Keystone logo
Accademia Italiana

Accademia Italiana

Accademia Italiana

Tanıtım

1984 yılında kurulan Accademia Italiana , Floransa ve Roma'da konumları ile moda, tasarım ve fotoğrafçılık için üniversite düzeyindeki en prestijli kurumlardan biridir.

Enstitümüze yaklaşanlar her zaman büyük bir enerjiyle ve kendi yaratıcı kapasitelerini yönlendirme ve kullanma arzusuyla motive olurlar.

Accademia Italiana yaratıcı potansiyellerini geliştirmek için en iyi yeri arıyorlar. Burada çeşitli tasarım, sanat ve dil alanlarında profesyonel gelişim ve uzmanlaşma için mükemmel ortamı buluyorlar.

Çalışma döneminin tamamlanmasının ardından, her öğrenci profesyonel bir kariyere başlamaya hazırdır.

Accademia Italiana bugüne kadar geçen binlerce öğrenci ve yıllar içinde Enstitümüzle temasa geçen yüzlerce profesyonel, sürekli bir canlılık, hareket akışı yaratan sürekli bir fikir akışı yarattı. , ve güç.

Accademia Italiana , bu enerjiyle dolu geleceğe doğru ilerliyor ve bugün kendisini en nitelikli sanatsal, profesyonel ve dil eğitimi enstitülerinden biri olarak sunuyor.

Bugün, akademinin kendine özgü kalitesi, çeşitli disiplinleri ele alma konusundaki özel yöntemlerimizde her zamankinden daha fazla ortaya çıkıyor. Akademik programlarımızda her zaman geçmişi gelecekle, tarihi gelenekleri, yeni teknolojilerin hızlı gelişimi ile birleştirmeye çalıştık.

Sınıf ve laboratuvar deneyimimiz, öğrencilere gerçek dünya bağlantıları ve gerçek dünya, uygulamalı, pratik deneyim kazandırmak için tasarlanmıştır. Çalışma dünyasıyla olan bağlantılarımız, öğrencilerimizin bilgilerini somut bir şekilde doğrulamalarına olanak tanır.

Uluslararası bir ortama dalmış öğrenciler, gelecekte küresel bir toplumda, yarının dünyasında mümkün olan tek toplumda yaşayacaklarını kabul ederek, çeşitli kültürlerle yüzleşme, ufuklarını zenginleştirme ve genişletme kapasitesi geliştirirler ve bu gerçekliğin içindedir. kendi yaratıcı, profesyonel ve kültürel katkılarını yapabileceklerdir.

İstatistik

 • Uluslararası öğrenciler:

  50%

 • 0
 • Öğrenci / öğretim üyesi oranı:

  8 1'e

Kampüs Özellikleri

Floransa Kampüsü

Accademia Italiana genel merkezi Floransa'da, Piazza Pitti 15'te, Floransa'nın tarihi bölgesinin kalbindeki prestijli Tapınak Lideri binasında bulunmaktadır. Bina, tarihi önemi ve iç odaları süsleyen mitolojik ve alegorik konuları içeren freskler (Arabadaki Venüs, Kurtarılmış Kudüs, Bacchus, Üç Güzeller ve diğerleri) nedeniyle Güzel Sanatlar Komisyonu tarafından korunmaktadır.

Okul, ders sınıfları, tasarım sınıfları, bilgisayar laboratuvarları, materyal arşivleri ve kütüphane olarak kullanılan üç kata sahiptir. En üst katta, Piazza Pitti'nin panoramik manzarasına sahip bir sundurmada büyük bir toplantı salonu bulunmaktadır. Binanın iki terası vardır; biri dördüncü katta olup, Floransa çatılarının pitoresk manzarasına sahiptir.

Atölye Alanı , Lungarno Delle Grazie 22'deki tarihi Palazzo Bargagli'de yer almaktadır. Bina birkaç yıl önce tamamen restore edilmiştir.

Zemin katta fotoğrafçılık öğrencilerinin yararlandığı fotoğraf çekimleri için bir oda, üst katta ise moda tasarımı için dikiş, desen yapımı ve triko atölyeleri, iç mekan ve ürün tasarımı öğrencileri için model yapımı ve atölyeler bulunmaktadır. sanat stüdyosu, tasarım atölyesi ve sanat ve fotoğrafçılık dersleri için karanlık oda.

Atölyelerde Floransa'nın 360° manzarasını sunan iki teras bulunmaktadır. Her iki bina da tam Wi-Fi kapsama alanına sahiptir.

Roma Kampüsü

Temmuz 2023'ten itibaren Accademia Italiana Roma'daki yeni genel merkezinin kapılarını açtı. Yeni Kampüs, Roma'nın eski demiryolu gümrüğünün içinde, mimar Angiolo Mazzoni del Grande tarafından 1925 yılında inşa edilen bir bina kompleksi olan Via Dello Scalo San Lorenzo 10'da yer almaktadır. Bu alanların yeniden geliştirilmesi , İtalya'da tasarıma adanmış ilk kampüse ev sahipliği yapmak amacıyla Hollandalı zincir The Social Hub ve Accademia Italiana arasındaki ortaklık sayesinde gerçekleştirildi.

Yeni merkez, çalışma ve deney için 2.000 metrekarelik sınıflar, atölyeler ve alanlar sunuyor; iç mekan projesi, yaşayacakları mekanları birinci şahıs olarak kendi elleriyle çizen Design of Accademia Italiana öğrencileriyle mekanların ortak tasarlanması sayesinde gerçekleştirildi. Bina, kampüsün verimliliğini en üst düzeye çıkaran ve enerji tüketimini sınırlayan yeşil kriterlere göre tasarlanmış ve en tanınmış yöntemlerden biri olan BREEAM sertifikasını (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Yöntemi veya "binaların çevresel değerlendirme metodolojisi") almıştır. Binaların sürdürülebilirlik ve performans düzeyini ölçmek için dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Okul, teorik sınıflar, atölyeler, bilgisayar sınıfları ve yemek alanı ile kütüphane işlevlerini birleştiren bir bibliyobistrot olarak kullanılan iki kata yayılmıştır. Enstitünün ayrıca birinci katında bir konferans salonu ve şehir ve bölge ile tam bir sinerji içinde, uygulamalı sanatlar üzerine etkinliklere, sergilere ve konferanslara ev sahipliği yapmaya ayrılmış bir açık alan bulunmaktadır. En üst katta kumaş mağazası, malzeme mağazası ve yaratıcı atölyelere ayrılmış alanlar bulunmaktadır.

The Social Hub projesi, Accademia Italiana ev sahipliği yapan binanın yanı sıra, içerisinde öğrenci konutlarının yer aldığı bir otel, topluluğa açık ortak alanlar, spor ve ortak çalışma alanları, toplantı ve etkinlik odaları, restoranlar, barlar ve çok daha fazlası.

Konut Hizmeti

Accademia Italiana öğrencilerine, Floransa ve Roma'nın merkezi bölgelerinde bulunan dairelerin ev sahipleriyle temas kurmalarını sağlayan ücretsiz bir konaklama hizmeti sunmaktadır.

Okuldaki diğer öğrencilerle paylaşılan daireler tamamen mobilyalı olup Wi-Fi, çamaşır makinesi ve televizyon içermektedir.

Tek kişilik bir odanın ortalama fiyatı ayda yaklaşık 500-600 Euro artı elektrik tesisatı, çift kişilik bir odanın (bir oda arkadaşıyla paylaşılan) ise ayda yaklaşık 400-450 Euro artı elektrik tesisatı civarındadır. Bir stüdyo veya iki odalı daire için fiyat, aylık 750 ila 950 avro artı kamu hizmetleri arasında değişmektedir.

Okul personeli, uygun durumda olduklarından emin olmak için odaları öğrencilerin kullanımına sunmadan önce daireleri ziyaret eder.

Bu bilgilendirme hizmeti, öğrencilerin dairelerin ev sahipleri veya sahipleriyle doğrudan temas kurmasını sağlayan okul tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ödeme yöntemleri de dahil olmak üzere tüm ekonomik anlaşmalar ev sahipleri tarafından şart koşulmaktadır.

Okulun öğrenci adına konaklama rezervasyonu yapması ve öğrencinin rezervasyonu iptal etmeye karar vermesi durumunda ev sahibi, rezervasyon aşamasında öğrencinin gönderdiği depozitonun tamamını elinde tutacaktır.

Odalar Eylül'den Mayıs'a kadar (Lisans derecesi ve profesyonel programlara kayıtlı öğrenciler için) ve Ekim'den Mayıs'a kadar (Yüksek Lisans programlarındaki öğrenciler için) mevcuttur. Floransa'da Ocak ayında başlayan programlara kayıtlı öğrenciler yalnızca bir dönem (Ocak'tan Mayıs'a) için konaklama rezervasyonu yapabilirler.

Akademik yıl içerisinde konut değişikliğine izin verilmez ve bu durum depozito kaybına yol açacaktır.

Birinci yılın sonunda konaklama yerini değiştirmek isteyen öğrencilerin kendilerine yeni konaklama yeri bulmaları gerekmektedir.

  kabul

  Başvuru prosedürü seçtiğiniz programa göre değişir.

  Bir Yüksek Lisans Derecesi programına başvuru, Kabul Ofisimiz tarafından çalışmanızın ve çalışma geçmişinizin (lisans derecesi, transkript, özgeçmiş, sunum mektubu) bir analizini ve Akademik kadromuzla çevrimiçi bir görüşmeyi gerektirecektir.

  Lisans Derecesi programlarına başvuran adayların, küçük bir portfolyo sunumu ve bir kabul mülakatından oluşan bir Kabul sınavına katılmaları gerekecektir.

  İtalya'daki tüm üniversite düzeyindeki programlar için genel bir gereklilik olarak, başvuranların en az 12 yıllık eğitim görmüş olmaları ve kendi ülkelerindeki bir üniversiteye kaydolmak için gereken akademik niteliklere sahip olmaları gerekir.

  Hazırlık Yılı programına, Profesyonel kurslara veya Yaz kurslarına kabul için herhangi bir ön koşul yoktur. Öğrenciler, başvuru formu, geçerli bir kimlik fotokopisi (AB dışındaki Uluslararası öğrenciler için pasaport), özgeçmiş (özgeçmiş) ve sunum mektubu, alınan son diploma ve transkriptleri göndererek doğrudan Accademia Italiana web sitesi aracılığıyla başvurabilirler.

  Vize Gereksinimleri

  İtalya'daki uluslararası öğrencilerin Kuruluş Yılı, Lisans ve Yüksek Lisans gibi daha uzun programlara katılmak için öğrenci vizesine ihtiyaçları olabilir.

  Accademia Italiana Kabul Ofisi, kayıtlı öğrencilerin özel Üniversite web portalı aracılığıyla Vize Talebi sürecini yönetmelerine yardımcı olur.

  Accademia Italiana CIMEA (Akademik Hareketlilik ve Denklik Bilgi Merkezi) ile, Karşılaştırılabilirlik Beyanı ve doğrulama gerektiren resmi lisans programlarına başvurmak için adaylarına gerekli belgeleri almalarında yardımcı olmak için bir anlaşma geliştirmiştir.

  Burslar ve fon sağlama

  MiktarSon başvuru tarihi
  Early Bird for Master's Degrees600 EURMay 31, 2023
  Early Bird Bachelor's Degrees900 EURMay 31, 2023

  Konumlar

  • Florence

   Piazza Pitti 15, 50125, Florence

  • Rome

   Piazza Della Radio 46, 00146, Rome

  sorular