Keystone logo
İsviçre

Ders çalışma Usta içinde İsviçre 2024

İsviçre yılında eğitim alın

Resmi İsviçre Federasyonu olarak adlandırılan, İsviçre Batı Avrupa'da yatıyor ve batı, doğu ve Fransa'ya batısında kuzey, Liechtenstein ve Avusturya için Almanya'ya İtalya ile sınırlanmıştır. Bern İsviçre'nin başkenti 26 kanton, veya devlet idari işlemlerde biraz farklı toprak alt bölümleri oluşan bir kara ülkesidir. İsviçre 'nüfusunun çoğunluğu (yaklaşık sekiz milyon kişi) Cenevre ve Zürih yoğun nüfuslu şehirlerde bulunmaktadır Yaylası olarak adlandırılan bir alanda yaşıyor.

İsviçre dünyanın en zengin ülkelerinden biri olduğu için ünlüdür. Dünyadaki diğer vatandaşlara göre sakinleri tek tek başına finansal olmayan ve parasal varlık en yüksek miktarda sahip. Ayrıca, Cenevre ve Zürih sürekli iki şehir diğer tüm küresel şehirleri arasında yaşayan en iyi standartlara sergileyen olarak rütbe.İsviçre 'ın istikrarlı bir ekonomi bu malların büyük miktarda ihracat izin tarım ve etkili üretim uygulamaları aracılığıyla kendi kendine yeterlilik atfedilir. İsviçre mükemmel ekonomik uzmanlık gösteren diğer alanlar turizm, uluslararası bankacılık, ulaşım, biyoteknoloji ve araştırma ve geliştirme içerir.

İsviçre 's İklim

İsviçre Alpleri kuzeyinde iklim ılıman ama dağ yerleştirme kaynaklanan rüzgar maruz kalma ve atmosferik durumu dahil çeşitli yüksekliğe faktörlerden etkilenir. İsviçre 'ın ortalama sıcaklık Lugano ve Rhone Valley çevresinde kadar az 21 olarak (53 cm) inç yakın kadar 67 kadar (170 cm) inç dalgalanan rainful miktarda, yaklaşık 50 derece Fahrenheit (10 santigrat)' dir.Alplerin kuzey ve batı, sakinleri sıcaklıklar Alplerin alanları güney ve güneydoğuda kışın 32 derece Fahrenheit (0 santigrat) etrafında kalan ve 70 derece Fahrenheit (21 santigrat) ile yağmurlu bir, biraz serin iklim deneyim.

İsviçre hakkında Temel Bilgiler

 • Bayrak parlak kırmızı arka plana karşı beyaz bir haç sergiler. Çapraz kolları kendi genişliğinden biraz daha uzundur.
 • İsviçre Ulusal Marşı, veya İsviçre İlahi, çizgi ile başlar "sabah gökyüzünde Parlak, Rab, ben Sen gece olduğunu görüyoruz". (Morgenrot daher içinde Trittst, Strahlenmeer içinde Seh 'ich dich)
 • Avrupa Euro açıldığında İsviçre kendi para birimi, İsviçre Frangı, korudu. Bir, beş, on, 20 ve 50 kuruşluk paralar diğer para birimleri içermektedir. Francs bir, iki ve beş frank mevcuttur. Frangı "notlar " ten, 20, 50, 500 ve 1000 frank gelir.
 • İsviçre ağırlık ve ölçü değerlendirmek için metrik sistem kullanır
 • Milli bayramlar 1 Mayıs Noel Yeni Yıl 's, İşçi Bayramı vardır. Yükseliş, Kutsal Cuma, Yedinci Pazartesi WhitMonday ve Paskalya bayram olarak kabul edilir

Diller

İtalyanca, Almanca, Fransızca ve Reto-Reto Romanca - İsviçre birkaç farklı ülke tarafından sınırlanmıştır için, devlet dört ulusal dilleri vardır. Yüzde 20 Fransız ve sekiz yüzde İtalyanca konuşmak konuşurken İsviçre vatandaşlarının çoğunluğu öncelikle, Almanca konuşmak. Bazı kantonlar özgü çok sayıda lehçeleri de var.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1030
 • kamu hizmetleri payı

  81
 • internet aboneliği

  52
 • Yerel taşıma

  84

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  16
 • sinema bileti

  21
 • Bir bardak yerel bira

  7

İsviçre hakkında

İsviçre'de Yükseköğretim

İsviçre on "kanton " üniversitelerin yanı sıra federal yüksek öğretim facitlities kabul edilir Teknoloji iki Enstitüleri vardır. Buna ek olarak, çok sayıda kolej uluslararası ve yerel öğrencilerin giderek artan sayıda karşılamak için ülke genelinde yayılır. İsviçre'de üniversite ve kolej kış dönemi Ekim-Mart süren ve yaz dönemi Nisan ve Temmuz arası devam ile, dönem zamanlama uygun.

Lisans, Diploma ve Doktora: İsviçre'de verilen üç temel akademik dereceleri vardır. Bir "Lizentiat " elde ve Diploma bir ABD Yüksek Lisans 's derecesi elde eşdeğer karşılık gelmektedir. Öğrencilerin çoğu dört ila beş yıl içinde Lisans ve Diploma kazanmak. Bir doktora takip edebilirsiniz önce Öğrenciler ilk olarak bu iki derece kazanmak gerekir.

Potansiyel öğrenciler çalışmanın beklenen alanında ayrıntılı, seçtikleri yüksek eğitim kurumu için bir uygulama sunmak zorundadırlar. Sınav sonuçları, bir özgeçmiş ve diğer derece veya okula kabul etkileyebilir sertifikaların kopyaları da paket dahil edilmelidir. Kabulünü takiben, öğrenciler ülke başvurmanız gerekir 'ın İsviçre Büyükelçiliği İsviçre için giriş işlemleri hakkında bilgi için. Buna ek olarak, tüm öğrencilerin bir İsviçre kolej veya üniversitede okurken maddi açıdan istikrarlı olduğuna dair kanıt sunmak gerekir.

Tüm öğrenciler bir devlet tarafından tanınan olgunluk belgesi ya da kabul edilmiş üniversite tarafından vade sertifika eşdeğer olarak kabul edilmektedir başka bir sertifikası olmalıdır. Mükemmel notlar sahip olmanın yanı sıra, öğrencilerin bu üniversiteye uygulamadan önce üniversite 'ın ağırlıklı olarak konuşulan dil yeterli bilgiye sahip olmalıdır.

İsviçre'de geldikten sonra öğrenciler, yerel polis departmanı bir oturma izni almak zorunda kalacak. Onlar geçerli bir pasaport, üniversiteden kabul mektubu ve banka hesap ya da yeterli mali imkanlara sahip doğrulayarak diğer belge sunmak gerekir okulda iken. Bu oturma izni, bir İsviçre yüksek eğitim kurumu katılıyor her yıl yenilenmesi gerekir.


Tanınmış İsviçre Üniversiteler

İsviçre'de Popüler üniversiteler şunlardır:

 • Bern Üniversitesi (çoğunlukla Almanca konuşulan)
 • Cenevre Üniversitesi (çoğunlukla Fransızca konuşan)
 • Lozan Üniversitesi (Fransızca konuşan)
 • Teknoloji Zürih İsviçre Federal Enstitüsü (Almanca ve İngilizce konuşan)

İsviçre de birçok özel kolej, güzel sanatlar üniversite ve Kanton Eğitim Bakanları, ya da EDK en İsviçre Konferansı tarafından tanınan diploma pedagojik üniversite bulunmaktadır.

İsviçreli bir üniversite veya kolej katılmak için ders muhtemelen daha çalışmanın üniversite ve tabii ki bağlı olarak, 8000 İsviçre Frangı 2000 yılları arasında İsviçre frankı kadar değişir.

Sağlık Sigortası Kapsamı

Üç aydan fazla İsviçre'de ikamet eden herkes İsviçre merkezli ya da başka bir ülke tarafından tanınan olup olmadığını, sağlık sigortası kapsamı çeşit taşımalıdır. Uluslararası kapsama alanı sunan ülkelerden gelen öğrencilerin İsviçre 'ın compulsury sağlık sigortası almak zorunda olmayabilir.

Neden İsviçre'de Eğitim?

İsviçre genetik, biyoteknoloji büyük gayret öğrenciler, ilaç ve diğer üstün, sağlık ve tıp ile ilgili kariyer İsviçre yüksek öğrenim olağanüstü bilim ve teknoloji programları ile dolu bulacaksınız böylece yenilikçi araştırma ve geliştirme endüstrisi için iyi bilinmektedir. Alternatif olarak, İsviçre de son derece mali ve iş zekası için saygı. Finans sektöründe kariyer için çabalıyoruz Öğrenciler ayrıca İsviçre üniversiteler iş ve finansal binbaşı için kapsamlı lisans programları sağlamak olduğunu keşfedeceksiniz.

Vize gereklilikleri

 1. C vizesi – üç aya kadar süren kısa kurslar (yaz okulları, dil okulları) için.
 2. D vizesi – üç aydan uzun süren kurslar için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C vizesi; D vizesi

Fiyat ve para birimi

EUR 0

Öğrenci vizesi için başvuru ücretsizdir; ancak, bazı istisnalar olabilir.

Vize için kimler başvurabilir?

İsviçre, AB üyesi olmamasına rağmen, AB vatandaşlarının ülkede üniversiteye gitmesine izin vermektedir. AB/AEA uyruğuna sahip olmayan öğrenciler, ülkeye girmeden önce vize başvurusunda bulunmak için kendi ülkelerindeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğu ile iletişime geçmelidir.

Üç aya kadar olan kurslar için - yaz kursları, dil okulları - kısa süreli bir Schengen C vizesine ihtiyacınız olabilir; üç aydan uzun kurslar için uzun süreli bir ulusal D vizesine ihtiyacınız olabilir.

Üç aylık turist vizesi ile İsviçre'ye gelip bunu İsviçre'ye geldikten sonra öğrenci oturma iznine dönüştüremezsiniz. Bu nedenle, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Japonya, Malezya veya Singapur vatandaşları gibi giriş vizesinden muaf olsanız bile, daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, gelmeden önce oturma izni başvurusunda bulunmanız gerekecektir. 90 gün.

AB/EFTA vatandaşları da dahil olmak üzere tüm uluslararası öğrencilerin, İsviçre'ye varışlarından sonraki 14 gün içinde bir İkamet Kayıt Bürosunda oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İsviçre elçiliği veya konsolosluğu

Kendi ülkenizdeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla vize başvurusunda bulunmanız gerekecek.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Bir İsviçre üniversitesinden veya özel okulundan kabul onayını aldığınızda, İsviçre'ye giriş formaliteleri hakkında bilgi için ülkenizdeki İsviçre büyükelçiliği ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Çalışmalarınız sırasında kendinizi desteklemek için yeterli mali kaynağa sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekecektir.

Bir başvuru formu doldurmanız ve destekleyici belgeleri Fransızca, Almanca veya İngilizce olarak göndermeniz gerekecek, bu nedenle belgelerinizi çevirmeniz gerekebilir.

Kısa süreli Schengen C vizeleri için belgeler şunları içerir:

 • geçerli bir pasaport/seyahat kimliği;
 • İsviçre'deyken masraflarınızı karşılamak için yeterli finansal kaynağa sahip olduğunuzun kanıtı;
 • sağlık/kaza sigortası;
 • ödenen ücretler dahil olmak üzere rezerve edilen kursların teyidi;

18 yaşından küçükseniz, doğum belgesi ve İsviçre'ye yalnız geliyorsanız seyahat izni veya eşlik edeceklerse ebeveynlerin vizelerinin kopyaları.

Uzun süreli bir D vizesi için belgeler şunları içerecektir:

 • geçerli bir pasaport/seyahat kimliği;
 • banka hesap özetlerinin kopyaları veya bir banka mektubu gibi, İsviçre'deyken masraflarınızı karşılamak için yeterli finansal kaynaklara sahip olduğunuzun kanıtı;
 • kazaları kapsayan sağlık sigortası kanıtı;
 • Eğitim için neden İsviçre'ye gelmek istediğinizi ve bunun kariyerinize nasıl fayda sağlayacağını özetleyen motivasyon mektubu;
 • tanınmış bir İsviçre eğitim kurumuna kayıt onayı;
 • ödenen kurs ücretlerinin teyidi;
 • özgeçmişiniz;
 • önceki eğitim sertifikalarının ve diplomalarının kopyaları;
 • kursun sonunda İsviçre'den ayrılacağınızı onaylayan imzalı bir mektup.

Dersleri takip edebileceğinizden emin olmak için bir dil sınavına girmeniz de istenebilir.

Lisansüstü eğitim almak istiyorsanız, lisansüstü bir kursa kabul edildiğinize, uygun niteliklere, yeterli mali kaynağa ve yaşayacak bir yere sahip olduğunuza dair kanıt sunmanız gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

İsviçre eğitim kurumundan kabul mektubunu alır almaz, bölgenizdeki İsviçre büyükelçiliği veya konsolosluğundan randevu almalısınız. Vize görüşmesi için randevunuzu eğitiminizin başlamasından 6 ay önce, ancak ayrılışınızdan en geç on hafta önce almalısınız.

Kısa süreli vize başvurularının işlem süreleri 10-15 gündür; ve uzun süreli vizeler için sekiz ila on hafta.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır. Oturma izni bir yıl için verilir ve yenilenebilir.

İşlem süresi

10 Weeks

iş fırsatları

Haftada 15 saate kadar yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışabilirsiniz, ancak bunu ancak İsviçre'de altı ay yaşadıktan sonra yapabilirsiniz.

Halihazırda yabancı bir üniversiteden yüksek lisans dereceniz varsa ve İsviçre'de İsviçre'deki üniversiteniz veya enstitünüz için çalışıyorsanız, altı ay beklemeniz gerekmez, hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. İşvereninizin sizin için bir çalışma izni alması gerekecektir. Tam zamanlı öğrenci statünüzü korumanız ve çalışmalarınızda ilerleme kaydetmeye devam ettiğinizi göstermeniz gerekecektir.

Mezun olduktan sonra, yabancı öğrenciler iş aramak için altı ay boyunca İsviçre'de kalabilirler.

Haftalık saat

15

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.