Keystone logo
© ©AMU Academy of Performing Arts
Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Academy of Performing Arts in Prague (AMU)

Tanıtım

Rol yapmak

Eğitim vermek

Eğlence

Academy of Performing Arts in Prague (AMU) Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük sanat okuludur. AMU, tiyatro, müzik ve danstan TV ve film yapımcılığına uzanan geniş kapsamı sayesinde, genç sanatçıların sahip olabilecekleri tüm yetenekleri keşfetmeleri, ustalaşmaları ve daha da geliştirmeleri için çeşitli ve besleyici bir alan olarak görülüyor. Öğrenciler, Çek kültürel ve entelektüel sahnesinin aktif profesyonelleri, üst düzey film yapımcıları, tiyatro yönetmenleri ve sahne sanatçıları, müzik virtüözleri ve usta dansçıların eğitimi altında, benzersiz bir bireysel yaklaşıma vurgu yaparak kendi özel yeteneklerini geliştirmeye çalışırlar.

AMU'nun doğası gereği uluslararası doğası ve açıklığı, karşılıklı zenginleştirici yaratıcı ve eğitici deneyim ve fikir alışverişini teşvik eder ve AMU'daki yabancı dil programları portföyünün korunmasına ve geliştirilmesine yardımcı olur. Uluslararası öğrencilere çok sayıda lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi programları ile kısa süreli kurslar ve kalışlar sunuyoruz. AMU, birçok uluslararası profesyonel ağda ve yaratıcı ve araştırma projelerinde yer almaktadır ve birçok uluslararası meslek derneğinin üyesidir. Avrupa'daki belli başlı sanat okulları ile ortak projeler kapsamında işbirliği yapmaktadır.

Hedeflerimiz arasında uluslararası öğrencilerin AMU'daki hayata entegre olmalarına yardımcı olmak, açık ve samimi bir uluslararası ortam oluşturmak ve uluslararası öğrencilerin ülkemizdeki eğitim koşullarını sürekli olarak iyileştirmek yer alıyor.

Üniversite, her biri kendi sanatsal çabasında uzmanlaşmış 3 bağımsız bölüme ayrılmıştır: Tiyatro Fakültesi (DAMU), Film ve TV Okulu (FAMU), Müzik ve Dans Fakültesi (HAMU). Her bölüm, İngilizce olarak akredite edilmiş eğitim programlarının yanı sıra kısa süreli bireysel stajlar, değişim programları, uzmanlık kursları ve yurtdışında eğitim fırsatları sunmaktadır.

  1. Tiyatro Fakültesi (DAMU), teatral prosedürler ve stiller hakkındaki bilgileri yaratıcı deneyler yapma cesaretiyle birleştirebilen sanatsal kişiliklerin eğitimine odaklanan modern bir sanat okuludur. DAMU, hem dramatik tiyatro alanında hem de tasarlanmış ve nesnel tiyatro alanında oyunculuk, yönetmenlik, dramaturji, senografi, teori ve eleştiri, tiyatro prodüksiyonu, yazarlık çalışmaları ve drama eğitimi gibi tiyatro üretiminin tüm alanlarında çalışmalar sunmaktadır.
  2. Film ve TV Okulu (FAMU), Avrupa'nın önde gelen film okullarından biridir ve en beğenilen Çek film yapımcılarının çoğunun beşiğidir. Öğrencilerinin filmleri her yıl dünya çapındaki film festivallerinde onlarca ödülle tanınmaktadır. FAMU'nun çalışma programları, öğrencilerin film, televizyon, fotoğrafçılık ve yeni medyanın tüm mesleklerinde çalışmak için gerekli olan kapsamlı bir beceri ve bilgi seti edinmeleri sayesinde hem pratik hem de teorik yaklaşımları birleştirir.
  3. Müzik ve Dans Fakültesi (HAMU), çok çeşitli çalışma programlarıyla müzik ve dans deneyiminin sınırlarını keşfediyor. Kampüs, Prag'ın tarihi merkezinin kalbinde yer alır ve birkaç müzik salonu, bir açık hava sahnesi, bir kulüp sahnesi, bir araştırma tesisi ve bir kayıt stüdyosu dahil olmak üzere birçok büyüleyici binaya yayılır. Mezunlar, önde gelen dünya sahnelerinde solist olarak başarılı bir şekilde performans sergiliyor ve yalnızca bağımsız profesyoneller olarak değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki orkestralarda, tiyatrolarda ve eğitim kurumlarında da iş buluyor.

Üç fakülte de Prag'ın tarihi merkezinin kalbinde yer almaktadır. Prag, Avrupa'nın geri kalanıyla harika bağlantıları olan bir dizi ünlü kültürel cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti en iyi öğrenci şehirlerinden biridir ve aynı zamanda dünyanın en güvenli 100 şehri listesinde üst sıralarda yer almıştır!

Uluslararası faaliyetler ve İngilizce eğitim programlarımız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Uluslararası Departmanımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Konumlar

  • Prague 1

    Malostranské náměstí,12, 118 00, Prague 1

    sorular