Keystone logo
İtalya

Ders çalışma Usta içinde İtalya 2024

İtalya yılında eğitim alın

İtalya İtalyan Yarımadası olarak bilinen hemen güneyinde Avusturya ve Fransa, Avrupa'da yer alan bir ülkedir. Bu Akdeniz tarafından her tarafta çevrilidir. Ziyaretçilere ilgi noktaları Pisa, Amalfi Coast, Garda Gölü ve birçok sanat müzeleri ve zengin kültürünü İtalya içeren ilgi noktaları için bilinen en Pisa Kulesi içerir.

Ayrıca, İtalya şarap tatma, İtalya karayolları ve yol boyunca birçok üzüm bağları ziyaret ve tur gibi gezginler bir favori geçmiş zaman tanınır. Roma İtalya başkenti ve sık gezdi şehir.

Orada Roma'da tarihi ve modern kolaylık hem de ve çok zaman yılın görmek için.

İtalya'da İklim

İtalya'da iklim Kaldığınız alan bağlı olarak, çok farklı. Kuzey soğuk soğuk kışlar ve aşırı sıcak yazlar olabilir.Güney bölümünde, güz, bahar ve yaz bir araya geliyor ve küçük bir değişiklik gibi görünüyor. Orta İtalya yıl boyunca hafif ve daha ortalama.

Toplum

Aile İtalya'da toplumun merkezidir. Ağır Roma Katolik Kilisesi etkilenir, İtalyan halkının (% 88, son nüfus sayımında Katolik inanç) genellikle dindardır. Mümkün olduğunca güzel elbise iyi bir fikirdir Buna ek olarak, İtalyanlar giyim vurgu bir sürü koyun. Bu bir yana, yaşamak ve çalışmak ve okula bir samimi bir yerdir.

Yaşam maliyeti

Hayat pahalılığı nerede yaşadığınıza bağlı olarak, çeşitlidir. Orada İtalya'da konut farklı bir karışımı büyük konut gelen daire için, ve bazı ailelerin bir evde kendi geniş aile ile yaşamak.

Sağlık sigortası

İtalya birçok sağlık planları sunuyor ve İtalya'da ikamet almak eğer, siz ve aileniz ücretsiz tazminatı hak kazanabilirsiniz. Eğer olup olmadığını görmek için ücretsiz alabilirsiniz online tırnak vardır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  408
 • kamu hizmetleri payı

  66
 • internet aboneliği

  28
 • Yerel taşıma

  35

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  9
 • Bir bardak yerel bira

  5

İtalya hakkında

İtalya'da Yükseköğretim

İtalya Anayasasının 34. maddesi bir üniversite veya kolej ile bir yüksek öğretim devam etmek bireyin 'ın hakkını garanti. İtalyan üniversite sisteminin son derece özel ve çok rekabetçi. Onlar 42 devlet üniversitesi, altı özel üniversitelerin, üç teknik okullar, ve on iki özel üniversiteler var.

Neden İtalya'da eğitim?

İtalya'da çalışma programı kendi eşsiz bir atmosfer ve sanat, müzik, şarapçılık ve diğerleri de dahil olmak üzere hayatın ince şeyleri, birçok erişimi olan birisi zenginleştirmek olacaktır. Belirli bir alan yönelik onların son derece özel ders alanları ile, bir adım daha ileri kariyer hedeflerinize taşımak için gereken eğitim durumu almak bağlanmıştır.

Üniversiteler

İtalya'da kolej ve üniversite sanat ve beşeri bilimler kültür tarafından yoğun etkilenmektedir.Venedik, Müzik Cesare Pollini Konservatuarı ve teknoloji ve teknik mühendislik becerileri hakkında daha fazla odaklanmıştır Bari Politeknik Üniversitesi, Güzel Sanatlar Akademisi vardır. Çeşitli alanlarda eğitim konuları çeşitli seçim için çok daha fazla var.

Akademik Yıl

İlk dönem genellikle Eylül / Ekim ayında başlar ve Ocak / Şubat biter. İkinci terim genellikle Şubat ya da Ocak ayında başlar ve Mayıs ya da Haziran başında geçer.

Öğrenim ücretleri ve çalışma uzunluğu

Öğrenim ve ücretler öğrencisi olduğu okulun bağlı olarak değişebilir. Ama seçim için bu kadar çok okul ile ihtiyaçlarını karşılamak için uygun bir çözüm bulacaksınız. Genel En kursları maliyeti € 850 - yılda € 1.000 dolar.

Lisans derecesi derecesini tamamlamak için temel ders yükümlülüklerini ve ekstra müfredat gereksinimleri de dahil olmak üzere, tamamlamak için dört yıl civarında sürecektir.Derece derece uzmanlaşmış ve ders seçtikleri alan için iyi bir hazırlık.

Uluslararası öğrenciler

İtalya'da çalışma uluslararası öğrenciler için birçok fırsat vardır. Yurtdışından gelen öğrenciler olanakları keşfetmek ve kendi zevkine ne olacağını görmek için bekliyoruz. Uluslararası öğrenciler Avrupa Topluluğu Socrates Erasmus programı yetki altında, bir değişim anlaşması kapsamında çalışma olabilir sayede öğrenci değişim programları da vardır. Diğer öğrenciler bir İtalyan üniversite ve bir ev sahibi okul arasında bir ikili anlaşma yetkisi altında katılabilirler.

İtalya ve diğer ülkelerde eğitim arasındaki önemli farklardan biri en sınavları sözlü olmasıdır.

Kariyer ve araştırma olanakları kullanılabilir bir İtalyan üniversite mezunu tamamlanmasından sonra, vardır. Hukuk öğrencileri bir avukat olarak yasal bir kurum ya da uygulama alanında kariyer için devam edebilir.Beşeri bilimler ve sanat insanlar İtalya'da çok yaygın sanatsal yapımları birçok dahil olmak üzere birçok alanda yeteneklerini, kullanabilirsiniz. Çalışma belirli bir alan ve ihtiyaç bağlı olarak, bir İtalyan okuldan mezun öğrenciler, değişen toplumun taleplerini karşılamak için hazır olacak.

Öğrenci vize

Yurtdışından gelen öğrenciler eğitim için İtalya'ya gelmek için bekliyoruz, ama bir öğrenci vizesi veya pasaport ve gerekli belgeleri taşıması gerekmektedir. Buna ek olarak, belgelere yerel polis karakolunda kayıtlı olması gerekebilir. Vizeler hakkında en önemli şey doğru türüne sahip emin olmaktır. Seçtiğiniz okul girmeden önce, ihtiyacınız olan türü hakkında daha fazla bilgi için okul 'ın web sitesinde kontrol edin. Kayıt en yakın İtalyan elçilik veya konsolosluk yapılabilir.

Yararlı ipuçları

İtalya çok güzel ve eşsiz sanatsal buluntular tutan güzel bir ülke. İtalya'da Eğitim benzersiz ve çok odaklı. Vize gerekli ama elde etmek oldukça kolaydır. İtalya'da insanlar çok aile odaklı ve sanatsal fikirli. İtalya'da bir eğitim alma sınıf duvarlarının ötesinde ve sanat ve kültür sanat dünyasına gider. İtalya'da eğitim asla unutmayacağım bir deneyim.

Vize gereklilikleri

 1. Vize tipi C: Kısa süreli vize veya bir veya daha fazla giriş için geçerli ve 90 günü aşmayan bir süre için seyahat vizesi.
 2. Vize tipi D: 90 günden fazla geçerli uzun süreli vize.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C tipi vize; D tipi vize

Fiyat ve para birimi

USD 70

İtalya'ya öğrenci vizesi ücreti genellikle 50-70 USD civarındadır. Ücret değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA öğrencileri, geçerli bir pasaport veya kimlik kartı ile İtalya'ya girebilir ve İtalya'da diledikleri sürece vizesiz bir derece tamamlama hakkına sahiptir. Ancak bu öğrencilerin oturma izni alabilmeleri için gelişlerinden itibaren 8 gün içinde Questura'ya (polis karakoluna) kayıt olmaları gerekmektedir.

AB üyesi olmayan öğrencilerin İtalya'ya girmeden önce öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. 90 günden fazla eğitim için, İtalya'ya gelişinizden sonraki ilk 8 gün içinde yerel postaneye oturma kartı (permesso di soggiorno) için başvurmanız gerekecektir. Bu, vizenizle birlikte eğitiminiz süresince İtalya'da kalmanıza izin verecektir. İkamet kartıyla ilişkili bir ücret vardır.

Bazı AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları, İtalya'da 90 güne kadar kalmak ve okumak için vizeye ihtiyaç duymazlar.

Bu ülkelere genel bir bakışı burada bulabilirsiniz: https://www.immigrationworld.com/italy/how-to-apply-for-italy-student-visa/

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

İtalyan elçiliği veya konsolosluğu

Öğrenci vizeniz için ülkenizdeki İtalyan büyükelçiliğine veya konsolosluğuna başvurmanız gerekir. Ayrıca elçilik veya konsoloslukta bir görüşme yapmanız gerekecektir.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

İstediğiniz eğitim kursu için kabul mektubunu veya kabul mektubunu aldıktan sonra, İtalyan öğrenci vizesi almaya uygunluğunuzu kontrol edebilir ve ardından vize başvuru prosedürüne devam edebilirsiniz. Aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekecek:

 • Giriş vizesi başvuru formu; şu adreste bulabilirsin:
  http://vistoperitalia.esteri.it/Moduli/it/Formulario Visto Nazionale.pdf
 • Yakın tarihli vesikalık fotoğraf;
 • Vizeden sonra en az üç ay geçerli seyahat belgesi;
 • Bir üniversite kursuna kayıt veya ön kayıt;
 • İtalya'da kalacak yerinizin olduğuna dair kanıt;
 • Mali desteğinizin olduğuna dair kanıt (akademik yıl için ayda en az 448,07 €, yılda toplam 5824,91 €);
 • Tıbbi tedavi ve hastaneye yatış için yeterli sigorta kapsamı;
 • Ülkesine geri gönderilmek için gerekli olan finansal araçların mevcudiyetinin kanıtı;
 • Programın diline göre yeterli İtalyanca veya İngilizce bilgisinin kanıtı;
 • Öğrenci reşit değilse, veli makamlarının her biri tarafından veya yokluğunda yasal vasi tarafından imzalanmış sınır dışı edilme muvafakatına sahip olmalıdır.

Ne zaman başvurmalısınız?

İtalya'ya planladığınız varış tarihinden en az üç ay önce bir İtalyan öğrenci vizesine başvurmalısınız. Vize başvurunuzun işleme alınması 1-3 hafta sürebilir. Vize görüşmenizi yaklaşık dört ila altı hafta önceden planlamalısınız.

Öğrenci vizesinin süresi, kursunuzun uzunluğuna bağlıdır.

İşlem süresi

3 Weeks

iş fırsatları

AB'den iseniz, çalışma iznine ihtiyaç duymadan İtalya'da çalışmanıza izin verilir. Yarıyıl içinde çalışma süresi haftada 20 saati geçmemelidir. Yarıyıllar arasındaki tatillerde sadece tam gün çalışabilirsiniz.

AB dışından gelen uluslararası öğrencilerin İtalya'daki yerel bir göçmenlik bürosunda çalışma izni başvurusunda bulunmaları gerekecektir. Öncelikle, imzalanmış bir iş sözleşmesine sahip olmanız ve bir kopyasını göçmenlik bürosunda göstermeniz gerekir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.