Keystone logo
Accademia Costume & Moda

Accademia Costume & Moda

Accademia Costume & Moda

Tanıtım

1964 yılında Roma'da kurulan Accademia Costume & Moda, bugün hem Lisans Moda Tasarımı (BA Derecesi kursları) hem de Yüksek Lisans Moda Tasarımı (MA Derecesi kursları) kategorileri için mümkün olan en yüksek olan BoF raporu “4 Mükemmellik Rozeti” tarafından ödüllendirildi. :

İtalyan Eğitim, Üniversiteler ve Araştırma Bakanlığı tarafından Sanatsal Yüksek Öğrenime hükmedilen yasal olarak tanınan BA ve Master kursları sunmaktadır.

Laboratuar yaklaşımına bağlı Kültür, Tasarım ve El İşçiliği, okulun eğitim misyonunun kilit noktalarıdır. Amaç, öğrencilerin kariyerlerine başlamalarına, yaratıcı kimliklerini şekillendirme ve pekiştirmelerine destek olmalarına yardımcı olmaktır.

Tasarım ve İşçilik ile birleştirilen kültür ve deneyler, Moda Sistemine ve genç endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek Eğlence Endüstrisine sunma çabamızdır.

Mezunlar bugün Gucci'nin Yaratıcı Yönetmeni Alessandro Michele, selefi Frida Giannini, Albino D'Amato, Maurizio Galante, Marco Mastroianni, Sorumlu Création Matières Chez Louis Vuitton, Fendi - Dior, Aldo Maria Camillo ve birçok ünlü profesyonel arasında Küresel Moda Endüstrisi. Accademia, en prestijli uluslararası moda evlerinde ve eğlence yapımlarında toplam nüfusta% 85'in üzerinde bir yerleştirme oranına sahiptir.

Accademia sadece başlangıç ​​kılavuzudur.

Konumlar

  • Rome

    Via della Rondinella, 2 , 00186, Rome

  • Milan

    Milan, İtalya

    sorular