Keystone logo
Portekiz

Ders çalışma Usta içinde Portekiz 2024

Portekiz yılında eğitim alın

Portekiz İber Yarımadası bitişik ve doğu ve kuzey ve güney ve batısında Atlantik Okyanusu İspanya ile sınırlanmıştır güneybatı Avrupa'da bir Cumhuriyettir. Portugual Madeira ve Azor takımadaları üzerinde egemenlik tutar ve Porto, ülkenin 'ın ikinci büyük şehri almıştır. Bir Avrupa Birliği üyesi ve HDI, ya da İnsani Gelişme Endeksi'nde yüksek yer, Portekiz de Birleşmiş Milletler, Latin Birliği, NATO ve İbero-Amerikan Devletleri Örgütü ait huzurlu, küreselleşmiş bir ülkedir.

1976 yılında mevcut anayasanın onaylanması ardından, Portekiz başkenti ve en büyük şehri olarak Lizbon ile demokratik bir cumhuriyet olarak faaliyet göstermektedir. Cumhuriyet Meclisi, Cumhurbaşkanı, Hükümet ve Başbakan Portekiz 'nin dört temel devlet kurumları vardır. US benzerve Avrupa, Portekiz vatandaşları adaylar tercih ve seçme hangi birçok siyasi parti vardır. Iki baskın taraf Ekolojist Parti ve düzenli olarak her seçim sırasında oy on yaklaşık yüzde toplayan Portekiz Komünist Partisi ile Sosyal Demokrat Parti ve Sosyalist Parti vardır.

Portekiz ile ilgili Temel Bilgiler

 • Portekiz Alentejo kentinde, 2006 yılında dünyanın en büyük güneş enerjisi fabrikası açıldı.
 • Portekiz ve Brezilya yanı sıra, Portekizce de Ekvator Ginesi, Angola, Mozambik ve Cape Verde konuşulmaktadır.
 • Portekiz bir derece kazanmak için tercih Öğrenciler Avrupa'da mevcut en uzun köprüsü görmek isteyecektir - Vasco de Gama Köprüsü - yaklaşık 11 mil ya da 17.3 kilometre yayılan ve Lizbon yakın Tagus Nehri geçerek bu.
 • Boğa güreşi Portekiz yasal kalır.
 • Portekiz Lizbon ve Porto yılında nüfusun üçte biri ile, yaklaşık 11 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır.
 • Coimbra, Portekiz Avrupa 'en eski üniversitelerinden biri 1290, MS kurulan Coimbra Üniversitesi, ev sahipliği yapmaktadır
 • Katolikliğin ağır etkisi nedeniyle, Portekiz sosyal normlar ve fikir açısından Avrupa 'en muhafazakâr ülkelerinden biri olabilir. 2007 yılında kürtaj yasallaştırma son derece tartışmalı ve sadece bir referandum geçti oldu.
 • Portekizce dünyadaki diğer insanlardan daha fazla balık yemek.


Portekiz 's İklim

Portekiz Akdeniz, bozkır ve yarı-kurak iklim sunar ve Avrupa'da en sıcak sıcaklık bazı sunuyor. İspanya 's sınırına yakın Guadiana havzası ziyaretçileri 100 derece Fahrenheit (38 santigrat) gibi yüksek ulaşan yaz sıcaklıklarda cehennem olabilir. Ancak, kar kış sıcaklıkları 25 derece Fahrenheit veya -9 santigrat ortalama ile, Portekiz 'ın kuzey ve orta bölgelerinde Ekim ve Mayıs ayları arasında düzenli olarak düşer.

Portekiz 'Döviz

Avrupa Birliği üyesi olmak, Portekiz 'ana para birimi Avro olan ve Banco de Portugal AMBS (Avrupa Merkez Bankaları Sistemi) önemli bir bileşeni temsil eder. Portekiz çoğunluğu s metropol alanlarda 'finansal ve ticari kuruluşlar Porto ve Lizbon dayanır'.

1.974 'ın Karanfil Devrimi'nden bu yana, Portekiz özel yatırımlar, ihracat ve teknolojik yenilikleri vurgulamaktadır ki bir kamu tüketiminin bir önceki ekonomik modeli değiştirerek hızla gelişen küresel ekonomiye uyum çalışırken edilmiştir. Sonuç olarak, ayakkabı, ahşap, giyim ve mantar gibi geleneksel sanayi iş hizmetleri için bir arka koltuğa almış. Şu anda, Portekiz mali 78000000000 € değerinde bir AB yardım programı tarafından yardım edilmiştir ciddi bir durgunluk ile acı çekiyor. Ekonomistler Portekiz en kötü yıl s işsizlik oranı 2014 yılında azalan başlamalıdır 's durgunluk üzerinde ve ülkenin olduğunu' düşünüyorum.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  429
 • kamu hizmetleri payı

  35
 • internet aboneliği

  35
 • Yerel taşıma

  40

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  7
 • Bir bardak yerel bira

  2

Portekiz hakkında

Portekiz Yükseköğretim

Portekiz özel veya devlet üniversiteleri, üniversite enstitüleri ya da politeknik enstitüleri tarafından sağlanmaktadır politeknik ve üniversite tipi eğitim vermektedir. Hükümet tarafından işletilen Üniversiteler numerus clausus adlı bir rekabet sistemi ile öğrenci kabul, ya da "Kayıt kısıtlamalar ". Öğrenciler belirli konularda üzerinde bunları test ve yasal olarak üniversitelere başvuru için izin verilmeden önce en az sınıflarda almak sınavları geçmek gerekir. Devlet üniversitelerinde öğretilen birçok lisans ve yüksek lisans programları için kabul kriterleri genel politeknik veya özel üniversiteler tarafından beklenen kriterler çok daha zorlu ve seçici.

Portekizce yüksek öğretim sisteminin, psikoloji, hukuk, ekonomi, tıp ve doğa bilimleri gibi profesyonel alanlarda derece kazanma şansı son derece araştırma odaklı ama politeknik teklif öğrenciler.Eğitim, teknolojik, mühendislik ve sosyal bilimler kariyer kapsayan derece politeknik kurumları ve üniversiteler her iki tarafından sağlanmaktadır. Onlar Portekiz 'ın Ministerio da Ciência, Tecnologia e Ensino Üstün (Bilim, Teknoloji ve Yüksek Eğitim Bakanlığı) tarafından kabul edilmiştir sürece tüm özel ve kamu yüksek öğrenim tesisleri çalıştıramazsınız.

Portekizli bir üniversite katılmak isteyen uluslararası öğrenciler bir ABD lise diploması, hem de belgeler gösteren giriş sınavı test puanları benzer Ensino Secundári, de bir diploma eşdeğer gerekir. Portekiz Bologna Süreci için Avrupa Birliği ve yapışır bir parçası olduğu için, öğrencilerin recieve lisans 's (Licenciatura), yüksek lisans ' s (mestrado) ve doktora (Doutoramento) ABD'de verilen bu karşılaştırılabilir derece ve çoğu Avrupa.

Öğrenci Vize

AB öğrenciler Portekizli bir üniversitede ders başlamak için izin verilmeden önce kendileri destekleyebilir göstermek gerekir rağmen Avrupa Birliği öğrenciler, Portekiz okumak için vizeye gerek yoktur. Alternatif olarak, AB üyesi olmayan öğrenciler en fazla üç ay Portekiz'de devam planlıyorsanız öğrenci vizesi almak zorunda kalacak. Doldurulmuş bir başvuru,, bir pasaport fotoğraf, üniversite kabul mektubu, bir seyahat programı ve uçak bileti kopyasını, sağlık sigortası ve banka kanıtı ya da öğrencinin diğer kanıtı 'finansal vize başvuru süreci başlatmak için gerekli evrak geçerli bir pasaport içerir durumu.

Yükseköğretim Portekiz ücretsiz değil ama burs ve diğer mali yardım uygun öğrencilere kullanılabilir. Lisans 's ve yüksek lisans ' ın lisans programları için yıllık öğrenim ücreti ortalama maliyeti yaklaşık $ 1300 $ 1800 ABD olduğunudolar, ya da 950-1300 Euro. Doktora derecesi daha yüksek maliyet.

Neden Portekiz Eğitim?

Alanı, biyoteknoloji ve yenilenebilir kaynaklar, Portekizce üniversiteler diğer birçok kurum daha fazlasını sunuyor olduğunu göreceksiniz bu sektörlerde kariyer peşinde ilgilenen öğrenciler alanlarında teknoloji ve araştırma odağını artan Portekiz 'ın yüksek öğretim sistemi ile. Buna ek olarak, Portekiz 'ın kırsal deneyim ve keşfetmek için öğrenciler için kıyı şeridi güzel dağlar, güzel otlaklar ve mil sunan, coğrafi ve iklim çeşitlidir.

Vize gereklilikleri

 1. Transit ve kısa süreli Schengen kalış vizesi (C tipi) – en fazla 3 ay süren kısa bir eğitim veya dil kursuna başvuran öğrenciler için.
 2. Schengen Ulusal 'Uzun süreli' vize (D tipi) – akademik eğitim derecesi için başvuran öğrenciler içindir.
 3. Araştırmacılar için Portekiz oturma izni - Portekiz'e 3 aydan daha uzun süre doktora sonrası araştırma faaliyetlerinde bulunmak üzere gelen AB vatandaşı olmayan kişiler için.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

C tipi vize; D tipi vize; Araştırmacılar için Portekiz oturma izni

Fiyat ve para birimi

EUR 170

Portekiz öğrenci vizesi işlem ücreti yaklaşık 170 EUR'dur. Ücret değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

AB/AEA ülkelerinden gelen öğrencilerin Portekiz'de okumak için vizeye ihtiyaçları yoktur, ancak vardıklarında ikamet kartı (Autorização de Residência) için başvuruda bulunmaları gerekir. Bu, varıştan sonraki ilk üç ay içinde yapılmalıdır ve yerel meclis binasında yapılabilir.

Portekiz'de okumak isteyen AB/AEA üyesi olmayan öğrencilerin öğrenci vizesine ve oturma iznine ihtiyacı olacaktır. Seyahate çıkmadan önce vize alınmalıdır. Oturma izinleri, varışta Portekiz Göçmenlik ve Sınır Dairesi'nden (SEF) alınır.

Bazı AB üyesi olmayan ülkelerde ikamet edenler, üç aydan kısa süreli kısa süreli kalışlar için vizeye ihtiyaç duymazlar ve yalnızca geçerli bir pasaportla Portekiz'e serbestçe girebilirler. ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere bunun geçerli olduğu 30'dan fazla ülke var.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Portekiz elçiliği veya konsolosluğu

Kendi ülkenizdeki Portekiz büyükelçiliği veya konsolosluğuna Portekiz çalışma vizesi için başvurmanız gerekecektir.

İnternet sitesi:https://www.portaldascomunidades.mne.pt/pt/

Başvuru nasıl yapılır?

Üniversite kabul mektubunuzu aldıktan sonra vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Süreç, kendi ülkenizdeki Portekiz büyükelçiliği veya konsolosluğunda gerçekleştirilir - gerekli belgeleri de kontrol edebileceğiniz web sitelerinde bir vize görüşmesi planlamanız gerekecektir.

Vize başvurunuz için ihtiyacınız olan belgeler aşağıdakileri içerebilir:

 • Doldurduğunuz başvuru formunuz (yerel Portekiz konsolosluğunun web sitesinden indirilir)
 • İki adet vesikalık fotoğraf
 • Eve döndükten sonra en geç üç ay içinde sona eren bir pasaport
 • Portekiz'de katılmayı planladığınız eğitim kurumundan bir kabul mektubu
 • Kaldığınız süre boyunca kendinizi destekleyecek finansal kaynaklara sahip olduğunuzun kanıtı
 • Sağlık sigortası satın aldığınıza dair kanıt
 • Portekiz'e seyahat etmek için satın alınan bir bilet
 • Portekiz'e vardığınızda konaklama için düzenlemeler yaptığınıza dair kanıt

Bazı elçilikler/konsolosluklar da adli sicil belgesi talep edebilir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Portekiz öğrenci vizesi başvurunuzu gönderdikten sonra, hangi ülkeden başvurduğunuza bağlı olarak onay süreci bir ila üç ay arasında sürebilir.

Öğrenci vizenizin süresi, eğitim programınızın uzunluğuna bağlıdır. Tüm uluslararası öğrencilerin Portekiz'e geldikten sonraki üç ay içinde bir oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekecek ve bu daha sonra bir yıl süreyle geçerli olacaktır. Bir yıldan sonra oturma izinleri beş yıla kadar yenilenebilir.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

AB/AEA öğrencilerinin herhangi bir kısıtlama veya zaman sınırı olmaksızın Portekiz'de çalışmasına izin verilir.

AB/AEA dışından gelen öğrenciler haftada 20 saate kadar veya tatillerde tam zamanlı çalışabilirler.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.