Keystone logo
Rusya

Ders çalışma Usta içinde Rusya 2024

Rusya yılında eğitim alın

Rusya Federasyonu "federal konularda " olarak bilinen 83 farklı bölgesindeki içeren bir yarı-başkanlık, federal bir cumhuriyettir. Rusya Norveç, Çin, Polonya, Finlandiya ve Kuzey Kore dahil çok sayıda ülke ile komşudur. Bu dünyanın en büyük ülke ve Dünya 'ın yaşanabilir alanlarından biri sekizde kapsayan, dokuz ayrı zaman dilimleri kapsayan ve Kuzey Asya'nın bütün bölge üzerinde uzanan.

Şu anda, Rusya Federasyonu 'ekonomisi satın alma gücü en büyük altıncı gelişmiş ülke olarak sıralamasında, dünyanın en zengin biridir. Bu doğal gaz ve petrol en büyük manufacterers biri haline getirmiştir geniş enerji ve maden kaynakları atfedilir. Alternatif olarak, Rusya da kitle imha silahları (kitle imha silahlarının) büyük bir stok sahip olduğu bilinmektedir ve nükleer silah sahibi olmak için tanınan beş devlet biridir.Rusya Federasyonu G8, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Avrupa Konseyi ve Dünya Ticaret Örgütü üyesidir.

Rusya hakkında Temel Bilgiler

 • Rusya olarak adlandırılır ve bir Başbakan, "devlet başkanı ". "Devlet başkanı" olarak kabul edilir bir başkanı vardır
 • Yasama, Yürütme ve Yargı: Federal hükümet üç bölümden oluşmaktadır.
 • Yaklaşık 165 farklı indigneous halklar ve etnik gruplar Rusya'da yaşıyor. Rusya 'nüfusunun yüzde sekseni etnik Ruslar.
 • Rus Tatar ve Ukrayna izledi vatandaşların, çoğunluğu tarafından konuşulan dildir. Rus Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca dilleri ile birlikte, Birleşmiş Milletler resmi dilidir.
 • Rusya'da birincil para ruble olduğunu.

Rusya 's İklim

Rusya gibi Sibirya'nın büyük Tundralar gibi birçok uzak bölgelerde içeren toprak büyük bir parçasıdır. Sibirya içeren Kuzey Rusya, ciddi soğuk kışlar ve ağır kar sunan bir yarı arktik iklime sahiptir. Moskova ve kuzey bölgelerinde yer almayan Rusya'nın birçok yerinde sıcak yazlar ve soğuk, uzun kışlar sıcak ile nemli karasal iklim var. Tipik Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık 75 derece Fahrenheit (Celsius 24) etrafında gezdirin ama 90 derece sıcak hava dalgaları sırasında Fahrenheit (32 santigrat) kadar yüksek gidebilirsiniz. Kışın sıcaklıklar donma noktasının altındaki kalmasını bekliyoruz (32 santigrat derece Fahrenheit / 0) ve genellikle uzun süre sıfırın altında kalan.

Rusya'da Dinler

Ortodoks Hıristiyanlık, Yahudilik, Budizm ve İslam Rusya'nın en sık yapılan dinler vardır.Tüm ülke 'ın tarihi mirasın yasal olarak bir parçası olarak kabul edilir. Neredeyse tüm Rus vatandaşları tarafından kutlanan en popüler dini tatil onlar Kulich (Paskalya ekmek) ve paskha, peynir ve bir piramit gibi şeklinde içeren bir yemek yaparak tanımak Paskalya vardır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  198
 • kamu hizmetleri payı

  28
 • internet aboneliği

  6
 • Yerel taşıma

  23

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  4
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Rusya hakkında

Rusya'da Eğitim Sistemi

Rusya gibi bir lise sonrası yüksek öğretim kurumları içine Anayasası, kabul ile güvence altına tüm vatandaşlar için ücretsiz eğitim sağlasa da son derece rekabetçi. Eğitim sistemini düzenleyen sorumlu Rus devlet sektöründe çalışmanın teknolojik ve bilimsel alanlarda derece kazanç güçlü önem vermektedir ve bu alanlarda önemli isteyen öğrenciler bir çalışma alanı bu tip olağanüstü yetenek yanı sıra mükemmel sınıflarda sahip olmalıdır, çünkü amacıyla bir Rus üniversite kabul edilecek.

Öğrenci katkı payları için fon tahsis ek olarak, Rusya da yurt dışındaki öğrenciler bir Az bir para öder ve onlar için de ücretsiz konut sağlar. Ülke ayrıca bir Rus üniversite katılıyor gelen yabancı öğrenciler önlemek veya geciktirmek için kullanılan kırmızı bant çok ortadan kaldırdı.Şimdi uygulama sistemi daha akıcı olduğunu, Amerikan Almanca, Danca, Çin, İtalyan ve Japon üniversite katıldı öğrencilerin bir Rus üniversiteye transfer konusunda hiçbir sorunları için en az yaşayacaksınız.

Rusya çok daha Batı tipi akademik derece uyumlu bir için geleneksel yüksek öğrenim modeli geçiş sürecinde şu anda. 2003 yılında, Rusya hükümeti, ABD derece sistemi benzeyen birine eski, beş yıllık lisans modeli kaldırıldı bir yasa yürürlüğe yolunu açan Bologna Deklarasyonu imzalandı - yöneticisi tarafından takip edilen dört yıllık lisans 'derecesi. Ancak, doktora sonrası araştırma derecesi hala yaklaşık 90 yıl önce kurulan geleneksel, Sovyetler Birliği desen korur. Temel olarak, Rusya'da doktora bir öğrencinin derinliğine göre tanımlanmış ve kazanılır 'ın bilimsel araştırma kişisel başarıları (bilim doktor nauk, ya da doktor) veya akademik araştırma.

Popüler Rus Üniversiteler

Rusya'nın en büyük ve en eski üniversitelerinden Saint Petersburg Devlet Üniversitesi ve Moskova Devlet Üniversitesi. 2000'li yıllarda, hükümet kurdu "federal " üniversiteler zaten var ve onlara özel finansman hibe tahsis yüksek öğretim kurumları birleştirerek bir program başlattı. Bu yeni üniversitelerin bazıları Kazan Volga Federal Üniversitesi, Sibirya Federal Üniversitesi ve Kuzey-Doğu Federal Üniversitesi bulunur.

Rusya'da bir üniversite Katılan

Rus üniversitelerin çoğunluğu Rusça dersleri öğretmek için, öğrencilerin en az önce bir üniversite için geçerli için dil bir temel bilgiye sahip olmalıdır. Tüm yabancı öğrencilerin müfredatın bir parçası olarak bir Rus dil kursu almak için onlar buna ihtiyacı yoktur kanıtlayabilirim sürece, zorunludur.

Bir lisans programına kayıtlı iken Uluslararası öğrenciler part-time çalışabilirsiniz. Uluslararası öğrencilerin işverenler öğrencilere yasal olarak onlar için çalışmak için önce yabancı öğrenci işe izin gösteren özel bir lisans olması gerektiğini unutmayın.

Bir Rus üniversite Başvuru aşağıdaki belgelerin sunulması gerekir:

 • Çalışmanın istenen alan gösteren başvuru formu
 • Öğrenci gösteren bir diploma veya diğer eğitim belgesinin onaylı örneği bir yükseköğretim programına kayıt için uygundur
 • Rus Konsolosluğu tarafından akredite bir sağlık sigorta şirketi tarafından verilen HIV kan testi sonucu yetkili sağlık sertifikası ve kopyalama
 • Bir doğum belgesinin onaylı örneği
 • 4 x 6 boyutunda vesikalık fotoğraf (bu fotoğrafları en az altı dahil)

Neden Rusya'da Eğitim?

Rusya 'ın yüksek eğitim sistemi, titiz rekabetçi ve sürekli yüksek UNESCO ve WHO oyu kendi derece için dünya çapında kabul edilmektedir. Özellikle uluslararası öğrenci çekmek için, Rus üniversitelerinde yüzde 100 öğrenim ücreti taviz yanı sıra cömert burs sağlamak. Buna ek olarak, Rusya yabancı öğrencilerin yeni ve zenginleştirici deneyimler bir zenginlik sunan, büyüleyici çeşitli ve tarihsel etkili ülkedir.

Vize gereklilikleri

 1. Rusya Öğrenci Vizesi - Herhangi bir Rus kolejinde veya üniversitesinde eğitim almak veya kısa süreli kurslar için geçerlidir.
 2. Rusya İnsani Vizesi – Doktora sonrası araştırma yapmak veya akademik seminerlere katılmak için Rusya'ya seyahat edenler için. Bilim veya kültürle ilgili olanlar da dahil olmak üzere amaçlar için bir yıla kadar geçerlidir. (LÜTFEN DİKKAT: Diğer tüm bilgiler Rusya öğrenci vizesi ile ilgilidir.)

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Rusya Öğrenci Vizesi; Rusya İnsani Vizesi

Fiyat ve para birimi

Rusya öğrenci vizesi için gereken ücretler, öğrenciye pasaportu veren ülkeye ve standart veya ekspres hizmeti tercih etmenize göre değişir. Örnek olarak, bir Birleşik Krallık vatandaşı için Rusya öğrenci vizesi ücreti 165 GBP'den başlamaktadır. Ancak, öğrenci vizesi başvurunuzun herhangi bir nedenle reddedilmesi veya reddedilmesi durumunda başvuru ücretinizin iade edilmeyeceğini unutmayın.

Vize için kimler başvurabilir?

Çoğu yabancı ülkenin vatandaşlarının Rusya'da okumak için vizeye ihtiyacı olacaktır. Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri vatandaşlarının vizeye ihtiyacı yoktur: Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Tacikistan, Ukrayna, Özbekistan ve Abhazya ve Güney Osetya özerk bölgeleri. Ermenistan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan veya Ukrayna vatandaşıysanız vizeye ihtiyacınız yok ama geçerli bir pasaporta ihtiyacınız var. Abhazya, Azerbaycan, Moldova, Güney Osetya, Tacikistan veya Özbekistan vatandaşıysanız, pasaport veya vize olmadan Rusya'ya okumaya gelebilirsiniz.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Rusya Büyükelçiliği veya konsolosluğu / yetkili vize merkezleri

Girmek için vizeye ihtiyaç duyan ülkelerin vatandaşları için, Rusya'ya seyahat etmeden önce Rusya öğrenci vizesi alınması gerekecektir. Kendi ülkenizdeki Rusya Büyükelçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla başvurmalısınız. Bazı ülkelerde yetkili vize merkezleri de bulunmaktadır.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Başvurmadan önce, okumak için Rusya'ya gelmek üzere resmi bir davet alabilmeniz için bir üniversitede bir kursa kabul edilmeniz gerekir. Bir davetiyeniz olduğunda, üç ay boyunca geçerlidir. Ardından, Rusya öğrenci vizesine başvurmak için kendi ülkenizdeki Rusya büyükelçiliğine veya konsolosluğuna gitmeniz ve gerekli tüm belgeleri sunmanız gerekir. Lütfen dikkat: Rusya'ya girişinizden itibaren yedi gün içinde vizenizi kaydettirmelisiniz. Öğrenci vizeleri söz konusu olduğunda, öğrencilerin vize kaydını düzenleyen taraf normalde davet eden taraftır (Üniversite veya Kolej veya Dil Okulu veya Enstitü). Kaydınız tamamlandıktan sonra, ülkeden ayrılana kadar dikkatlice saklamanız gereken vize kaydınızın bir kanıtı size verilecektir.

Rusya'ya öğrenci vizesine başvurmak için, doldurulmuş bir vize başvuru formu, orijinal ulusal pasaport (ve ön sayfasının kopyası), bir standart resim, Havale, Rus ev sahibi kuruluşunuzdan orijinal davet mektubu, orijinal negatif HIV kan testi (AIDS) sertifikası (3 aydan eski olmamalıdır). Ulusal pasaportun bir buçuk yıldan az olmamak üzere geçerliliği olmalıdır.

Ne zaman başvurmalısınız?

Rusya'ya planlanan varış tarihinden 45 gün önce vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. İşlem süresi iki ila beş hafta arasında uzayabilir. Öğrenci vizesi başlangıçta 90 gün için verilir, ancak bir yıla kadar uzatılabilir ve daha sonra çalışma süresi boyunca yenilenebilir.

İşlem süresi

5 Weeks

iş fırsatları

Rusya öğrenci vizeniz varsa, bu çalışma tatillerde veya okuduğunuz kurum veya kuruluşta yapılmadığı sürece Federal Göçmenlik Dairesi'nden (FMS) çalışma izni almanız gerekecektir. Yalnızca devlet tarafından akredite edilmiş bir üniversitede tam zamanlı öğrenciyseniz ve en az 18 yaşındaysanız, size çalışma izni verilecektir. İzin, yalnızca izinde belirtilen alan veya meslekte ve üniversitenizin bulunduğu şehir veya bölgede çalışmanıza izin verecektir. Rusya çalışma vizesi olanlar için çalışma izninin maliyeti 3.500 RUB'dur (60 USD). Üniversite kursunuzu bırakırsanız, çalışma izniniz iptal edilecek ve artık Rusya'da çalışamayacaksınız.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Öğrenci vizeniz için sahte belgeler sunarsanız veya başvurunuzda gerçekleri gizler veya yanlış beyan ederseniz. HIV pozitifseniz, öğrenci vizesiyle Rusya'ya girişiniz reddedilebilir.