Keystone logo
Hong Kong

Ders çalışma Usta içinde Hong Kong 2024

Hong Kong yılında eğitim alın

Makao ile Çin 's Cumhuriyeti Halk Özel İdare Bölgesi unvanını paylaşan Hong Kong Çin'in güney kıyısında bulunan ve Güney Çin Denizi ve Pearl River Delta ile çevrili bir şehir-devlettir. Yedi buçuk milyon kişi ve sadece 430 millik bir arazi yaklaşıyor nüfusu ile, Hong Kong başta etnik Han Çinlileri oluşan dünya 'nin en yoğun nüfus bölgeleri, biridir. En aksiyom altında var olan "bir ülke, iki sistem ", Hong Kong komünizmin Çin 'ın priniciples göre daha batı, demokratik bir tarzı devlet gibi işleyen, Çin farklı siyasi politikalar ve yasalar çerçevesinde faaliyet göstermektedir. Hong Kong İcra Kurulu hükümetin başıdır ve oylama demokratik bir süreç tarafından belirlenen bir Seçim Kurulu tarafından seçilir.

Hong Kong dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri olarak görülüyor ve serbest ticaret ve düşük vergilendirme iyi örneğidir bir kapitalist hizmet ekonomisine üzerinde büyür edilir. Çünkü şehir içinde alan eksikliği, mimarisi eşsiz ve ultra modern görünümlü olduğunu. Aslında, Hong Kong ünlü dünya olarak yeniden adlandırıldı 'ın sadece "dikey şehir " bazen böyle küçük içine sıkıştırılmış hava kirliliği araçların yüz binlerce gelen ve çok işletmelerin kalın tabakalar tarafından gizlenmiş muhteşem bir ufuk çizgisi özellikleri alanı. Ancak, bu yoğun nüfus nedeniyle, Hong Kong gelişmiş dünyadaki tüm diğer ulaşım sistemleri gölgeleyen son derece gelişmiş bir ulaşım ağı geliştirdi.

Hong Kong bireylerin mükemmel ücret öder güvenli istihdam elde etmek için fırsat sunuyor olsa da, yaşam maliyeti oldukça yüksektir ve bu şehir devleti bir derece kazanmak için tercih öğrencilerin tedirgin olabilir.Ancak, öğrencilerin Hong Kong yaşamak için maliyeti ne kadar keşfetmek zaman alarma edilmemelidir. Düşük vergiler, prim sağlık, yüksek yaşam kalitesi ve olağanüstü yüksek öğrenim imkanları ile, Hong Kong derece ve deneyim büyüleyici Hong Kong koşuşturma elde etmek için uluslararası öğrenciler için popüler bir yer olmaya devam etmektedir.

Hong Kong İklim

Sıcaklık rahat ve güneş bol zaman ılıman ve subtropikal iklimlerde arasında dalgalanan, yılın Hong Kong 'en keyifli zaman hava-bilge Kasım-Ocak etmektir. Nem sisli koşulları sık sık feribot ve uçak hizmetleri geciktirerek ile, Mart ve Nisan aylarında yükselir. Ağustos'a kadar Mayıs ortalama gündüz sıcaklıkları 86 derece Fahrenheit veya Celsius 31 etrafında gezinip ile, sıcak, nemli ve fırtınalı olduğunu. Ağustos ve Eylül aylarında, Hong Kong sık sık Çin Denizi veya batı Kuzey Pasifik Okyanusu oluşturan tropikal kasırgalar çarpar.Winds siklonlar güçlü ama genellikle şehirde büyük hasar neden olmaz.

Hong Kong Dinler

Hong Kong din özgürlüğü anayasasını ve Temel Kanunu'na göre garantilidir. Taoizm, Konfüçyüsçülük ve Budizm alanı boyunca bulunan Hıristiyanlık, Katoliklik, Müslüman ve Yahudi uygulayıcılarının smatterings ile, birincil dinler içermektedir. Ancak, birçok Hong Kong sakinleri hiçbir dini ve kendilerini ateist veya agnostik düşünün. Falun Gong da ancak komünist partinin manevi öğretileri marka nedeniyle devlet için bir tehdit olarak bu dinin görüşlerini anakara Çin, Hong Kong tolere edilir.

Hong Kong Diller

Hong Kong resmi dilleri Kanton (Çince bir formu) ve İngilizce'dir.Yaklaşık Hong Kong 's sakinlerinin yarısı İngilizce yeterli bilgiye sahip ve öğrencilerin en işaretleri İngilizce ve Çince metin hem görüntüler olduğunu göreceksiniz. Son zamanlarda, Çin'de göçmenlerin sayısında artış Hong Kong toplumda duydum daha sık hale Mandarin Çince dil yol açmıştır.

Hong Kong Para Birimi

HKD, ya da Hong Kong doları, Hong Kong 'ın para birimi olan ve dünyanın en çok işlem gören para birimleri biridir. Hong Kong doları şehir devleti dolaşan sikke ve banknot çeşitli mezhepleri ile, 100 sent ayrılmıştır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1409
 • kamu hizmetleri payı

  71
 • internet aboneliği

  22
 • Yerel taşıma

  58

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  6

Hong Kong hakkında

Hong Kong Yükseköğretim

Üniversiteler "yasal üniversiteler " Baş tarafından onaylanmıştır adı verilen üst düzey yönetici Konseyi Hong Kong ve Üniversite Ödenekler Komitesi tarafından finanse edilmektedir. Bu bir istisna kendi kendini finanse okul ve finansman için UGC dayanmaz Hong Kong, Açık Üniversitesi. Yasal üniversiteler araştırma-yoğun ve sadece en iyi öğrenci kabul. Aslında, Hong Kong yüksek öğrenim institututions katılan Çinli öğrencilerin ortalama IQ dünyanın en yüksek biridir.

Mesaj ikincil kolej lisans ve yüksek lisans 's derece sunuyoruz ve Hong Kong Mesaj İkincil Kolejler Yönetmeliği adlı bir yönetmelik altında kayıtlıdır. Uluslararası öğrenciler ayrıca yasal ve ortaöğretim sonrası kolej düzenleyen konseyleri ayrı bir konsey tarafından işletilmektedir Mesleki Eğitim Hong Kong Enstitüsü gibi meslek tipi kolej bulabilirsiniz.

Üniversite öğretim kurumları arasında değişir ama öğrenciler Hong Kong'da bir derece kazanmak için yaklaşık ABD doları 100.000 $ veya 73.000 € ödeme bekleyebilirsiniz. Öğrenciler güçlü ders yüksek maliyet ofset yardımcı olmak için herhangi bir burs için başvuruda teşvik edilmektedir. Öğrenci sağlık sigortası primleri de pahalı, hem de gıda, giyim ve Hong Kong konaklama maliyeti olduğunu unutmayın.

Öğrenci Vizesi için başvuru

Hong Kong Göçmenlik Bölümü öğrenci vizesi almadan önce en az iki ay bekleyin bekliyoruz.Öğrenciler formu ile birlikte vize / giriş başvuru formu ve posta aşağıdaki belgeleri doldurmak gerekir: sürücü 'ın lisans veya diğer fotoğraflı bir kimlik kartı fotokopisi, eğitim nitelikleri (lise diploması, giriş puanları, herhangi bir önceki derece kanıtı ) kazandı; bir pasaport fotoğraf, bir Hong Kong üniversiteden kabul mektubu; mali durumu (burs ödül, banka) ve öğrenci bu kampüs olup olmadığını, Hong Kong süre kalmak için bir yere sahip olduğunu ispat kanıtı, bir ile aile ev sahibi ya da bir apartman dairesinde.

Neden Hong Kong Çalışma?

Yapısal ve akademik birçok dünya 'en eğitim bakanlıkları biri, son derece değerli ve dünyanın her alanda işveren ve araştırma enstitüleri tarafından tanınan Hong Kong ihsan derece olarak kabul ne tarafından işletilmektedir üstün lisans programları sunmanın yanı sıra.Buna ek olarak, Hong Kong entelektüel açık toplum diğer akademik konularda ve başka hiçbir yerde bulunmayan düşünce düzeyleri keşfetmek için öğrencilere fırsatlar kolaylaştırır.