Keystone logo
Accademia Riaci

Accademia Riaci

Accademia Riaci

Tanıtım

Accademia Riaci Hakkinda

"Öğrencilerime hep şunu söylerim: Hepimiz içinde, en uygun şekilde, keşfedilmeye sabırla saklanan küçük, büyülü bir sanatsal potansiyel."

"Öğretmenlerin görevi, bu büyüyü öğrenciler içinde uyandırmak ve onlara gerçek sanat ve yeteneği aramak ve onlara öğrenme sevincini öğretmektir. Öyleyse öğretmenler sadece teknik bilgi birikimini öğretmekle kalmıyor aynı zamanda gerçek sanat ve yetenek arayışı için her birinin hayal, fantezi ve kültürünü beslemek için de. " Dedi. Raymond Riaci Onursal Başkanı Accademia Riaci.

Tarihimiz

Geleneksel işçilik mirası ve özellikle Floransa'da Toskana'da gelişen sanatlar, Rönesans döneminin görkemini sanatın gerçek taşı olarak kutladı. Zanaatkârların atölye çalışmaları ve stüdyoları, Floransa'nın o dönemin İtalya'nın sanatsal başkenti olarak güzelleşmesine yardımcı olan kentin üretim faaliyetlerinin en büyük itici gücü oldu ve tüccarlar ile birlikte şan ve şanslı olduklarını belirttiler.

Zanaatkarlar stüdyolarında, çoğunlukla kuyumcuların vaftizhaneleri için sayısız görkemli sanatsal nesneler yaratılmıştır. İyi bir örnek, Maestro Benvenuto Cellini, mermerden bir çıplak heykeli bir yerdeki bir stüdyo çıraklarına yaptığı üstün şekillendirme tekniklerini öğretti. Bugün, sevilen Maestro tarafından idam edilen bu görevlendirilmiş el sanatları yüzyıllarca gerçek bir sanat eseri olarak korunmuştur. Altıncı ve mücevherat üretimi, heykel ve resim gibi işçiliğin sağlıklı ve özel geleneklerinin mirası, şans eseri, yüzyıllar boyu Floransa'da ve Toskana bölgesinin tamamı boyunca devralındı.

1983'te stüdyoyu kurduktan sonra Maestro Raymond Riaci, hayat boyu süren bir Maestro misyonunu yerine getirmek için yalnızca tekniklerini öğretmekle kalmayıp aynı zamanda genç sanatçıları Rönesans'ın canlı ruhu ve atmosferi ile aydınlatan bir okul oluşturmak için güçlü bir vizyona sahipti. Accademia Riaci'nin kuruluş şekli buydu: geleneksel sanatın hazinesi ve yerini alamaz teknikler. Eğitim gizlice başka bir okulda bilinmeyen teknikler içerir ve Accademia Riaci her öğrencinin hayal gücünü ve fantazisini beslemeye ve geliştirmeye çalışır.

Küçük bir sanat stüdyosu olarak başlayarak, bugün aynı tutkulu misyon, kurucuyu ve Onursal Başkanı'nın gelenek ve ruh vizyonunu koruyarak, Floransa'daki en iyi İtalyan sanatçıları temsil eden muhteşem bir öğretmen ekibini değil sadece tek bir maestroyu aydınlattı. . Öğrencilerimizin bedenleri, Tasarım, El Sanatları, Güzel Sanatlar, İtalyan Dili ve İtalyan Mutfağı Sanatları alanlarındaki sanatı peşinde koşan 50'den fazla ülkede temsil ettiler, onlara ilham vermedi.

Öğretim Metodu ve Felsefesi

Misyon - "Geçmişini yaşa, geleceği yarat"

Accademia Riaci'nin eğitiminin nihai amacı yalnızca geleneksel teknikler ve stiller öğretmek değil, öğrencilere kendi sanatsal hassasiyetlerini, yaratıcılığını geliştirmelerini ve potansiyellerini tam olarak gerçekleştirmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Gelenekselden Ultra Modern Teknikler'e

Öğrenciler, akademide sunulan çeşitli sanat alanlarından ve geleneksel sanatlardan ders almayı seçebilir. Accademia Riaci, kitlesel üretimin yeni eğilimlerinin aksine, nicelikten ziyade yüksek kaliteye inanmaktadır. Bu nedenle, geleneksel ve klasik sanatların en gelişmiş tasarım ve teknikler için tasarım ve teknikleri, seçtikleri seçtikleri alanda pratik uygulamalı eğitimlerle uzun saatler boyunca incelenmekte ve edinilmektedir. Öğrenciler hayal gücünü geliştirmeleri için beslenirler ve bir sanatçının en değerli öğeleri olan fantezileri geliştirirler. Profesörler, her bir öğrenciyi, her öğrencinin özgünlüğünü yalnızca öğretim yoluyla değil, aynı zamanda her öğrenen sanatçı hakkında "özel bir şey" keşfetmelerine yardımcı olarak ilham vermeye ve geliştirmeye teşvik eder.

Küçük Kapak Boyutları

Araştırma, küçük gruplarda çalışan öğrencilerin daha fazla öğrenme eğiliminde olduklarını ve sınıflarından daha fazla memnun olduklarını gösteriyor. Daha düşük sınıf büyüklükleri, daha iyi test puanları, daha az okulu bırakma oranı ve daha yüksek mezuniyet oranları gibi olumlu eğitsel avantajlarla bağlantılıdır. Bu nedenle, Accademia Riaci'nin dersleri küçük bir öğrenci grubunda organize edilir.

Özel Talimat

Tıpkı Leonardo Da Vinci'nin asistanlarına nasıl öğrettiği gibi, dersler hem yetenekleri hem de kişilikleri doğrultusunda her öğrenciyle yakın ilişki içerisinde yürütülür ve hem yeni başlayanlara hem de deneyimli profesyonellere karşı meydan okurlar.

Accademia Riaci Okul Grubu

Accademia Riaci Okul Grubu üç okuldan oluşur: Accademia Riaci, FCAS ve ABC de Conti.

Her okul farklı disiplinlerde kurslar sunmaktadır:

  • Accademia Riaci: Sanat, El Sanatları
  • FCAS: Mutfak Sanatları içerisinde
  • ABC de 'Conti: İtalyan Dili dersleri

Konumlar

  • Florence

    Via de' Conti 4 - 50123 Florence Italy, 50123, Florence

    sorular