanın. Yan yemekler et, balık, turşu yemekleri, çorbalar ve sebzeler yer alıyor.


Yaşam Maliyeti

Kore'de yaşamak maliyeti, bu konut ve gıda için gidiyor çoğu ile ayda yaklaşık 1200 $ (ABD), ılımlı. Yüksek lisans programlarına katılan uluslararası öğrenciler Kore'de okurken her hafta 20 saate kadar çalışmaya uygundur. Öğrenci geçerli bir vize olduğu gibi hiçbir ek çalışma izni sürece gereklidir.

Vize gereklilikleri

 1. D-2: Normal Eğitim Programı Vizesi. Bu vize, bir kolejde, üniversitede veya yüksek lisans okulunda Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programına kayıt yaptıran tüm öğrenciler içindir.
 2. D-4: Genel Eğitim Vizesi. Bu vize, üniversite tarafından yönetilen bir dil okuluna, nitelikli bir eğitim kurumuna veya akademik araştırma enstitüsü dışındaki herhangi bir enstitüye devam eden herkes içindir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

D-2; D-4

Fiyat ve para birimi

EUR 50

Her iki vize başvurusu da yaklaşık 30-50 EUR ücret almaktadır. Çok girişli vize, tek girişli vizeden daha pahalıdır. Vize ücretleri ikamet ettiğiniz ülkeye göre değişir ve değişebilir. Bazı ülke vatandaşlarının (örneğin Almanya) vize başvuru ücretini ödemeleri gerekmeyebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tüm uluslararası öğrencilerin Güney Kore'de okumak için öğrenci vizesine başvurmaları gerekecektir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Kore Cumhuriyeti büyükelçiliği veya konsolosluğu

Kore dışında ikamet eden tüm uluslararası öğrencilerin, Kore Cumhuriyeti büyükelçiliğine veya konsolosluğuna öğrenci vizesi için başvurmaları gerekecektir. Vize için kendi ülkenizin Kore büyükelçiliğine şahsen başvurmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Kore'de yurtdışında okumak için ülkeye girmeden önce vize almanız gerekecek. Süreç zor değil, ancak gerekli tüm belgelere sahip olmak önemlidir. Üniversiteniz vize sürecinde size yardımcı olabilir, bu nedenle kabul edildikten sonra vize almak için sonraki adımlarınızın ne olduğunu uluslararası ofisinize sorun. Genellikle aşağıdakileri sağlamanız gerekir:

 • Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Renkli bir fotoğraf (3,5 x 4,5 cm)
 • Kore üniversitesinin İşletme Kayıt Sertifikasının bir kopyası
 • Kore üniversitesinden kabul mektubu
 • Kore'de geçirdiğiniz dönem için yaşam masraflarını karşılayan mali kanıt
 • Kendi üniversitenizden bir tavsiye mektubu
 • Kendi üniversitenizde bir veya daha fazla yarıyıl tamamladığınızı kanıtlayan bir belge (örn. transkript)
 • Çinli öğrencilerin aile geçmişlerine ilişkin genel bir bakış sunmaları gerekebilir.

Ayrıca Kore'de bir kez Alien Residence Card için başvuracaksınız. Kart, Kore'de geçirdiğiniz dönem boyunca yurt dışına seyahatler yapmanızı sağlayacaktır. Ev sahibi üniversite, geldikten sonra Kartı almanıza yardımcı olacaktır.

Hankuk Yabancı Çalışmalar Üniversitesi'nin resmi yönergesine göre, dönemin bitiş tarihinden itibaren 1 hafta içinde Kore'den ayrılmanız gerektiğini, aksi takdirde Kore Göçmenliği tarafından ağır bir para cezasına çarptırılacağınızı lütfen unutmayın.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kore'den resmi kabul mektubunuzu aldıktan hemen sonra öğrenci vizeniz için başvurun.

Kore öğrenci vizesi iki yıla kadar geçerli olabilir.

İşlem süresi

iş fırsatları

D-2 ve D-4 vizesi sahibi öğrenciler, eğitim kurumu tarafından izin verildiği sürece yarı zamanlı bir işte çalışabilirler. Ancak, çoğu durumda, çalışmanıza izin verilmeden önce Kore'de 6 ay kalmanız gerekir. 6 ay sonra, üniversitenizden yarı zamanlı çalışmanıza izin veren bir yazı istemelisiniz. Yasal amaçlar için, öğrencinin yasal olarak yarı zamanlı olarak kabul edilmesi için bir göçmenlik bürosundan lisans alması gerekir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.