Keystone logo
AFDA

AFDA

AFDA

Tanıtım

Tarih

AFDA 1994 yılında Garth Holmes, Bata Passchier ve Deon Opperman tarafından kuruldu.

6 öğrenci, kiralık bir VCR ve bozuk bir TV ile ilk başlangıcından bu yana, bugün dünyada türünün önde gelen kurumlarından biri haline geldi. AFDA Johannesburg, Cape Town, Durban, Port Elizabeth ve Botswana'da 1200'den fazla öğrencisi, 150'den fazla akademisyen ve yöneticiden oluşan kadrolu personeli ve tam donanımlı 5 kampüsü ile hizmet vermektedir. Bugün Güney Afrika'daki en iyi film yapımcılarından ve oyunculardan bazılarını üretti ve sürdürülebilir bir yerel eğlence endüstrisi geliştirmeye önemli bir katkı yaptı.

genel hedef

Afrika ulusunun inşasına katkıda bulunan ve öğrencileri üretken, yenilikçi becerilerle güçlendiren ve mezun olan öğrencilerin sürdürülebilir yaratıcı endüstriler geliştirmelerini sağlayan teşvik edici, titiz ve küresel olarak entegre bir öğrenme deneyimi sağlayarak tüm paydaşları ödüllendiren ilgili bir eğitim kurumu geliştirmek.

eğitim vaadi

Öğrencilere, hedef kitleyle ilgili anlamlı anlatı kavramları ve insan davranışları oluşturmalarını sağlayacak kavramsal, algısal ve somut beceriler kazandırmak ve bu anlatıları uygun araç ve estetik biçim ve istihdam yoluyla doğru ve doğru bir şekilde iletmelerini sağlamak. tamamlanan üretimi doğru ve ekonomik bir şekilde üretmek ve satmak için kaynakların

AFDA eğitim hedefleri

 1. Öğrencilerin anlamlı anlatı kavramları oluşturmalarını ve bunların neden ilgili olabileceğini ve hedef kitleler ve genel olarak toplum üzerindeki etkilerini anlamalarını sağlayacak kavramsal, algısal ve somut beceriler sağlamak.
 2. İnsan davranışının ve kültürünün neden anlatıların somutlaştırıldığı ve hedef kitlelerle duygusal olarak alakalı hale getirildiği aracılar olduğunu anlamak.
 3. Seçtikleri ifade aracının, anlatılarını doğru ve doğru bir şekilde üretmek için nasıl değerlendirilebileceğini ve kullanılabileceğini anlamak.
 4. Anlatının geçtiği dünyanın uygun biçimini oluşturmak ve üretmek için estetik unsurların nasıl kullanılabileceğini anlamak.
 5. Yatırım getirisi elde etmek için bir ürünü ekonomik olarak üretmek ve satmak için kaynakların nasıl planlanacağını ve kullanılacağını anlamak.

Neden AFDA ?

 1. AFDA hayır Kıtada 1 film, tv ve performans okulu
 2. AFDA yüksek öğretim ortamında 20 yıllık deneyime sahip, tamamen akredite bir kurumdur
 3. AFDA uluslararası kabul görmüş bir kurumdur ve 170'in üzerinde film ve televizyon okulunu temsil eden ve USC (LA) ve UCLA (LA), TISCH (NY), Columbia (Chicago), La femis (Paris)'i içeren uluslararası bir kuruluş olan CILECT'in tam üyesidir. ), GVIK (Rusya) bunlardan sadece birkaçı
 4. AFDA Mezunlar, ödüllü yetenekli ve ağ bağlantılı kişilerdir. Yerel eğlence endüstrisinin büyümesine önemli katkı sağlamaya devam ediyorlar.
 5. AFDA Akademi ödüllü bir kurum ve 2006'da en iyi yabancı öğrenci film akademisi ödülünü kazanan ve 2013'te finalist olarak ikinci olan ilk ve tek Afrika film okulu.
 6. AFDA Güney Afrika'nın en iyi akademisyenlerini ve uygulayıcılarını istihdam etmektedir.
 7. AFDA öğrencilere hem yerel hem de yurtdışındaki mesleki fırsatlarla ilgili özgün lisans ve lisansüstü öğrenme ortamları sağlayan benzersiz bir öğrenme sistemine sahiptir.
 8. AFDA öğrenciler, yerel izleyiciler ve niş çevrimiçi küresel pazarlar için ticari olarak uygun eğlence ürünleri üretmek üzere eğitilir
 9. AFDA öğrencilere tutkularını keşfetmeleri ve başarılı mesleki yollarını genişletmeleri için yeteneklerini araştırmaları için gerçek bir fırsat sunar.
 10. AFDA öğrenme süreci yenilikçiliği, liderliği ve girişimciliği teşvik eder ve ödüllendirir.

AFDA dünyanın önde gelen sonuçlara dayalı film okullarından biridir

AFDA Mezunlara, yerel ve uluslararası pazar için yerli ürünleri ve malları kavramsallaştırmaları, yaratmaları ve geliştirmeleri öğretilir.

AFDA , 1994 yılına kadar uzanan zengin bir girişimcilik tarihi boyunca, bugün dünyada türünün önde gelen kurumlarından biri olarak ün kazanmıştır. Geçmiş performansımız kendi adına konuşsa da, hızla genişleyen ve sürekli değişen bir eğlence endüstrisinin zorluklarıyla başa çıkmak için ilgili becerilere sahip yüksek kaliteli insan ve fikri mülkiyet geliştiren bir ortamı kolaylaştırma taahhüdümüzü sürekli olarak yeniliyoruz.

Johannesburg, Cape Town, Durban, Port Elizabeth ve Botswana'daki tam donanımlı kampüslerimizde, dünyanın en büyük büyüme endüstrilerinden biri olan eğlenceye katkıda bulunmak için mezunlar yetiştiriyoruz. Küreselleşen ekonomide, kültürel alışveriş değerli bir para birimidir. AFDA mezunlarına, yerel ve uluslararası pazar için yerli ürünleri ve malları kavramsallaştırma, yaratma ve geliştirme öğretilir.

Öğrencilerimiz sadece bu pazarda karlı ve sürdürülebilir kariyerler oluşturmak için eğitilmekle kalmaz, aynı zamanda geleceğin kültürel girişimcileri olan istihdam sağlayıcılar olarak kendilerini geliştirmeleri için teşvik edilirler. Mezunlarımız, fikri mülkiyetlerinin kalitesi, becerileri ve yetenekleri ile sektörlerini yeniden canlandırdı. Honors mezunlarımızın %90'ından fazlası seçtikleri uzmanlık alanında çalışmakta ve istihdam edilmektedir.

AFDA Filmler çok sayıda uluslararası festivalde sergilendi ve dünya çapında yayınlandı, 2006'da Öğrenci Akademi Ödülü sahibi ve Cannes festivali finalisti ve 2007'de SAFTA (Güney Afrika Film ve Televizyon Ödülü) dahil olmak üzere birçok prestijli ödül kazandı. AFDA , Uluslararası Akredite Film ve Televizyon Okulları Birliği olan CILECT'in tam üyesidir.

AFDA önceden haber vermeksizin değişiklik yapma veya bilgileri veya kurs tekliflerini geri çekme hakkını saklı tutar. AFDA , mümkün olduğunda, sonuç olarak etkilenen tüm kişi ve/veya kuruluşları bilgilendirmeye çalışacaktır.

#Madefor AFDA misiniz?

AFDA benzersiz bir kurum olsa da çoklu zekaya hitap eder ve kolaylaştırır. Gardner'ın çoklu Zeka testlerine atıfta bulunursak – AFDA 'in çeşitli seçmeli dersler/disiplinler dağılımı, tüm bu zekalara hitap eder. Sen kimsin?

AFDA benzersiz yapan nedir?

AFDA zımni öğrenme, yaklaşık olarak öğrenme, işbirlikçi öğrenme, yapı iskelesi öğrenme ve sosyalleşme yoluyla öğrenme dahil olmak üzere çeşitli öğrenme stratejileri ve metodolojilerini kullanan bir öğrenme sistemi sunar.

AFDA öğrenme ve değerlendirme sistemi, Howard Gardner'ın "Çoklu Zeka" olarak tanımladığı şeye hitap eder. Bu çeşitli zekalar şunlardır:

 • Görsel uzaysal
 • Bedensel-kinestetik
 • müzikal
 • kişilerarası
 • içsel
 • dilsel
 • Mantıksal matematik

Yaratıcı endüstriler, yüksek üretim standartlarına ulaşmak için ekonomik olarak uygun bir şekilde işbirliği yapabilen çeşitli uzmanlıklar (zeka) gerektirir.

AFDA öğrencilere yeteneklerini ve dolayısıyla kariyer yollarını keşfetme ve keşfetme fırsatı verilir.

AFDA bilgi ekonomisinin ve geleceğin fırsatları ve zorluklarıyla başa çıkmak için tasarlanmış bir öğrenme sistemi kullanır. İzleyiciye ve hedef pazara odaklanan pazarla ilgili bir öğrenme sistemidir.

Liderlik, yaratıcılık, yenilikçilik ve girişimciliğe odaklanan, uygulamalı bir yaklaşım gerektiren sonuçlara dayalı bir öğrenme sistemi sunuyoruz. Bu, endüstriyi taklit eder ve otantik bir öğrenme ortamında gerçekleşir.

AFDA öğrencinin amaçlarına odaklanır.

AFDA öğrenciler geleneksel sınavlar yazmazlar. Öğrenciler bireysel bazda ve takım/grup odaklı araştırmalarda değerlendirilir. Eğlence içeriğinin oluşturulması ve sergilenmesinde ya da girişimci iş ve yıkıcı teknolojilerin geliştirilmesinde ve paraya dönüştürülmesinde teori ve araştırmanın uygulanması, AFDA daki değerlendirmeyi temel olarak oluşturur.

AFDA'in öğrenme süreci son derece etkilidir ve eğlence, medya ve diğer yaratıcı endüstrilerde kariyer oluşturabilen yetenekli mezunlardan oluşan bir ağ oluşturur.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

 • Johannesburg

  41 Frost Avenue, Auckland Park 2092 Johannesburg, South Africa, , Johannesburg

 • Cape Town

  18 Lower Scott Road, Observatory 7925 Cape Town, South Africa, , Cape Town

  • Durban

   2a Highdale Road, Glen Anil 4051 Durban, South Africa, , Durban

   • Port Elizabeth

    Gqeberha, 28 Bird Street, Central 6006, , Port Elizabeth

    sorular