Keystone logo
Malezya

Ders çalışma Usta içinde Malezya 2024

Malezya yılında eğitim alın

Malezya üç federal bölgeden ve 13 eyaletten oluşur Güneydoğu Asya'da bir federal anayasal monarşi. Endonezya, Brunei ve Tayland ve Filipinler ile deniz sınırları, Singapur ve Vietnam ile sınır paylaşan Malezya Güneydoğu Asya Ülkeleri, İslam İşbirliği ve Doğu Asya Zirvesi Teşkilatı Derneği kurucu için ayrılır.

Bir çok kültürlü ve çok etnikli bir ülke, Malezya İslam devlet dini onaylar bir anayasa var ama aynı zamanda seçtikleri Dini İnanç olan vatandaşın özgürlüğünü korur. Sömürgecilik geçmiş etkisi nedeniyle, hükümet sistemi Westminster parlamenter İngilizce Ortak Kanunu ile belirtilen yasal prosedürler ile birlikte benzemektedir. Kral, ya da devlet başkanı, Malezya 'ın 13 devletler nezaret kalıtsal yöneticiler listesinden seçilir Yang di-Pertuan Agong, olarak adlandırılır.Malezya Başbakanı "hükümet başkanı" olarak kabul edilir.

Malezya 'ın siyasi partilerin çoğunluğu üyelerinin etnik dayanmaktadır. , Ulusal Kalkınma Politikası gibi eylemleri yerli kabilelerin durumunu teşvik etmek yürürlüğe giren ve Malezyalılar topluca bumiputera çağrıldı. Bumiputera yerine Malezya Hintliler veya Malezya Çin daha Malezya 'ın orijinal sakinleri, olarak kabul edilir. 1970'lerde ABD'de uygulanan Olumlu Eylem politikasına benzer şekilde, Ulusal Kalkınma Politikası gibi politikalar, istihdam açısından bumiputera için sosyal aktivite, eğitim ve burs tercihli muamele verir.

Malezya hakkında Temel Bilgiler

 • Malezya başkenti Kuala Lumpur, dünyanın şu anda altıncı en çok ziyaret edilen şehridir.
 • Dış politika tarafsızlık ve ne olursa olsun politik veya dini sistemlerinin tüm diğer ülkelerle barışçıl ilişkiler sürdürmek yeteneği ilkeleri üzerinde odaklanmaktadır.
 • Turizm döviz gelirlerinin Malezya 'en büyük üçüncü kaynağıdır.
 • Asya 'ın en gelişmiş altyapıları biri Singapur ikinci olan telekomünikasyon ağı ile, Malezya bulunur.
 • Malezya doğumlu olmak otomatik olarak birisi vatandaşlık vermez. Ancak, ülke dışında iki Malezya ailenin çocuğu olarak dünyaya bir çocuk otomatik vatandaşlık verilir. Malezya çift vatandaşlık izin vermez.
 • Malezya ana etnik gruplar Malaylar ve bumiputera vardır. Malezya anayasa geleneksel kültür ve gümrük uygulama Müslümanlar olarak Malay tanımlar.
 • Hari Kebangsaan veya Milli Gün, 31 Ağustos tarihinde Malezya ve düşmelerin en ünlü tatil. Bu 1957 yılında İngiliz Sömürge Kural ve Malezya bağımsızlığını anısına.

Malezya İklim

Malezya bu nedeniyle Güney Çin Denizi ile çevrili olan için nemli olduğu kadar sıcak değil tropikal hava yaşar. Ortalama sıcaklık 70 ila 80 derece Fahrenheit (20 ve 30 santigrat derece) 'dir. Şubat ile Ekim Kasım ve Şubat ayları arasında şiddetli yağmurlar görür batı kıyısında ve Malezya doğu kıyısında için yağışlı mevsimdir. Malezya da okula öğrenciler Güneybatı Muson ve Kuzeydoğu Muson olarak adlandırılan bu bölgelerde duyacaksınız. Muson "mausim " bir türevi, "mevsim " için Arapça bir kelimedir.

Malezya Dinler

İslam Malezya 'nüfusunun yaklaşık yüzde 60 Müslüman inanç pratik ile, devlet dindir. Diğer dinler Budizm, Hinduizm, Hıristiyanlık ve Konfüçyüsçülük içerir. Tüm Müslümanlar dini konularda Şeriat mahkemelerinin kararına uymaları beklenmektedir.Şeriat mahkemesi yargı daha, boşanma, evlilik, döneklik ve miras konularında sınırlıdır

Malezya dilleri

Malezya 'ın resmi dili İngilizce, ikinci en çok konuşulan dil olmak, Malezya olduğunu. Malezya Standart İngilizce adı İngiliz İngilizcesi ile İngiliz ilişkili bir tür devlet okullarında öğrencileri bilgilendirmek için kullanılır. Manglish da Tamil ve Malay Çin etkilenir argo İngilizce olan, duyulur. Ancak, Malezya Malezya Yarımadası, kıyı alanları ve dilde kabile farklılıkları var Doğu Malezya yakınında yaşayan halklar tarafından konuşulan yaklaşık 140 diğer dillerde içermiyor. Ayrıca, Malezya gibi bu ton olmadığını Vietnamca ve Tayland gibi diğer Güneydoğu Asya dilleri gibi değildir.

Malezya Para Birimi

Malezya para birimi eski Malezya dolar denilen ringgiti vardır.100 sent ayrılmıştır, ringgiti şu anda dört avronun üzerinde ABD para birimi ve biraz yaklaşık üç dolar eşittir.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  189
 • kamu hizmetleri payı

  14
 • internet aboneliği

  23
 • Yerel taşıma

  12

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  4
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  3

Malezya hakkında

Malezya Yüksek Öğretim

Malezya özel üniversitelere tanınan artan ünü son on yıl içinde uluslararası binlerce öğrenci çekti. Bu özel okulların bazı öğrenciler bir o üniversitede lisans ve başka bir kurumda bir derece bir parçası bir parçası kazanmak için izin verir programlar sunuyoruz. "Eşleştirme " adı verilen bu yöntem, transkript ve kredi aktarım kolaylaştırır ve aynı zamanda programın yerel bir kurum tarafından sağlanıyorsa otomatik ön lisans sunan programlarına kabul edilmek yapar. Malezya daha iyi bilinen üniversiteler Monash Üniversitesi Malezya Kampüsü, Teknoloji Sarawak Kampüsü Swinburne Üniversitesi ve Malezya 'en eski üniversitesi, Kuala Lumpur başkenti bulunan Malaya Üniversitesi bulunur.

Öğrenciler 's ve Master ' Avrupa ve Amerika lisans programları benzer süreyi Malezya üniversitelerde derecesi lisans alabilirsiniz.En özel ve kamu üniversiteleri gerekli araştırma ve kurs tamamlayarak Bilim derece Lisans sunuyoruz. Öğrenciler yayımlanmış bir kağıt şeklinde araştırma sonuçları sergilemek zaman doktora derece kazanılır. Malezya da ortak 'ın derece, ileri diploma derece veya özel beceri sertifikaları sunarak geleneksel meslek okulları benzer politeknik kolej vardır.

Malezyalı bir üniversiteye kabul zor değil ama öğrenciler katıldı önceki okullarından kazanılan sınıflarda kanıtı göndermek gerektirir. Malezya teknoloji, iş ve bilim ile ilgili olağanüstü yüksek öğretim programları için iyi bilinen ve üniversitelerin herhangi birinde eğitim için parlak uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır hale geliyor.

Öğrenci Vize

Öğrenciler Malezya seyahat için bir turist vize almanız gerekir.Bir kez onların Üniversitesi varmak, öğrenciler Uluslararası Öğrenci Kartı verilir ve pasaport üniversite yetkilileri tarafından damgalanır. Malezya içinde, giriş ve bir sertifika mektubu da verilmiştir belirten Öğrenciler iki adet vesikalık fotoğraf, en az altı ay geçerli olan uluslararası bir pasaport, iki tamamlanan başvuru formları, ücreti ödeme, kendilerini destekleyen kanıtı gerekir ülkeye girmeden önce bir sarı humma aşısı.

Neden Malezya da Eğitim?

Malezya kendi derecesini elde, öğrencilerin uygun bir maliyetle kaliteli eğitim alacaksınız. Tipik kurs ücretleri kayıt, ders, mevduat, laboratuar ücretleri (varsa), ders materyalleri ve lisans 's derecesi için, (Malezya Ringiti) 80.000, ya da ABD doları 10.000 $ yaklaşık RM, sağlık sigortası dahil.Buna ek olarak, yaşam maliyeti düşük diğer ülkelere göre ve öğrencilerin bir öğrenci izni almak ya da geçmek sürece, Malezya okurken haftada 20 saate çalışmalarına izin verilmektedir.