Keystone logo
Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Abadir - Accademia di Design e Comunicazione Visiva

Tanıtım

ABADIR, Etna Dağı'nın eteklerinde yer alan, gençlerin proje disiplinleri ve yeni medya konusunda eğitilmesinde yerel, ulusal ve uluslararası ölçekte aktif olan, İtalyan ve Avrupalı şirketler ve kurumlarla işbirlikleri ve ortaklıkları övünen bir Tasarım ve Görsel İletişim Akademisidir. .

Çalışma kurslarımız aracılığıyla, sürekli gelişen bir dünyanın sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok yönlü tasarımcılar yetiştirmek istiyoruz.

Tasarımı, değişimi tetikleyebilen dönüştürücü bir disiplin olarak teşvik ediyoruz: tasarımcının sosyal sorumluluğunun farkında olarak, maddi malların, hizmetlerin ve iletişimin tasarımı bağlamında, bölgede erdemli uygulamalar üreten faaliyetler öneriyoruz.

Yaşama ve çalışma şeklimizi değiştiren büyük dönüşüm çağında, tasarım ve dijital beceriler, meydana gelen değişikliklerle yüzleşmek ve bunları yönetmek için kilit disiplinlerdir ve özellikle Sicilya için, kurumlarının gelişimi için böyledir. Kültür, turizm, işletmeler ve el sanatları.

ABADIR, yaratıcılığın giderek merkezi bir rol oynadığı tüm sektörlerde Sicilya ve Akdeniz bölgesi için eğitimde itici güçlerden biri olmayı hedefliyor. Daha rekabetçi alanlarda olanlara paralel olarak, teklifimizi daha büyük potansiyele sahip ancak kullanılan profesyonelliğin radikal bir şekilde yeniden düşünülmesini gerektiren çalışma alanlarına odaklamayı hedefliyoruz.

Tasarım Bölümü içinde, okul üç tür eğitim kursu sunar:

 • Birinci Kademe Akademik Diploma Kursları
 • Seviye I Master Kursları
 • Çalıştaylar, çalıştaylar ve seminerler

154096_01.AccademiaABADIR_PhotocreditsKimOhrling.jpg

ABADIR Dün ve Bugün

 • 2012 yılında, Üç Yıllık Tasarım ve Görsel İletişim Kursu ve Kapı Dışında Ürün Tasarımı Yüksek Lisansı etkinleştirildi.
 • 2013 yılında, IdLab Studio ile işbirliği içinde, Avrupa platformu Iversity için bir dizi kurs aracılığıyla geliştirilen ve 1. seviye Master İlişkisel Tasarımın eğitim teklifinde tanıtılmasıyla, harmanlanmış öğrenme ve çevrimiçi eğitim üzerine bir deney başlatıldı. , 2014 yılında piyasaya sürüldü.
 • 2015'ten beri ABADIR, Milano Bicocca Üniversitesi'nin MADIM Seviye I Yüksek Lisans Programı Yönetim ve Dijital Dönüşüm programında ortağıdır .
 • 2016 yılında, AIAP - İtalyan Görsel İletişim Tasarımı Derneği ve Caffè Moak ile işbirliği içinde, İtalya'daki tasarımcılar ve şirketler veya kuruluşlar arasındaki işbirliğinden doğan görsel iletişim projelerini teşvik etmeyi amaçlayan Sicilia Felicissima yarışmasının ilk baskısını düzenledi. yurt dışında. Sicilyalılar.
 • 2017 yılında Erasmus + Programına katılarak yeni uluslararasılaşma süreçleri tetikleniyor.
 • 2018 yılında Akademi, Doğu Sicilya Ticaret Odası'nın (Catania, Ragusa, Syracuse) Değişim Okulu Çalışması kaydına girildi.
 • 2019 yılında, okul öğrencileri ile bölgenin gerçekleri arasındaki diyaloğu teşvik etmeyi amaçlayan Üretken Etkinlikler Gözlemevi doğdu.
 • 2019 yılında, mimar Federico De Giuli liderliğindeki Araştırma ve Geliştirme Departmanı , üretim alanı ve iş dünyası ile ilişkileri pekiştirmek amacıyla doğdu.
 • 2020'de 1. seviye Miras İnovasyonu Ustası başlatıldı.

Konumlar

 • Sant'Agata li Battiati

  Via G. Leopardi, 8, 95030, Sant'Agata li Battiati

  sorular