Keystone logo
Singapur

Ders çalışma Usta içinde Singapur 2024

Singapur yılında eğitim alın

Malay Yarımadası'nın güney ucunda yer alan bir ada şehir devleti, Singapur genellikle sadece yerine 63 adalar ve altı milyon kişiden oluşuyor gerçek bir ülke daha bir şehir olduğu için yanlış. Son 20 yılda, Singapur istihdam kazanmak için Singapur ikamet alarak göçmen binlerce körüklediği bir çok kentleşmiş, gelişen ekonomisi haline geldi. Yağmur ormanları Singapur çoğunu kapsayacak kullanılan ancak çok az biyolojik çeşitlilik ülke genelinde hızlı ve agresif gelişme nedeniyle kalır. Dünya 'nin önde gelen finans merkezlerinden biri olarak, Singapur aktif ithalat ve ihracat mamul malların yanı sıra doğal kaynakların yöneten ilk beş işlek limanlarından birine sahiptir. Singapur üçüncü en yüksek kişi başına düşen gelir sahiptir farkında, yabancıların binlerce düşük işsizlik oranı ve pazar ekonomisi yararlanmak için bu ada şehir devleti akın ediyor.

Politik, Singapur ağır Halk 1959 yılından beri ülkede ilgili tüm seçimleri kazandı 'ın Hareket Partisi, etkilenmiş bir parlamenter cumhuriyettir. Singapur 'ın anayasa hükümet Westminster sistemi tarafından desteklenen birincil siyasi varlık olarak temsili demokrasi doğruluyor. Ayrıca, Singapur sürekli dünyanın en şeffaf ve en bozuk hükümetler sahip olarak puan olmuştur. Yürütme gücü Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından yönetilen bir Bakanlar Kurulu tarafından tutulur. Başkan kamu 'ın oy çoğunluğu ile seçilir olmasına rağmen, Başbakan Bakanlar Kurulu üyeleri tarafından seçilir.

Singapur 'ın vatandaşları son derece çeşitli nüfus temsil eder. Bu nüfusun yaklaşık yüzde 75'i Hintliler ve geri kalan yüzde 25 oluşturan Malay ile, Çin bulunmaktadır.Tamil, İngilizce, Malayca ve Mandarin Çincesi dört resmi dil olarak kabul ama çünkü tahminen 11 milllion geçici kişi her yıl akını, bu Singapur okurken farklı dil onlarca rastlamak mümkündür vardır.

Singapur Hakkında Temel Bilgiler

 • Singapur dünyanın en rekabetçi, özgür ve yenilikçi, iş-dostu ekonomilerinden biri olarak kabul edilir. 7000 fazla çok uluslu kuruluşları şu anda Japonya, Avrupa ve ABD kaynaklı olduğunu Singapur var
 • Singapur 'ın iş gücünün neredeyse yarısı olmayan Singapurlular bulunmaktadır.
 • Ekonomi ağır yaklaşık 11 milyon turist her yıl Singapur ziyaret ile, turizm sektörü tarafından teşvik edilmektedir.
 • 2009 yılından bu yana, bir Singapurlu yükseköğretim kurumunda kayıtlı öğrencilerin yüzde 25'i ağırlıklı olarak Hindistan, Çin ve çeşitli Asya ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler vardı.
 • Singapurlu askeri, Hava Kuvvetleri oluşan, Ordu ve Deniz Kuvvetleri, teknolojik Güney Asya'da en gelişmiş olabilir. Ancak, bu ülkenin 'savunma görüşünü caydırıcılık ve diplomasi biridir ve Singapur bir garantisi olarak askeri görüyor bağımsızlığını.
 • Arazi Singapur kıt olduğu için, hükümet sübvanse toplu konut şeklinde şehir devleti 'nüfusunun yaklaşık beşte dördü için konut sağlamak için bir Konut Geliştirme Kurulu kurmuştur. Alternatif olarak, ev sahibi olma yüzde 85 duruyor ve her on Singaporeans yaklaşık bir araç sahibi.

Singapur 's İklim

Güneydoğu Asya çoğu benzer 's tropikal iklim, Singapur ' ın hava uzun sıcak ve tüm yıl nemli kalır. Singapur okula Öğrenciler, sıcaklıkların sürekli nem yüzde 75 veya daha yüksek etrafında gezinip ile 70 derece (21 santigrat) üzerinde kalmasını bekleyebilirsiniz. Sakinleri nem seviyeleri artar Kasım ve Aralık sırasında şiddetli yağmur bakın. Neyse ki, Singapur 'ın binaların çoğu klimalı ve hükümet turistler ve ziyaretçiler için konfor seviyesi kabul edilebilir kalmasını sağlamak için adımlar atmıştır.

Singapur 'Döviz

Singapur doları Brunei dolar ile değiştirilebilir şehir devleti para birimi vardır. 100 sent, ya da oluşan "birimleri ", SGD bir "$ " veya "TL " ile belirlenmiştir. Gümüş ve altın sikkeler de mevcut bir dolar para ile, beş mezhepleri, on, 20 ve 50 kuruş olarak düzenlenir.Singapur birçok yerde döviz kabul ama öğrenciler bankalar ya da en çok alışveriş merkezleri bulunabilir döviz kabinleri SGDs için kendi para alışverişi olabilir.

Singapur 's Dinler

Singapur 'nüfusunun uygulama Budizm, otuz beş yüzde Hıristiyanlık, Taoizm, Hinduizm veya İslam izledi. Yaklaşık yüzde 20 herhangi bir dine bağlı değildir. Vajrayana, Theravada ve Mahayana - Singapur Dharma merkezleri ve üç Budist gelenekleri temsil eden manastır sağlar. Singaporeans çoğunluğu Mahayan geleneği uygulama Çin Budistler vardır.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  1867
 • kamu hizmetleri payı

  51
 • internet aboneliği

  31
 • Yerel taşıma

  88

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  7
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  7

Singapur hakkında

Singapur Yüksek Öğretim

Dünya lideri olarak nitelendirilen ve Britian tarafından övgü için seçilen 'nin eğitim bakanı, Singapur ' ın yükseköğretim sisteminin finansal büyüme için dünyanın 'nin önde gelen merkezlerinden biri olarak ününü teşvik ve yardımcı önde gelen bir güç haline geldi teknolojik gelişmeler. Nanyang Teknoloji Üniversitesi, Teknoloji ve Tasarım Singapur Üniversitesi, Singapur Ulusal Üniversitesi, Teknoloji Singapur Enstitüsü, Singapore Management University ve SIM University: Singapur altı ulusal üniversiteleri dünyanın en iyi 50 arasında yer alıyorlar. Bu üniversiteler Muhasebe lisans ve yüksek lisans programları sunan, Bilgi Sistemleri Yönetimi, İşletme Yönetimi, Ekonomi, Sosyal Bilimler, Hukuk ve Bilgisayar Bilimleri.

Singapur aynı zamanda ülkenin ekonomik ve teknolojik kalkınmayı desteklemek işler için öğrenciler yetiştirmek için tasarlanmıştır politeknik kolej vardır. Şu anda, Singapur onları programını tamamladıktan hemen sonra işgücü girmek için izin veren bir akademik olmayan derece kazanmak isteyen öğrenciler için beş politeknik sunuyor. Bir politeknik kazanılan bir derece bir iştiraki 'derecesi veya mesleki sertifika benzer ve tamamlamak için en az iki yıl sürer.

Uluslararası öğrenciler bir Singapur üniversitede tam zamanlı kayıtlı iken her hafta 16 saat çalışmalarına izin veriliyor. Bir çalışma vizesi için başvuran öğrenciler bir Yabancı Dil Sınavı (TOEFL) olarak İngilizce Test sonuçlarını sağlayarak İngilizce bilmektedir kanıtlamak gerekir; Ortaöğretim bir Genel Sertifikası (GCSE); veya International English Language Testing System (IELTS .)Ayrıca bir üniversite lisans programı (lise diploması, örneğin) girmek için uygunluğunu gösteren bir üniversite veya politeknik yanı sıra vesikalık fotoğraf ve belgeler bir kabul mektubu almış olmalıdır.

Ayrıca, uluslararası öğrenciler öğrenci vizesi için başvurabilirsiniz önce Singapur vatandaşı yerel bir sponsor almak gerekir. Bazı üniversiteler ve teknik okullarda sponsor gerektirmez, bu nedenle öğrencilerin sponsorluk gerekli olup olmadığını belirlemek için kendi seçtikleri amaçlanan okul ile kontrol etmelisiniz. Vize işlem belgelerin bir öğrenci 's evrak ve miktar geçerliliğini bağlı olarak, bir veya iki ay sürebilir. Tüm uygulamalar s yükseköğretim sistemi 'Singapur içine s giriş' bir öğrenci kolaylaştırmak için gerekli olan tüm bilgileri sağlar Singapur (GÜNEŞ), en Göçmenlik ve kontrol noktaları Kurumu online teslim edilecektir.

Neden Singapur Eğitim?

Singapur 's üniversitelerden mezun olan öğrenciler sürekli bilim ve matematik bilgisi ile ilgili değerlendirmeler son derece yüksek sıralanır. Aslında, Singapurlu öğrenciler Eğitim Başarı organizasyonun değerlendirilmesi için Uluslararası Birliği tarafından yapılan istatistiksel araştırmaya göre bir numaralı sırada yer aldı. Ayrıca, Nanyang Teknoloji Üniversitesi ve Singapur Ulusal Üniversitesi dünyanın en iyi 50 eğitim kurumları arasında kabul edilir. Buna ek olarak, öğrenciler de Dünya Sağlık Örgütü dünyanın altıncı en iyi olarak yer alıyor Singapur 'ın mükemmel sağlık sistemi keyfine varacaksınız.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci pasosu

Fiyat ve para birimi

SGD 90

Singapur Göçmenlik ve Kontrol Noktaları Kurumu'na (ICA) yapılan her başvuru için 30 S$ işlem ücreti gereklidir. Ücret, başvurunun sonucuna bakılmaksızın veya başvuru yapıldıktan sonra geri çekilirse geri ödenmez.

Başarılı başvuru sahibi ICA'da Student's Pass'ın verilmesindeki formaliteyi tamamladığında 60 S$ ücret ödenir.

Ücretler ülkeye bağlıdır ve değişebilir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tüm uluslararası öğrencilerin Singapur'da yüksek öğrenime devam edebilmeleri için bir Öğrenci Geçiş Kartına sahip olmaları gerekir. Singapur Öğrenci Pasaportunuzu almak için, öncelikle Singapur'daki Yüksek Öğrenim Enstitüsünde (IHL) tam zamanlı bir programa kabul edilmeniz gerekir.

Yalnızca tam zamanlı bir programa kabul edildiyseniz Öğrenci Kartı almaya hak kazanırsınız. Yarı zamanlı kurslara veya akşam derslerine katılmak istiyorsanız, Öğrenci Kartı almaya hak kazanamazsınız.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Student's Pass On-Line Başvuru ve Kayıt (SOLAR) sistemi

Student Pass'a başvurmak için başvurunuzu resmi kayıt sistemi -- Student's Pass On-Line Başvuru ve Kayıt (SOLAR) sistemi) üzerinden yapmalısınız.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

SOLAR aracılığıyla Student Pass başvurusunda bulunmadan önce, size kabul teklif edilen enstitünün sizi kayıt sistemi aracılığıyla kaydetmesi gerekir. Enstitü sizi SOLAR'a kaydettirdikten sonra, eForm 16'yı göndermelisiniz. SOLAR hesabınıza giriş yapmadan önce aşağıdaki ayrıntılara sahip olmalısınız:

 • IHL tarafından sağlanan oturum açma kullanıcı adınız ve şifrenizle birlikte SOLAR'dan bir kayıt bildirimi
 • Pasaport numarası ve geçerliliği dahil olmak üzere seyahat belgeleri ve pasaport bilgileri
 • Kişisel e-posta adresiniz
 • Yakın zamanda çekilmiş bir adet vesikalık renkli fotoğraf

eForm 16'yı gönderdikten sonra, Student Pass birimi - Göçmenlik ve Kontrol Noktaları Kurumu'na (ICA) göndermek için formun çıktısını almanız gerekir. Singapur Öğrenci Geçiş Kartının verilmesi için tamamlanması gereken önemli formalitelerden biridir.

Geçerli bir Öğrenci Kartı ile her zaman Singapur'da kalacağınıza dair göçmenlik departmanına güvence vermelisiniz.

Singapur öğrenci vizesi için gerekli evraklar:

 • Geçerli pasaportunuz. Pasaportun belirli sayfalarının bir kopyasını sunmanız gerekir.
 • Singapur'a girişte verilen kalkış/varış kartını yanınızda taşımalısınız. Diğer uzun süreli geçişlerde Singapur'da ikamet ediyorsanız, o geçiş belgesini de yanınızda getirmeniz gerekir;
 • Yakın zamanda çekilmiş bir adet renkli vesikalık fotoğraf (beyaz zemin üzerine çekilmiş);
 • SOLAR aracılığıyla sunulan eForm 16'nın çıktısı (başvuru sahibi tarafından usulüne uygun olarak imzalanmış);
 • Belgeleriniz ana dilde ise, belgelerin resmi İngilizce tercümesini almalısınız.
 • Prensip içi onay mektubunun bir kopyası; Ve
 • Öngörülen formatta bir sağlık raporu (ICA'nın web sitesinde mevcuttur).

Başvuruyu yaptığınızda, laboratuvar raporlarının veriliş tarihinden itibaren üç ayı geçmediğinden emin olun. Tıbbi gerekliliği yerine getirmemeniz durumunda, size Öğrenci Geçiş Kartı verilmeyecektir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Genel olarak, Singapur öğrenci vizesinin işlenmesi yaklaşık dört hafta sürer. Ancak, göçmenlik dairesi sizden bazı ek belgeler veya bilgiler isterse, bazı başvurular daha uzun sürebilir. Bu gibi durumlarda SOLAR sistemi aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.

Student Pass için yeni başvuruları, kursunuz başlamadan en az bir ay önce yapmalısınız ve iki aydan fazla olmamak kaydıyla.

Mülakatın gerekli olduğu durumlarda işlem süresi genellikle 2 ila 4 ay arasındadır.

İşlem süresi

4 Weeks

iş fırsatları

Öğrenimleri sırasında haftada 16 saatten fazla çalışmayan yabancı uyruklu öğrenciler çalışma izni başvurusunda bulunmaktan muaftır. Ancak kurumunuz tarafından sağlanan çalışma olanaklarını kontrol etmeniz önerilir.

Uluslararası öğrencilerin tatilleri sırasında Singapur'da çalışmak istemeleri halinde çalışma izni başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

Çalışma izni, okuduğunuz kuruma da bağlı olabilir.

Onaylanan kurumların bir listesini burada bulabilirsiniz: https://www.mom.gov.sg/passes-and-permits/work-pass-exemption-for-foreign-students

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Tanınmış bir eğitim kurumunda tam zamanlı bir kursa gitmemeniz, yeterli eğitim belgenizin olmaması, formlarınızın düzgün bir şekilde doldurulmaması veya destekleyici belgelerin doğru olmaması durumunda vize başvurunuz reddedilebilir.