Keystone logo
İsveç

Ders çalışma Usta içinde İsveç 2024

İsveç yılında eğitim alın

İsveç Kuzey Avrupa'da yer alır ve Finlandiya, Norveç ve Baltık ve Kuzey Denizi ile sınırlanmıştır. İsveç edebiyat, film, moda, ve evrensel bir sağlık sistemi için iyi bilinmektedir. Kadınlar için ortalama yaşam süresi 83.5 yıl, erkeklerde 79.5 yıl, hangi dünyanın en uzun arasındadır. Büyük sanayi kereste, demir cevheri, telekomünikasyon, otomobil, ve ilaç içerir.

İsveç'te İklim

İsveç nispeten ılıman bir iklime sahiptir. Stockholm, Ocak ayı ortalama sıcaklığı -3 derece C ile ilgilidir ve Stockholm Ocak ayında gün ışığı sadece yaklaşık 6 saat alır rağmen ortalama Temmuz sıcaklığı serin 17 derece C olan, 18 saatlik gün yaz aylarında normaldir.

Kültür

İsveç kültür mevsim etrafında döner.İsveçliler çok aktif bir yaşam tarzı var ve açık hava sporları, açık hava tiyatro ve müzik festivalleri katılan yaz aylarında gündüz saatlerinde harcamak. Kışın karanlık akşamları gibi filmler gibi kapalı faaliyetleri için insanları çekmek. İsveçliler de organik gıda, organik giyim, geri dönüşüm, atık yönetimi ve enerji tasarrufu üzerinde durularak, sürdürülebilir yaşam tarzları teşvik ünlüdür.

Yaşam Maliyeti

Bir öğrenci (harç ve ücretleri hariç) için minimum aylık giderleri çoğunlukla gıda ve barınma için, SEK 7.000 (yaklaşık 700 euro) hakkında olacak. Öğrenciler İsveç'te yaşamak için yeterli kaynağa sahip olduğunuzu İsveç Göç Kurulu göstermek gerekmektedir. On ay her yıl için aylık cari öğrenci için SEK 7.300, bir eş için SEK 3.500, ve her çocuk için SEK 2.100 bulunmaktadır. Bu tutarlar serbest konaklama olduğunu gösterebilen öğrenciler için azaltılabilir.Öğrenciler ayrıca okula ise çalışmaya izin verilir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  428
 • kamu hizmetleri payı

  30
 • internet aboneliği

  28
 • Yerel taşıma

  74

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  8
 • sinema bileti

  13
 • Bir bardak yerel bira

  6

İsveç hakkında

İsveç'te Yüksek Eğitim

Göre sıralanmış olarak İsveç, 2010 yılında 100 dünya çapında üç okul ile, yüksek öğretimde bir dünya lideridir Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması . Lisans, yüksek lisans ve doktora ya da araştırma - yükseköğretim programlarının üç aşaması vardır. Yüksek öğrenim maliyetinin yüzde 80'i hakkında İsveç hükümeti fonlar.

Neden İsveç'te Eğitim?

Yaklaşık 600 yüksek lisans programları İngilizce olarak öğretilir ve çevresinde 30.000 uluslararası öğrenciler şu anda İsveç'te çalışma vardır.

İsveç üniversitelerinden yaratıcılık, kişisel inisiyatif ve bağımsız düşünmeyi teşvik. Akademik bir ortamda öğrenciler ve öğretim elemanları arasındaki gayri resmi ilişkileri ile, rahat. Öğrenciler genellikle küçük gruplar halinde çalışma ve öğretmenleri ile daha az zaman harcamak.Buna ek olarak, sanayi ile bir çok yüksek lisans programları ortak akademik çalışmalar artırmak gerçek dünya deneyimleri sağlamak için.

Üniversiteler

İsveç 14 devlet üniversitesi ve 20 devlet üniversitesi kolej, yanı sıra Stockholm İktisat Fakültesi gibi çeşitli bağımsız kuruluşlar vardır. Bu Kraliyet Sanat Enstitüsü ve Teknoloji Kraliyet Enstitüsü gibi birçok özel okul vardır.

Öğrenim ve Program Süresi

İsveç, İsviçre, AB / AEA ve değişim öğrencileri hiçbir masraflarını ödemek. 2011 yılında, üniversiteler diğer ülkelerden gelen öğrencilere eğitim şarj başladı. Her kurum SEK yılda 80.000 140.000 hakkında, kendi ders ayarlar. Sanat Master derecesi çok daha yüksek olabilir.

İsveç hükümeti mali yardıma ihtiyacı olan öğrencilere için iki burs programları uygulamaktadır.Bir program gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrenciler için ve eğitim ve yaşam giderleri kapsar. Diğer program diğer non-EU/EEA öğrenciler için ve sadece ders kapsar.

Tam zamanlı çalışmanın bir yıl Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ile uyumlu 60 kredi saat eşdeğerdir. Yüksek lisans için iki seçenek vardır:

1. 2 yıl ve 120 AKTS gerektirir "Masterexamen,"; derecesi sadece araştırma üniversiteleri ve kuruluşları tarafından verilebilir.
2. Sadece 1 yıllık ve 60 ECTS gerektirir "Magisterexamen,"; derecesi tüm yüksek öğretim kurumları tarafından verilebilir.

Kurs süresi derecesi sunan akademik disiplin ve kurumun bağlıdır.

Akademik Yıl

Akademik yıl iki dönem, uzunluğu 20 hafta her oluşur.Güz Dönemi Ocak ayının ortasından Ağustos sonuna kadar devam eder ve bahar döneminde Ocak ayından Haziran ayına ortasından çalışır.

Yüksek Lisans Olanakları

İşletmeler İsveç kurumların mezunlarının sahip olduğu yenilikçi düşünce, pratik deneyim ve takım çalışması becerileri değer. Uluslararası öğrenciler, özellikle işgücü sıkıntısı, mühendislik ve muhasebe gibi bulunduğu alanlarda, iş bulmak eğer onlar mezun olduktan sonra İsveç'te kalmasını bekliyoruz.

Vize

Onlar İsveç'te gelmeden önce fazla üç ay kalmayı planlıyorum En non-EU/EEA öğrenciler oturma izni almalıdır. Oturma izni SEK'dir 1000 ve iade edilmez, onlar tam zamanlı çalışmaları için kabul ve ilk dönem için ödenene kadar ek olarak, öğrenciler izni için başvuruda olmamalıdır.En az üç ay kalır planlama öğrenciler sadece bir vize gerektirir. Özel şartlar ülkeye göre değişir.

Sigara Nordic AB / AEA öğrenciler ikamet izni olmadan fazla üç ay İsveç'te ikamet olabilir, ama gelen üç ay içinde Göç Kurulu ile kayıt ve yüksek öğrenim, sağlık sigortası ve yaşam giderleri kanıtı göstermelidir.

Sağlık Sigortası

Nordic, AB / AEA ve İsviçre öğrencilerin kendi ülkelerinde sağlık sigortası kayıt ve bir Avrupa Sağlık Sigortası kartı almanız gerekir. İsveç bazı ülkelerle karşılıklı sağlık faydaları vardır, böylece öğrenciler, diğer sigorta arayan önce bu yararına olup olmadığını görmek için kontrol etmelisiniz.

Bu çalışma için bir yıldan fazla İsveç'te kalıyorsanız diğer ülkelerden gelen öğrenciler İsveç sağlık yararları için uygundur.Bu fayda otomatik değildir; öğrencilerin yerel vergi dairesine kayıt yaptırmaları gerekmektedir ve yararına kurmak için birkaç ay sürebilir. Bir yıldan az kalan öğrenciler kendi sağlık sigortası almak gerekir, ancak, birçok üniversite öğrencileri için düşük maliyetli programları var.

İpuçları

Süreç çok uzun olabilir gibi bir oturma izni gerektiren uluslararası öğrenciler, önceden de kaldıktan planlamalısınız.

İsveç AB üyesi olmasına rağmen, ülke hala para için kronu (SEK) kullanır. Bu Visa, MasterCard ve Eurocard gibi popüler kredi kartları yaygın olarak ülke genelinde kabul edilir.

Vize gereklilikleri

 1. Kısa süreli vize - İsveç'e üç aydan daha kısa bir süre için geliyorsanız.
 2. D tipi uzun süreli kalış vizesi (eğitim için oturma izni) - İsveç'te üç aydan daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Kısa süreli vize; D tipi uzun süreli vize

Fiyat ve para birimi

SEK 1000

Öğrenci vizesi başvuru ücreti şu anda 1000 SEK'dir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA/İskandinav ülkeleri vatandaşları oturma izni veya vize olmadan İsveç'te yaşayabilir ve eğitim görebilir.

İsviçre vatandaşları, öğrenimleri üç aydan uzun sürerse vize başvurusunda bulunmalıdır. Ancak, İsveç'e varır varmaz eğitimlerine hemen başlayabilirler veya üniversiteye giriş duyurulmadan önce başvuruda bulunabilirler.

AB veya AEA dışındaki ülkelerin vatandaşı olan ve İsveç'te okumak isteyen öğrencilerin öğrenci vizesi veya oturma izni almaları gerekir. İsveç'te üç aydan daha az kalmayı planlıyorsanız, İsveç'te vizeden muaf olan ülkelerden birinin vatandaşı değilseniz, vizeye ihtiyacınız olacaktır. Eğitiminiz üç aydan fazla sürecekse, İsveç'e girmek ve burada okumak için oturma iznine ihtiyacınız olacaktır.

Oturma izni almaya hak kazanabilmeniz için, üniversitede veya üniversite kolejinde bulunmanızı gerektiren bir program veya kursta tam zamanlı eğitime kabul edilmiş olmanız gerekir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi / İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğu

Vize başvuru işlemlerinizi online olarak tamamladıktan sonra İsveç büyükelçiliği veya konsolosluğundan görüşme, fotoğraf ve parmak izi işlemleri ve oturma izni kartınızı almak için randevu almanız gerekmektedir.

İnternet sitesi:https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden.html

Başvuru nasıl yapılır?

Çalışmalar için oturma iznine başvurmak için yapmanız gerekenler:

 • İlk öğrenim ücreti taksitinizi ödeyin.
 • Destekleyici belgelerinizi hazırlayın. Buna pasaportunuzun ve kabul mektubunuzun kopyaları ile İsveç'te öğrenci olarak geçirdiğiniz süre boyunca kendinizi finansal olarak destekleyebileceğinizi kanıtlama dahildir. İsveç'te bir yıldan az kalacaksanız, ayrıca kapsamlı bir sağlık sigortasına ihtiyacınız olacak.
 • Çevrimiçi uygulamayı gönderin.
 • Başvuru ücretini ödeyin.

Gerekli belgelerin tam bir özetini burada bulabilirsiniz: https://www.migrationsverket.se/English/Private-individuals/Studying-in-Sweden/Universities-and-university-college.html

Ne zaman başvurmalısınız?

Oturma izni başvuru süreci uzun olabileceğinden, kabul bildiriminizi alır almaz başvuruda bulunmalısınız. Öğrenim için oturma izni için mevcut bekleme süresi üç ay veya daha fazladır, bu nedenle ilk öğrenim ücreti taksitinizi ödedikten sonra başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede yaptığınızdan emin olun. Bir kağıt başvuru, çevrimiçi bir başvurudan çok daha uzun sürer, bu nedenle mümkünse çevrimiçi başvuru yapın.

İsveç'teki uluslararası öğrenciler için vizeler ve oturma izinleri eğitim kursunuzun süresine bağlıdır.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Bir AB vatandaşı olarak İsveç'te çalışma izni olmadan çalışma hakkınız vardır.

AB/AEA üyesi olmayan vatandaşların çalışma iznine ihtiyacı olacaktır. İsveç'teki işveren sizin adınıza çalışma izni başvurusunda bulunacaktır.

Saat kısıtlaması olmadan çalışmanıza izin verilir, ancak çalışmalarınızı ihmal etmemeniz tavsiye edilir. Çalışmanızda ilerleme kaydettiğinizi kanıtlamanız ve tatmin edici akademik sonuçlar göstermeniz gerekecektir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.