Keystone logo
Hollanda

Ders çalışma Usta içinde Hollanda 2024

Hollanda yılında eğitim alın

Hollanda Kuzey Denizi, Belçika ve Almanya'ya sınırları ile kuzeybatı Avrupa'da yer alır. Lale ve yel değirmenleri ek olarak, ülkenin hendek ünlüdür - Hollanda'da toprak beşte biri hakkında deniz seviyesinin altında ve geniş dayk sistemi koyunda sel tutar. Lahey, Hollanda'nın en büyük şehirlerinden biri, Uluslararası Ceza Mahkemesi ve diğer bazı uluslararası mahkemeler ve mahkemelerin ev sahipliği yapmaktadır. Önde gelen sanayi nakliye, balıkçılık, ticaret ve bankacılık,. Önemli Hollandalı sanatçı Vincent van Gogh ve MC Escher içerir.

Iklim

Hollanda ılımlı bir deniz iklimi sahiptir. Summers Şubat ayında 0 derece C civarında Ağustos ve ortalama kış düşük 23 derece C civarında yaz yüksek olan, nispeten serin. Yağmur herhangi bir ayda gün yaklaşık yarısında beklenen ve kar yağışı 25 gün her kış yaklaşık oluşur edilebilir.

Kültür

Hollanda Hollanda'nın resmi dili olmasına rağmen, en Hollanda vatandaşları İngilizce konuşur. Hollandalı yenilik teşvik ve çoklu kültür kucaklayan açık bir toplum olması için iyi bilinmektedir. Buna ek olarak, Hollanda, çok düşük suç oranına sahiptir.

Yaşam Maliyeti

Yaşam maliyeti çok Batı Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri ile karşılaştırıldığında, Hollanda'da oldukça düşüktür. Öğrenciler ayrıca sıcak bir karşılama ve birçok restoran, tiyatro, ve müzelerde indirim bulabilirsiniz. Buna ek olarak, Hollanda derece bisiklet dostu ve çok sayıda öğrenci hiçbir toplu taşıma kullanmak gerek var bulacaksınız olduğunu.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  611
 • kamu hizmetleri payı

  70
 • internet aboneliği

  40
 • Yerel taşıma

  79

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  10
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  5

Hollanda hakkında

Yükseköğretim

Hollanda lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Derece iki geniş kategoride sunulmaktadır:

1. Araştırma üniversiteleri araştırma odaklı programlar. Araştırma üniversiteleri genel programlar ve bu mühendislik ve tarım gibi alanlarda uzmanlaşmak olanlar hem de kurumları bulunmaktadır.

2. Uygulamalı bilimler üniversitelerde mesleki yükseköğretim programları. Uygulamalı bilimler programları ile üniversiteler gibi güzel sanatlar ya da eğitim gibi özel meslekler, çalışmaya hazırlar.

Tüm lisans programları kabul edilmek için bir lisans gerektirir. Bir araştırma odaklı programından bir lisans yüksek lisans düzeyinde bir araştırma odaklı programına kabul için gereklidir, onlar ek şartları yerine eğer bir uygulamalı bilimler programından bir lisans derecesi ile ancak başvuru kabul edilebilir.

Neden Hollanda'da Eğitim?

Hollanda'da okuyan düşük ders, birinci sınıf üniversiteler ve uluslararası öğrenciler kucaklayan çok kültürlü bir yaşam tarzı bir kombinasyonu yoluyla olağanüstü değer sağlar. 2012 yılında, Hollanda üniversiteleri en iyi 200 pozisyon 12 düzenlenen Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması .

Hollandaca konuşmak öğrenciler Hollanda'da Hollanda, birçok program İngilizce olarak öğretilir öğretilen bir programına kayıt tercih olsa da. Uluslararası öğrenciler edilir ve ülkedeki öğrencilerin yaklaşık 13 yüzde yapmak vardır. Buna ek olarak, bazı kurumların özellikle uluslararası öğrenciler için tasarlanmış programlar sağlar. Uluslararası öğrenciler acemi herhangi bir Hollandalı kurum bu öğrencilerin danışmanlık ve seçim kapsayan davranış kuralları uygun olmalıdır.Uluslararası öğrenciler için en popüler lisans programları ekonomi, mühendislik, sosyal bilimler ve dil bulunmaktadır.

Üniversiteler

Hollanda 13 araştırma üniversiteleri, uygulamalı bilimler 39 üniversite ve 14 diğer kurumlar vardır. Üç araştırma üniversiteleri teknoloji uzmanlaşmak ve bir araştırma üniversitesi, Wageningen, tarım konusunda uzmanlaşmış. Üniversiteler devlet teşvikleri, okul ücreti, ödemeler ve dış kuruluşlar ile sözleşme dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan fon almak.

Öğrenim, Program Süresi ve Akademik Yıl

AB öğrenci için ders program türü ve okul bağlı olarak 12.000 € ile 1.800 € yaklaşık yılda bir. AB üyesi olmayan öğrenciler için Fiyat yılda 20.000 € ile 8.000 € civarındadır.Tüm Hollanda yüksek lisans programları mükemmel değer sağlar rağmen, Hollandalı özellikle Sürdürülebilir Enerji, Su Yönetimi ve Sanat ve Tasarım uzmanlık için bilinir.

Bir araştırma odaklı yüksek lisans programı 60-120 kredi saat gerektirir, 1-2 yıl tamamlamak için gereken hangi. Mühendislik, tarım, matematik ve bilim tüm 120 credit-hour/2-year programları gerektirir. Araştırma derece yüksek lisans veya Arts Master ya olarak verilir.

Uygulamalı sanat ve bilim derece de akademik disiplin bağlı olarak, 60-120 kredi saat gerektirir. Verilen derece böyle Mimarlık bir ana olarak, akademik uzmanlık özgüdür.

Bir kredi saat genel olarak tamamlamak için 28 saat sürer, ve eğitim-öğretim yılı 42 hafta sürer. Tam zamanlı öğrenci normalde bir eğitim-öğretim yılında 60 kredi saat tamamlar.Akademik yıl normalde Eylül-Ocak veya Şubat çalışan güz dönemi Haziran ile Şubat çalışan bahar döneminde, iki dönemden oluşmaktadır.

Yüksek Lisans Olanakları

Mezun olduktan sonra, tüm öğrenciler uluslararası öğrenci kendi ülkesindeki potansiyel işverenler derecesini anlamak böylece derecelerine yanı sıra çalışmanın elbette bir açıklama gösteren bir diploma almak. Onlar iş aramaya mezun olduktan sonra ek olarak, tüm uluslararası öğrencilere bir yıl kadar Hollanda'da kalmak olabilir. O yıl içinde istihdam olanakları üzerinde herhangi bir kısıtlama yoktur. Mezunlar ayrıca doktora programları veya araştırma pozisyonları için uygulamak için teşvik edilir.

Vize ve Çalışma İzinleri

AB öğrenciler Vize gerektirmeyen, ancak ev sahibi kurum tarafından Hollanda göçmenlik yetkilileri (IND) kayıtlı olması gerekmektedir ve belediyeye bildirmek. AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler 12 ay için geçerlidir ve uzatılabilir oturma izni olması gerekir. Öğrenci geldikten sonra öğrencinin ev sahibi kurum bu izni için başvurmalıdır.

Sağlık Sigortası

Tüm uluslararası öğrenciler kendi ülkelerinde tarafından sağlanabilir sağlık sigortası, çeşit olması gerekir. Ancak, Hollanda'da istihdam olur herkes Hollanda kamu sağlık sigortası kayıt yaptırırlar. Çalışma izinleri AB ülkelerinden öğrenciler için gerekli değildir, ancak diğer uluslararası öğrenciler için gereklidir.

İpuçları

Hollanda'da en iyi üniversiteleri çok rekabetçi, bu yüzden aday öğrenciler onlar uygun olduğundan emin olmak için erken kabul koşulları kontrol etmelisiniz. İngilizce programları İngilizce, TOEFL veya başka akredite edilmiş İngilizce dil testi yeterlilik göstermek için anadil değil ülkelerden gelen öğrenciler gerektirir.

Vize gereklilikleri

MVV (Geçici Oturma İzni) – giriş vizesi.

VVR (Oturma izni) - Hollanda'da üç aydan fazla kalmayı planlıyorsanız, giriş vizenize ek olarak, çalışma vizesi yerine geçen bir kimlik kartı olan Oturma İzni (VVR) için de başvurmanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

MVV (Geçici Oturma İzni); VVR (Oturma izni)

Fiyat ve para birimi

EUR 311

Şu anda Hollanda'da okumak amacıyla bir MVV ve oturma izni başvurusunu işleme koymak için 311 EUR tutarında iade edilemez bir ücret alınmaktadır. Ücretler yılda iki kez gözden geçirilir ve yıl ortasında değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Bir AB veya AEA üyesi devlet ya da İsviçre vatandaşıysanız, Hollanda'da kalmak için öğrenci vizesine veya oturma iznine ihtiyacınız yoktur.

AB üyesi olmayan, AEA veya İsviçre vatandaşlarının Hollanda'da 90 günden fazla kalabilmeleri için oturma iznine ihtiyaçları vardır - daha kısa bir süre için sadece turist vizesine ihtiyacınız vardır. İhtiyacınız olan iki belge var. Çoğu durumda, Hollanda'ya seyahat etmek için geçici oturma iznine (machtiging tot voorlopig verblijf, MVV) ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca ülkede kalabilmek için oturma iznine (VVR) ihtiyacınız olacak.

Birkaç ülkenin vatandaşları veya belirli koşullardaki kişiler, bir VVR'ye başvurma zorunluluğundan muaftır. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: https://www.expatica.com/nl/visas-and-permits/Getting-a-Dutch-visa-or-temporary-residence-permit_108412.html

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Eğitim kurumu

Eğitim kurumu sizin adınıza başvuruda bulunmalıdır, bu nedenle prosedürün detayları için onlarla iletişime geçmeniz gerekir. Değilse, ev sahibi kurumunuzun uluslararası ofisi (veya bir araştırmacıysanız, İK departmanı) ile iletişime geçerek yardım isteyin.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Vize başvuru prosedürü, öğrencinin çalışma programına resmi olarak kabul edilmesinin ardından üniversite tarafından başlatılır.

Vize başvurusu için gerekli belgeler, üniversite tarafından aday öğrencilere gönderilen yazıda listelenmiştir. Genellikle, aşağıdaki belgelere ihtiyaç vardır:

 • geçerli bir pasaportun ilk sayfasının (kimlik sayfası) bir kopyası;
 • kendinizi finansal olarak destekleyebileceğinizin kanıtı;
 • ek vesikalık boyutlu fotoğraflar (boyut: 35 mm x 45 mm, IND gerekliliklerine bakın.pdf);
 • öğrenim ücretlerinin ve vize başvuru ödemelerinin kanıtı;
 • en az 1 akademik yıl (10 ay) için düzenlenen konaklama kanıtı;
 • Çinli öğrenciler için bir NESO sertifikası gerekli olabilir.

Bir adayın mali açıdan kendine yeterli olduğunun geçerli kanıtı aşağıdaki şekilde gösterilebilir:

 • Ev sahibi Hollanda kurumundan staj ücretinizi veya stajyer maaşınızı belirten bir mektup.
 • Hollanda üniversitesinden öğrenci hibeniz, öğrenim ücreti muafiyetiniz veya bursunuzun ayrıntılarını içeren bir kabul mektubu.
 • Uluslararası bir bankada, Hollanda'da önerilen masraflarınızı karşılayacak yeterli parayı gösteren banka hesap özetiniz.

Ne zaman başvurmalısınız?

Hollanda'ya öğrenci vizesi başvurunuzun işlem süresi genellikle bir aydır, ancak bazen 3 aya kadar uzayabilir.

Oturma izni, bir öğrencinin eğitim programı süresi artı 3 ay, en fazla 5 yıl için verilir. Öğrenci bir hazırlık kursu tamamlamak isterse, süresi vize süresine eklenecektir. Öğrenim süresi 5 yılı aşacaksa oturma izni bir yıl daha uzatılabilir.

VVR'nin geçerliliğine bağlı başka bir koşul daha vardır. Öğrencinin kurs süresi boyunca kredinin %50'sini alması koşuluyla geçerli kalır.

Yüksek öğrenim veya üniversite eğitimi (lisans, yüksek lisans veya doktora dereceleri) mezunları, mezun olduktan sonraki üç yıl içinde mezun izni için bir uyum yılı için başvurabilirler. Bu size iş aramanız için bir yıl verir ve bu süre zarfında herhangi bir kısıtlama olmaksızın veya bir işverenin sizin için çalışma izni almasına gerek kalmadan çalışabilirsiniz.

İşlem süresi

1 Month

iş fırsatları

Tüm uluslararası öğrencilerin eğitimleri boyunca çalışmalarına izin verilir.

AB üyesi olmayan ve AEA üyesi olmayan öğrenciler için çalışmak için çalışma izni gereklidir. Bu iznin sizin adınıza müstakbel işveren tarafından alınması gerekir. Bu çalışma izniyle bile, öğrenciler sadece sınırlı sayıda, yani haftada 10 saat çalışabilirler. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tam zamanlı çalışmalarına izin verilir.

AB, AEA (Hırvatistan hariç) ve İsviçre'den gelen öğrencilerin çalışma iznine ihtiyacı yoktur.

Haftalık saat

10

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.