Keystone logo
Hindistan

Ders çalışma Usta içinde Hindistan 2024

Hindistan yılında eğitim alın

Hindistan yaklaşık bir milyar ev ve bir buçuk insan, Çin'den sonra dünyanın ikinci büyük nüfusa bir Güney Asya ülkesidir. Hindistan 'ın deniz sınırları Hint Okyanusu, Arap Denizi ve Bengal ve arsa payı sınırları Çin ile, Pakistan, Butan, Nepal, Bangladeş ve Burma Körfezi oluşur. 1990'ların başında pazar-tabanlı işlemler dramatik değişiklikler sonrasında, Hindistan hızla şimdi PPP açısından üçüncü büyük ülke olma unvanına sahip, ya da güç satın alıp yenilikçi, sanayileşmiş ülke olarak kabul edilir önemli bir dünya ekonomisi, haline parite. Ancak, bu hızlı büyüme, yoksulluk, yetersiz sağlık, cehalet, yetersiz beslenme ve polis ve devlet sektörlerinde yolsuzlukla Hindistan 'ın derin ve sürekli konuları ele değil.

Hindistan Federal hükümet devlet başkanı olarak Hindistan oyunculuk Başkanı ile, bir, yürütme yasama ve yargı şube oluşur.Başkan bir seçim sistemine kullanılarak seçildi ve beş yıldır iktidarda kalır. Cumhurbaşkanı tarafından atanır Başbakan, hükümet başkanı olarak kabul edilir ve yürütme gücünün en üst düzeyde sürdürmektedir. Sömürgecilik geçmiş İngilizlerin ağır etkisi nedeniyle kuralın Westminster-parlamenter tarzı sistemine Hint yasama yapışır.

Hindistan modernizasyonu devam ediyor olsa da, geleneksel toplumun sharpely Hint kast sistemi tarafından tanımlanan kalır, özgürleşmiş sosyal etkileşim ve hareketlilik Hindistan'da en gelişmiş countries.Social sınıflar tarafından zevk inhibe sosyal tabakalaşma düzenleme bir tür "kast " olarak belirlenen , diğerlerinden daha fazla elit kabul bazı kastlara ile. Hindistan sözde düşük kastlara karşı zulüm ve önyargı önlemek için ayrımcılık karşıtı yasalar olmasına rağmen, kırsal alanlarda Kızılderililer yaşam hala kentsel alanlarda ayrımcılık ve ayrımcılık tabi tutulur.Aile değerleri de iki aile Hint toplumunun çoğu için hala norm arasında önceden ayarlanmış evlilikler ile, Hint geleneğinin önemli ölçüde etkili yönü temsil etmeye devam. Buna ek olarak, boşanma Hint toplumunda hemen hemen duyulmamış ve sadece istismar aşırı durumlarda izin verilir.

Hindistan 'ın İklim

Hindistan "megadiverse " ülke olarak kabul ve adı "biyolojik çeşitlilik merkezlerinden " üç bölge içerir. Bu dünyada yaşayan tüm memelilerin yüzde dokuz ve tüm çiçekli bitkilerin yüzde altı ev sahipliği yapmaktadır. Habitat Himalayalar'da iğne yapraklı ormanlardan Kuzeydoğu Hindistan ve Andaman Adaları tropikal yağmur ormanları arasında değişir. 55 derece Fahrenheit (25 santigrat 12 santigrat) için 75 derece Fahrenheit Hindistan aralığında ortalama yüksek ve düşük sıcaklıklar.Ancak, Bangalore, Mumbai ve Yeni Delhi gibi büyük şehirlerde çoğu kez hafta 95 derece Fahrenheit (35 santigrat) kadar yüksek kalır sıcaklıklarda pişirin. Yağış yüzde 80 etrafında gezinip nem seviyeleri ile, tropikal iklim bölgelerde ağır olabilir.

Hindistan'da Diller

Hindistan resmi bir dili vardır ama Hintçe Hindistan 'nüfusunun yaklaşık yarısı tarafından konuşulmaktadır. Bengalce, Telugu, Marathi, Tamil, Urduca ve Gujarati Hindistan'da okurken öğrencilerin karşılaşabileceğiniz diğer dillerdir. İngilizce birçok Hintliler tarafından konuşulan ve kabul edilir Hindistan 'ın "ikinci " seçim dili. Hindistan da hayatta kalan hoparlör sayısı kırsal Hindistan'da mevcut köylerin izole cepler için azaldı çünkü "tehlikede dil " listesine konulmuştur pek çok farklı dilde vardır.

Hindistan'da Dinler

Hintliler uygulama Hinduizm, bilim adamları dünya 'nin yaşayan en eski din olduğunu düşündüğümüz bir din yüzde sekseni. Hindular yasalar, günlük ahlak, Dharma, karma ve reenkarnasyon çeşitli inanıyorum. Hint toplumunda bulunan diğer dinlerin öncelikle Hıristiyanlık ve İslam.

Hindistan 'Döviz

Hindistan'ın resmi para birimi Hindistan Rezerv Bankası tarafından kontrol edilir ve verilir rupisi vardır. Hint rupisi 100 methiye ayrılmıştır. 2011 yılından bu yana, 50 methiye değer sadece para yasal ihale olarak kabul edilir. Tedavüldeki Banknotlar dahil 5, 10, 20, 50, 100, 500.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  123
 • kamu hizmetleri payı

  12
 • internet aboneliği

  8
 • Yerel taşıma

  10

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  4
 • sinema bileti

  3
 • Bir bardak yerel bira

  2

Hindistan hakkında

Hindistan Yüksek Öğretim Sistemi

Çin ve ABD arkasında, Hindistan 'ın yüksek eğitim sistemi yükseköğretim kurumları üzerinde ana düzenleyen vücut temsil eden Üniversite Ödenekler Komisyonu ile, üçüncü büyük. 2000 ve 2010 yılları arasında, Hindistan bu süre içinde sekiz milyon üzerinde öğrenci kabul 20.000 üniversite ve kolej inşa. Bilim ve teknoloji alanlarında ağır gibi Hindistan Teknoloji Enstitüleri ve küresel eğitim kuruluşları büyük ilgi görmektedir Yönetim Hint Enstitüleri gibi çeşitli teknolojik enstitüleri yol açan, üniversite düzeyinde Hindistan hükümeti tarafından teşvik edilmektedir. Buna ek olarak, Yeni Delhi Tıp Bilimleri Tüm Hindistan Enstitüsü tıbbi teknoloji ve tedavi yöntemlerinin ilerlemesi için önde gelen araştırma merkezlerinden biri olarak kabul edilir.

Hindistan'da verilen akademik derece "sanat " veya "bilim " derece olarak verilir lisans ve yüksek lisans derecesi ile, sömürge İngiliz sistemine uygundur. Doktora derecesi belirtilen ana çalışma alanlarına ilişkin 'ın programı tamamlayan öğrenciler için de mevcuttur. Üniversitelere kabul Yüksek Ortaokul Belgesi alarak ve Hindistan'da faaliyet daha prestijli üniversiteler açısından rekabet gücü yüksek olan öğrenciler tarafından kazanılan puan dayanmaktadır. Aslında Tüm Hindistan Ön-Med Testi sadece 2000 kabul edildiği 200.000 öğrenciler, her yıl alınır.

Hindistan'da bir derece kazanmak isteyen uluslararası öğrenciler başarıyla geldikleri ülkede orta öğretimin en az 12 yıl tamamlama kanıt göstermek gerekir. Öğrenciler ayrıca giriş sınavına ve Yeni Delhi Dış İşleri Bakanlığına sonuçları göndermeniz gerekecektir.Tıp, dişçilik ve mühendislik lisans programlarına doğrudan kabul olursa olsun öğrencinin 'ın son eğitim kimlik bilgileri, izin verilen değildir. Ancak, diğer lisans programları yabancı öğrencilerin giriş sınavına gerektirmeyebilir. Bunun yerine, bir öğrenci 'ın yüksek öğretim giriş sınavı puanları (örneğin ACT veya ABD'de verilen SAT) bazı teknik kolejlerde öğrenci nitelemek için kullanılabilir. Hindistan'da bir derecesini elde isteyen öğrenciler devlet üniversitesi Hindistan vatandaşı olmayan öğrenciler kabul etmiyoruz gerçeğinin farkında olmalıdır.

Hindistan'da Öğrenim maliyetleri hükümet tarafından finanse edilen, çünkü devlet üniversiteleri çok daha ucuz özel üniversite daha olmak, önemli ölçüde değişebilir. Hint vatandaşlar genellikle devlet üniversitesi ya da üniversite eğitimi için az 100 $ bir yıl ödemek. Özel üniversite ücretleri lisans programının kurum ve türüne bağlı olarak, ilk fiyat $ 400 $ 25,000 yıllık arasında olabilir.Özel üniversite katılıyor Sigara Hintli öğrenciler genelde daha fazla mali donatılmış ders ücretleri ödemek için olan başlıca sebebi Hintli öğrenciler, üzerinden tercih verilmiştir.

Neden Hindistan Eğitim?

Batılı olmayan müzik, din, mimari ve sanat eğitim almak isteyen öğrenciler Hindistan bu konularda derinlemesine öğrenmek için mükemmel bir yer bulacaksınız. Onun farklı ve büyüleyici kültürü tüm dünyada liberal sanat binbaşı çekmek antik ve modern tarzı bir dayanılmaz bir karışımıdır. Ayrıca, Hindistan çok değerli bir lisans 's veya ana ' bilgisayar ve BT alanı ile ilgili derecesi kazanmak isteyen öğrenciler için ileri bilgi teknolojisi lisans programları sunmaktadır.