Keystone logo
Óbuda University

Óbuda University

Óbuda University

Tanıtım

Hukuki öncülleri de dikkate alındığında, Óbuda University 140 yıllık bir kurumdur. Bugün, Macar yüksek öğretiminde önemli bir oyuncu ve 12.000'den fazla öğrencinin eğitimini sürdürdüğü Macaristan'da teknik eğitim veren uygulama odaklı lider bir kurumdur. 1 Ocak 2010'da Óbuda University , Budapest Tech'in yasal halefi olarak kuruldu. Óbuda University , gelenekleri beslemek ve ilerlemeyi ve gelişmeyi izlemek ile karakterizedir. Ağustos 2021'den itibaren Óbuda University , daha esnek bir çerçeve içinde yeni koşullar altında faaliyet göstermektedir. Óbuda University için Rudolf Kalman Vakfı, Üniversitenin öğrencilerine teknik, bilişim, doğa ve ekonomik bilimler ve öğretmen eğitimi alanlarında kaliteli ve rekabetçi yetkinlikler ve çalışma fırsatları sunmasını sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapar.

“Fikirleri mühendisliğe dönüştürüyoruz.”

Uygulamaya dayalı bir üniversite olarak, hem Macarca hem de İngilizce olarak çok çeşitli akademik programlar sunar. Program, 4 yüksek öğretim mesleki eğitimi, 17 lisans programı, 11 yüksek lisans programı ve 3 doktora programının yanı sıra tam zamanlı, akşam ve uzaktan eğitimde uzmanlaşmayı içermektedir. ÓU öğrencileri, Endüstri 4.0'ın zorluklarını karşılamak için ve temelde dört sütuna dayanan üniversite stratejisine uygun olarak birden fazla alanda temel ve uygulamalı araştırma yapma fırsatına sahiptir: robotik, sağlık bilişimi, yapay zeka ve siber güvenlik. klasik elektrik, makine mühendisliği, mimariden yaratıcı endüstriye kadar tüm mühendislik paleti. Kurumun ISO standardı gerekliliklerine göre kalite belgesine sahip olması ve en yüksek tanınırlık olan Yüksek Öğretim Kalite Ödülü'nü kazanmış olması eğitimin kalitesini göstermektedir. Gelişen Ekonomiler Üniversitelerine göre, Times Higher Education Óbuda University Sıralaması 351-400 arasında yer almaktadır. 2022'de.

Uluslararası topluluk – Erasmus+, Stipendium Hungaricum

8 BSc, 5 MSc ve 4 Ph.D sunarak. İngilizce dilindeki programları ve sözde Erasmus modülleri ile Üniversite, her yıl çoğunluğu Stipendium Hungaricum burs programının desteğiyle 50'den fazla ülkeden 500'den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Óbuda University yönetimi, birçok tanınmış yerli ve yabancı yüksek öğretim kurumu ve şirketi ile işbirliği yapmaktadır. Sonuç olarak, çok sayıda öğrenci Erasmus+ burs programlarına katılabilir. Program çerçevesinde birçok uluslararası öğrenci de okumak için Óbuda University gelebilir.

Budapeşte'de, kampüsler Óbuda (3. bölge), Józsefváros (8. bölge) ve Zugló'da (14. bölge) bulunabilir. Bir kampüs Budapeşte'nin dışında, Székesfehérvár'da yer almaktadır.

İngilizce dilinde programlar

Ticaret ve Pazarlamada BSc
Bilgisayar Mühendisliği Lisans
Elektrik Mühendisliği Lisans
Mühendislik Yönetimi Lisans
Çevre Mühendisliği Lisans
Endüstriyel Ürün Tasarım Mühendisliği Lisans
Arazi Etüt ve Arazi Yönetimi Lisans
Mekatronik Mühendisliği Lisans

Uygulamalı Matematik Yüksek Lisansı
Mimarlıkta Yüksek Lisans
İş Geliştirme Yüksek Lisansı
Bilgisayar Mühendisliği spec Msc. Siber Medikal Sistemlerde / Robotikte uzmanlık
Mekatronik Mühendisliği Yüksek Lisans

Doktora Uygulamalı Bilişim ve Uygulamalı Matematik
Doktora Malzeme Bilimleri ve Teknolojilerinde
Doktora Askeri Mühendislik / Emniyet ve Güvenlik Bilimlerinde

Kampüs Özellikleri

Öğrenci hayatı

Öğrenciler, spor tesisleri ve büyüleyici programlar ile Óbuda Üniversitesi'nde canlı topluluk hayatının tadını çıkarabilirler. Öğrenciler ayrıca bir dizi uluslararası akademik yarışmada becerilerini ve bilgilerini test edebilirler, örn. Design Challenge Robotics Building, Bosch Electromobil, Shell Eco-marathon ve son olarak, hem bilgi hem de eğlence gerektiren Dünya Pasta Bridge Building Şampiyonası . Óbuda Üniversitesi'ndeki ekip, bu yarışmada uzun süredir rekoru elinde tutuyor.

fakülteler

Alba Regia Teknik Fakültesi (Székesfehérvár)
Bánki Donát Makine ve Güvenlik Mühendisliği Fakültesi
Keleti Károly İşletme ve Yönetim Fakültesi
Kandó Kálmán Elektrik Mühendisliği Fakültesi
Rejtő Sándor Hafif Sanayi ve Çevre Koruma Mühendisliği Fakültesi
John von Neumann Bilişim Fakültesi
Ybl Miklós Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi

    Konumlar

    • Budapest

      Bécsi út,96/B, 1034, Budapest

      sorular