Keystone logo
Türkiye

Ders çalışma Usta içinde Türkiye 2024

Türkiye yılında eğitim alın

1923 yılında kurulan Türkiye kelimenin tam anlamıyla Avrupa ve Asya arasında bir köprü olan, ülkenin her iki kıtada bulunur. Çoğunluğu Batı Asya'da bulunan ve Suriye, Irak, İran ve Irak ile sınır komşusudur olmasına rağmen, küçük bir bölümü Güneydoğu Avrupa'da bulunan ve Bulgaristan, Yunanistan ve Gürcistan ile sınırları vardır. Ülke ayrıca, Ege, Karadeniz ve Akdeniz olmak üzere üç denizler, üzerinde kıyıları vardır. Türkiye ziyaretçiler gibi Alexander gibi efsane izleri bulabilirsiniz ülke çapında birçok tarihi yerleri ve anıtları yansıyan uzun bir geçmişi olan çok kültürlü bir ülkedir. Türkiye, Birleşmiş Milletler'in kurucu üyesi ve Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Teşkilatı oldu.

Iklim

Türkiye'nin kıyı alanları genellikle ılımlı Akdeniz iklimi olmasına rağmen, bu açık ovalar ve dağlar gibi özellikleri çok çeşitli iklim koşulları için yapmak.İstanbul'daki ortalama yüksek sıcaklık Ağustos ayında yaklaşık 29 derece C ve ortalama düşük Ocak ayında yaklaşık 3 derece C'dir. 35 derece C ve Ankara'da ortalama düşük sıcaklık -7 derece C gibi düşük olarak Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ortalama sıcaklık gibi yüksek

Kültür

Türkiye uzun kültürlülük benimsedi, ve ülkenin kendi toplum ve kültürüne laik ve batı fikirleri entegre için çaba göstermektedir. Kuruluşunda, Latin alfabesi Arap alfabesi yerine ve kadınların oy hakkı verildi. Modern Türkiye'de, pek çok inanç ve geleneklere sahip insanların uyum içinde yaşamak. Bu renkli eşarplar ve kapaklar içeren şık gece kıyafeti ve geleneksel giyim kot olarak batı giyim aralıkları elbise.

Yaşam Maliyeti

Türkiye'de yaşayan maliyeti düşüktür ve uluslararası bir öğrenci yaklaşık 400 $ ödeme bekleyebilirsiniz - konut, gıda ve çeşitli masraflar için 500 $ (ABD) her ay. Kitaplar ve diğer ücretler dönem başına yaklaşık $ 150 (US) çalışır. Maliyetleri aşağı tutmak için, üniversiteler genellikle yurt veya uluslararası öğrenciler için diğer konut sağlamak.

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  264
 • kamu hizmetleri payı

  18
 • internet aboneliği

  9
 • Yerel taşıma

  25

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  4
 • Bir bardak yerel bira

  2

Türkiye hakkında

Türkiye'de Yüksek Öğretim

Üniversitelerde yüksek öğrenim lisans, yüksek lisans, doktora derece içerir. Yüksek lisans ek olarak, daha yüksek bir mühendislik diploması da yüksek lisans eşdeğer olan verilir. Her iki derece bir tez tamamlanmış ve savunulmalıdır gerektirir. Üniversiteler 104 devlet üniversiteleri ve 62 özel üniversite ile, iki tipe ayrılır. Türk üniversiteleri 2012 göre, üst 400 dünya çapında 5 okullarla, yüksek konuda yapılır Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması .

Neden Türkiye'de Eğitim?

Herhangi bir akademik disiplin içinde yüksek lisans takip Öğrenciler batı ve orta doğu kültürleri arasında bir köprü olan, güvenli sıcak ve tatmin edici çok kültürlü bir ortamda bulacaksınız.Türk yüksek öğretim kurumları düşük ders ve birçok program İngilizce olarak öğretilir yüksek kaliteli göre tanınırlar. Geleneksel programlarına katılmalarını dili İngilizce olmayan öğrenciler de kendi birincil çalışmalarını tamamlamak olarak İngilizce öğrenmek için birçok fırsat bulacaksınız.

Türkiye'de Üniversiteler

Bazı programlar İngilizce, Almanca veya Fransızca öğretilen olmasına rağmen devlet üniversitelerinde programlar genellikle, Türkçe olarak öğretilir. Türk programlarına girmek Türkçe yeterli değildir öğrenciler çalışmalarına devam önce dil eğitimi bir yıl alabilir. En uluslararası programlar eğitim dili çoğunlukla İngilizce olduğu, özel üniversitelerde öğretilir. Özel üniversiteler de vakıf üniversitesi olarak bilinir.

Şu anda yaklaşık 30.000 uluslararası öğrenci ülkede eğitim programlarına kayıtlı, ancak Türkiye 150.000 bu sayıyı artırmak için bir hedefi vardır.En akademik disiplinler mevcut olmakla birlikte, uluslararası öğrenciler için popüler programlar Uluslararası İlişkiler, Doğu Akdeniz Çalışmaları, Çok Kültürlü İşleri Çalışmaları, Mühendislik, İşletme Yönetimi ve Konaklama bulunmaktadır.

Öğrenim ve Program Süresi

200 $ (ABD) Azerbaycan, Başkurdistan, Bosna Hersek, Dağıstan, Karaçay-Çerkes, Kazakistan, Kırgızistan, Makedonya, Moğolistan, Moldova, Nahçıvan, Türk vatandaşları ve öğrenciler için - Öğretim Türk olan devlet üniversitelerinde dönem başına öğrenim yaklaşık 100 $ 'dır , Özbekistan, Özbekistan, Tacikistan, Tartarstan, Türkmenistan ve Ukrayna. $ 600 (US) - Öğretim Türkçe olan devlet üniversitelerinde dönem başına uluslararası öğrenci öğrenim yaklaşık 300 $ olduğunu. Öğrenim öğretim İngilizce olan devlet kurumlarının az 2 yaklaşık 1.5 kat daha yüksektir.

Vakıf üniversitelerinde yıllık öğrenim genellikle $ 6,000 (ABD) 20.000 $ (ABD), ancak, vakıf üniversiteleri de harç 30 ila yüzde 40 kapak burs ile çok sayıda öğrenci sağlar.

En yüksek lisans tamamlamak için iki yıl sürer, ama bu program ve kurum tarafından değişir.

Ödemek maliyetleri yardımcı olmak için, uluslararası öğrenciler bir araştırmacı olarak bir üniversite ile iş bulabilirsiniz, ancak, uluslararası öğrenciler kamu veya özel sektör içindeki diğer organizasyonlarda çalışmak için bir hakkı yoktur.

Akademik Yıl

Türkiye'de eğitim-öğretim yılı Haziran ayına kadar Ekim-iki yarıyıl ve çalışır dayanmaktadır.

Yüksek Lisans Olanakları

Mezun olduktan sonra, uluslararası öğrenciler araştırmacı olarak ya da özellikle üniversitelerde, İngilizce öğretti programları ile üniversitelerde personel istihdam olanakları bulabilirsiniz.Iyi Türkçe dil becerileri ile Türk öğrenciler ve uluslararası öğrenciler hem de diğer sektörlerde mevcut fırsatları bulacaksınız. Türk olmayan vatandaşları bir iş teklif edilmiştir kez çalışma izni almak gerekir.

Vize

Uluslararası öğrenciler öğrenci vizesi olmalı ve vize, Türkiye'ye gelen veya öğrenci bir üniversitede kayıt için izin verilmez önce alınmalıdır. Öğrenciler kendi ülkelerinde bir Türk konsolosluğunda öğrenci vizesi için uygulamadan önce bir Türk üniversitesi kabul olmalıdır. Bu süreç yaklaşık 8 hafta sürer ve öğrenci vizesi kez onaylanmış olan öğrencinin pasaport damgalı olacaktır.

Sağlık Sigortası

Tüm üniversiteler sağlık tesislerinde ücretsiz sağlık sunuyoruz.Ancak, bu bakım genel acil servis ve küçük koşulları için tedavi sınırlıdır, uluslararası öğrenciler ortaya çıkabilecek diğer sağlık giderleri karşılamak için sağlık sigortası satın almak için teşvik edilir böylece. Politikası Avrupa ve Asya Türkiye hem de kapsamalıdır. Birçok özel sigorta poliçeleri Türkiye'de mevcuttur.

6 aydan fazla bir oturma izni olan öğrenciler aynı zamanda Türk Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıtlı olacak ve elde etmek ve yerel bir sağlık sigorta poliçesi için ödemeleri gerekmektedir.

Vize gereklilikleri

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci vizesi

Fiyat ve para birimi

Vize işlem ücreti uyruğunuza bağlı olarak değişir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tüm uluslararası öğrencilerin Türkiye'de okumak için öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. İstisnalar, diplomatik vize ile Türkiye'de bulunan bir kişinin yasal olarak bakmakla yükümlü olduğu kişilerdir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

türkiye büyükelçiliği veya konsolosluğu

Tüm uluslararası öğrenciler, öğrenci vizesi için en yakın Türk büyükelçiliği veya konsolosluğuna başvurmalıdır.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Türkiye'ye öğrenci vizesi almak için öncelikle bir Türk üniversitesine, okuluna veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir dil kursuna kayıt olmanız gerekir.

Bir vize başvuru formu doldurmalı ve genellikle aşağıdakileri içeren gerekli belgelerle birlikte Türk büyükelçiliğine sunmalısınız:

 • Pasaport: 90 günden daha uzun bir süre için geçerlidir.
 • 2 vesikalık fotoğraf
 • Türk yükseköğretim kurumundan kabul mektubu
 • Sağlık sigortası kanıtı
 • Dönüş bileti kanıtı
 • Eğitiminizi ve Türkiye'de yaşamanızı desteklemek için yeterli mali olanaklara sahip olduğuna dair kanıt
 • Polis izin belgesi
 • sağlık raporu

Öğrenciler, Türkiye'ye geldikten sonra 1 ay içinde (eğer öğrenci Türkiye'deyse) yerel makamlara oturma izni başvurusunda bulunmalıdır. Aşağıdaki belgeler, Yerel Polis Merkezindeki Dış İlişkiler Departmanına sunulmalıdır:

 • Başvuru formu ve ücretler
 • Seyahat belgesi: Öğrenci vizesi ile birlikte 2 nüsha
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Kurumdan alınan yazı veya belge: Gidilecek üniversite tarafından Türkiye'de öğrenimin başlangıç ve bitiş tarihlerini gösteren belge veya belge

Oturma izninizi yenilemek için, oturma izninizin süresi dolmadan 60 gün önce yerel makamları ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Başvurunuzu gönderdiğiniz günden vizenizi almanıza kadar geçen süre genellikle yaklaşık sekiz hafta sürer.

Öğrenci vizesi genellikle tek bir giriş için bir yıl geçerlidir. Vizenizin üzerinde bir süre belirtilmiş olsa da öğrenci vizeniz okula kayıt olduğunuz sürece geçerliliğini korur.

İşlem süresi

8 Weeks

iş fırsatları

Genellikle, uluslararası öğrencilerin türkiye'de okurken yasal olarak çalışma hakları yoktur. Öğrenciler uluslararası araştırmacı olarak Türk üniversitelerinde araştırma çalışmaları yapabilirler.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli fonların kanıtını gösteremezseniz veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.