Keystone logo
Birleşik Krallık

Ders çalışma Usta içinde Birleşik Krallık 2024

Birleşik Krallık yılında eğitim alın

Birçok kişi İngiltere ile İngiltere karıştırmayın, ama aslında aynı şey değildir. İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda: Birleşik Krallık dört ülkeden bir birleşik grubudur. Bu dört ülke anakara Avrupa'nın kuzeybatısında adalar grubu paylaşmak ve bir hükümdar olan bir hükümet altında birleştirilmiştir. İngiltere sadece İngiltere, İskoçya ve Galler oluşur.

Birleşik Krallık dört ayrı ülke, kendi kültürünü ve farklı lehçeleri ile her olsa da, birçok kişi İngiltere ile Birleşik Krallık karıştırmayın bir neden yoktur. Insanlar İngiltere düşündüğümüz zaman hükümdar sık ​​sık "İngiltere Kraliçesi. " Adı ile Yüzyıllar boyunca, İngiltere, egemen ulus oldu, hükümdar imajını genellikle düşünüyorum ilk şey. Krallar, kraliçeler, prensler ve prensesler İngiltere'nin uluslararası ünlüler haline gelmiştir.Birleşik Krallık da David Beckham, Dr Kim ve Beatles gibi diğer kültürel simgeleri, tanınır. Eğer Birleşik Krallık ziyaret ise, Guinness sağlam bir bardak ile tüm aşağı yıkama, balık ve cips geleneksel bir yemekten sonra çökmekte Cadbury çikolata yemek isterim.

İngiltere halkı sanat lider yanı sıra bilim ve teknoloji olarak bilinir. İngiltere'de moda trendleri genellikle başlangıç ​​ve aktörler ya da müzisyenler doğarlar yerdir. Londra, tüm ortasında, genellikle "kültürel süper güç. " Denir

Özellikle İngiltere ve İngiltere, dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları için bilinir. İnsanlar Cambridge ve Oxford gibi dünyanın 'ın üst sırada okullar, bazı çalışma dünyanın dört bir yanından seyahat. Aslında, İngiltere QS Dünya Üniversiteler Sıralaması küresel ilk 10 arasında yer dört üniversite bulunmaktadır.

İngiltere'de İklim

İngiltere'de iklim derece yere göre değişir.Kuzey İrlanda ve Galler gibi Atlantik, yakın alanlarda, ıslak rüzgarlı ve sıcaklık hafiftir. İngiltere serin, ama soğuk değil, sıcaklıklar neredeyse yıl boyunca vardır ve yağış ortalama miktarı yaşar. Kar olur, ama nadir olabilir.

Yaşam maliyeti

Iklim gibi, yaşam maliyeti Eğer İngiltere'de nerede yaşadığınıza bağlı olarak değişir gidiyor. Bir kültür ve eğitim merkezi olan Londra, dünyanın en pahalı yerlerden biridir. Kira ve gün için günlük faaliyetlerinin maliyeti de burada oldukça yüksektir. Dışarıda yemek İngiltere boyunca da pahalı, bu nedenle giderleri azaltmak için bir mutfak olan bir yurt veya daire arıyor düşünün.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  628
 • kamu hizmetleri payı

  83
 • internet aboneliği

  35
 • Yerel taşıma

  79

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  5

Birleşik Krallık hakkında

İngiltere Yüksek Öğretim

Mükemmel üniversiteler nedeniyle, İngiltere yüksek öğrenim Birleşik Krallık sakinleri tarafından değil, aranan, ancak dünyadaki insanlar. Edilir Tipik olarak, öğrencilerin 18 yaş başlayarak üniversiteye girmek. En sakinleri maliyetleri kontrol yardımcı olmak için, kendi lisans için devlet tarafından finanse edilen okul katılacak.

İngiltere'de, birinci derecede bir lisans 's derecesidir. Çoğu öğrenci bu derece için eğitim üç yıl geçirmek, ve bu süre içinde onlar lisans olarak bilinir. Bir lisans veya diğer birinci derece programından mezun üzerine, uygun öğrencilere lisansüstü eğitim sürdürmeye seçebilirsiniz. Genellikle bir yıl sürer Bir ana 'derecesi, ilk seçenektir. Doktora programları üç yıl sürer. Lisansüstü programlara kabul rekabet gücü yüksek, ve bu finanse devlet değildir.

Bu üç temel dereceye ek olarak, İngiltere'de öğrencilerin çeşitli kurulları ve loncalar ile uzman nitelikleri takip edebilirsiniz. Bu uzman nitelikler Psikoloji, Hukuk, Tıp, Eğitim ve İş içerebilir.

Birleşik Krallıkta Eğitim dünya 'nin en prestijli okullarından biri bir derece yararına sunar. Ülkenin eğitim değerleri ve mükemmel düşünür ve araştırmacıların ortasında yaşayan olacaktır. Seçtiğiniz derece güçlü bir araştırma odağı içeriyorsa, İngiltere'de eğitim size mükemmel bir araştırma programlarına katılmak için fırsat verir olduğunu göreceksiniz.

Öğrenim ücretleri

Eğer anlayış, İngiltere'de eğitim düşünürken maliyeti yardımcı olacaktır. 2012-2013 öğretim yılında, İngiltere'de lisans derecesi özellikle 6000 £ daha yaygın olma maliyeti £ 9000 yıllık başına bir max kuruldu.Yüksek lisans düzeyinde lisans programlarına daha yüksek maliyetleri vardı, ama bu okullar arasında muazzam değişmiştir. Dereceleri için yılda £ 20,000 - İngiltere dışında çalışan öğrenciler 5,000 £ 'un bir dizi ödedi.

İngiltere'de alınan bir derece ile mezun birçok iş fırsatları için kapıyı açar. Bu üniversitelerin çok yüksek dünya çapında kabul olduğundan, uluslararası yerlerde istihdam sürdürmeye seçeneğine sahip olacak ve aynı zamanda Birleşik Krallık içinde orada yerleşmek seçmelisiniz.

Sağlık Sigortası

İngiltere Ulusal Sağlık Servisi adı verilen bir ulusal sağlık sistemi sunuyor. Ülkede derslerden en az altı ay alıyor öğrenciler İngiltere'de ücretsiz veya sübvansiyonlu tedavi için uygun olabilir. EEA mukimi olan veya zaten İngiltere'de yaşayanlar otomatik olarak, NHS hizmetleri için onlar İngiltere'de eğitim almak niyetinde ne kadar uzun olursa olsun hak.

İngiltere'ye vize alma

İngiltere'ye öğrenci vizesi türleri şunlardır:

 • Tier 4 Genel - Bu vize okumak için İngiltere'ye gelen 17 yaşın üzerindeki yetişkinler için de geçerlidir.
 • Öğrenci Ziyaretçi - Bu vize kısa bir dersi alan öğrenciler için geçerlidir ve kaldıkları süre boyunca çalışmak için planlama değil.
 • Aday Öğrenci - Bu vize Tier 4 çalışma başlamadan önce son düzenlemeler yapmak gerekir öğrenciler için de geçerlidir <./ Li>

İpuçları

Eğer İngiltere'de çalışma hazırlanırken, çeşitli üniversite ve özel programlar son derece rekabetçi olduğunu unutmayın. Eğer bir yer almak ve onaylı olma şansınızı artırmak için birden fazla okula başvurabilirler sağlamak için erken uygulama alın. Üniversite yakınında veya kampüs uygun fiyatlı konut bulmak, ve finansal yatırım en üst düzeye çıkarmak için başka bir kiracı ile bir çatı veya daire paylaşımı düşünün. Bu ipuçları ile, zengin bir eğitim mirası ve kalite mezunları üretmek için uluslararası bir üne sahip bir ülkenin yararlanarak, en az güçlük ile İngiltere'de eğitim almak mümkün olacak.

Vize gereklilikleri

Tier 4 (Genel) Öğrenci Vizesi, sözde “Öğrenci Rotası” ile değiştirilmiştir. Öğrenci Rotası, Birleşik Krallık'ın yeni Öğrenci Vizesidir ve Brexit'ten önce Birleşik Krallık'ta okumak için vizeye ihtiyacı olmayan AEA vatandaşları için de geçerli olacaktır.

Öğrenci Rotası (18+ yaş)

Çocuk Öğrenci Rotası (4 - 17 yaş arası, 4. Kademe Çocuk Öğrenci Vizesinin yerini almıştır)

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Rotası

Fiyat ve para birimi

GBP 348

Mevcut İngiltere öğrenci vizesi ücretleri:

 • Birleşik Krallık dışından başvuruyorsanız 348 £.
 • Birleşik Krallık içinden bir Öğrenci Vizesini uzatmak veya geçiş yapmak için başvurursanız 475 £.

Vize için kimler başvurabilir?

Ülkeye eğitim için giren herkes, 1 Ocak 2021'den sonra giriyorsa Öğrenci Vizesine başvurmalıdır. Buna, daha önce eğitimleri için Birleşik Krallık'a girmek için vizeye ihtiyacı olmayan AB/AEA vatandaşları dahildir. Birleşik Krallık'ta eğitim almak için gereksinimleri karşılayıp karşılamadığınızı ölçen Puana Dayalı Sistemde 70 puana ulaşmanız gerekecektir. Bu içerir:

 • Onaylanmış bir kuruma kabul edildiniz mi?
 • Birleşik Krallık'taki konaklamanızı finanse edecek mali kaynaklarınız var mı?
 • İngilizce bilginiz yeterli mi?
 • Kursunuz kurs gereksinimlerini karşılıyor mu?

Bir İngiliz eğitim kurumundan 2021 Yazına kadar ve sonrasında mezun olanlar, lisansüstü vizeye başvurarak Birleşik Krallık'ta 2 yıla kadar çalışmalarına/iş aramalarına olanak tanıyacak.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İngiltere vize başvuru merkezi / Online

Kendi ülkenizdeki İngiltere vize başvuru merkezinde İngiltere öğrenci vizesine başvurabilirsiniz. Dünya çapındaki Birleşik Krallık vize başvuru merkezlerinin bir listesini burada bulabilirsiniz: https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre.

Birleşik Krallık öğrenci vizesine Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı Vizeleri ve Göçmenlik Dairesi web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak da başvurabilirsiniz. Buradan başlayabilirsiniz: https://apply-to-visit-or-stay-in-the-uk.homeoffice.gov.uk/sort/country-nationality?p=student_out_uk

İnternet sitesi:https://www.gov.uk/find-a-visa-application-centre

Başvuru nasıl yapılır?

Birleşik Krallık öğrenci vizesi almak için öncelikle bir kursa kabul edilmeniz gerekir. Çoğu kurs için, İngilizce'yi gereken düzeyde anladığınızı da kanıtlamanız gerekecektir.

İngiltere öğrenci vizesi başvuru süreci, başvurduğunuz İngiltere öğrenci vizesinin türüne göre biraz farklılık gösterir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurunuz için aşağıdakileri sağlamanız gerekecektir:

 • pasaport veya seyahat kimliği
 • Kurs ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizin kanıtı
 • 18 yaşından küçükseniz ebeveyn veya veli onayının kanıtı
 • kursunuza kabul edildiğinin kanıtı
 • sağlık ek ücretinin ödendiğine dair kanıt

Menşe ülkenize bağlı olarak, bir tüberküloz testi yaptırmanız da gerekebilir.

Birleşik Krallık'a vardığınızda, Birleşik Krallık öğrenci vizenizi polise kaydettirmeniz gerekebilir. Birleşik Krallık öğrenci vizesi etiketinizde veya Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı'ndan mektupta kayıt yaptırmanız gerekip gerekmediği hakkında bilgi almalısınız. Birleşik Krallık'ta 6 aydan daha uzun süre kalıyorsanız, Biyometrik oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Kurslarınızın başlamasından 6 ay öncesine kadar Öğrenci Vizesine başvurabilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi işlem süreleri, nereden başvurduğunuza göre değişir, ancak genellikle Birleşik Krallık dışından başvuruyorsanız 3 hafta içinde ve Birleşik Krallık içinde başvuruyorsanız 8 hafta içinde bir karar alırsınız.

Genel öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun süresine bağlıdır ve çalışmak veya daha fazla eğitim almak için Birleşik Krallık'ta kalmak istiyorsanız vizenizi uzatmak için başvurabilirsiniz. Çocuk öğrenci vizesi, kurs süresi boyunca, maksimum 6 yıla kadar geçerlidir ve uzatılabilir. Kısa dönem öğrenci vizesinin süresi kursunuzun süresini aşamaz ve uzatılamaz.

İşlem süresi

3 Weeks

iş fırsatları

Uluslararası öğrencilerin belirli koşullar altında İngiltere'de eğitim alarak çalışmalarına izin verilir. Yapabileceğiniz işin türü, ne okuduğunuza ve okul döneminde mi yoksa teneffüslerde mi çalışacağınıza bağlı olacaktır.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Öğrenci vizesi reddinin başlıca nedenleri şunlardır:

 1. Eksik veya yanlış belgeler;
 2. Mali gereksinimlerin karşılanamaması;
 3. Yanlış belge formatı.