Keystone logo
Agricultural University Of Athens

Agricultural University Of Athens

Agricultural University Of Athens

Tanıtım

Agricultural University Of Athens (AUA), Ziraat Bilimlerinde üst düzey lisans ve lisansüstü Eğitim ve Araştırma sunmaktadır ve vizyonu, uluslararası akademik ortamda dinamik bir konum elde etmek için Eğitim ve Araştırma Mükemmelliğine ulaşmaktır.

AUA, Yunan ekonomisinin ve toplumunun üretken ve gelişimsel ihtiyaçlarına cevap verme konusundaki geleneksel rolüne sadık kalarak, modern eğitim ve bilimin gelişimi ve yönelimi doğrultusunda müdahale eder ve gelişir. Ayrıca, Tarımsal Beslenme sektöründe ortaya çıkan sorunlara önerilerde bulunmak ve çözüm sağlamak amacıyla toplumla sürekli iletişim halindedir .

Agricultural University Of Athens (AUA), Atina Üniversitesi ve Atina Ulusal Teknik Üniversitesi'nden ( Metsovio ) sonra Yunanistan'ın en eski üçüncü üniversitesidir .

1920 yılında kanunla (1844/1920 sayılı Kanun), Atina Yüksek Tarım Okulu (HASA) adı altında üniversite statüsünde Bağımsız Yüksek Öğretim Enstitüsü olarak kurulmuştur.

1989'da HASA, Agricultural University Of Athens olarak yeniden adlandırıldı ve yedi bağımsız akademik bölüm halinde düzenlendi (Başkanlık Kararnamesi 377/1989) ve Yunanca başlığı 1995'te değiştirilmiş olmasına rağmen (Başkanlık Kararnamesi 226/1995), İngilizce olanı (AUA) kaldı. değişmedi.

AUA İç Yönetmeliğinin 1. Maddesine göre, “AUA, tarımsal faaliyetin tüm sektörlerini kapsayan hem lisans hem de lisansüstü düzeyde eğitim vermektedir. Teorik öğretimi laboratuvar çalışmaları ve pratik eğitimle birleştiren eğitim programları , deneysel deneyime dayanır ve Yunan tarımının sorunları ve perspektifleriyle yakından ilgilidir. AUA programları , mezunlarını , çiftçiye talimat ve destek sağlayabilecek , ülkenin tarımsal kalkınmasının planlanmasına katılabilecek ve araştırmaları ile sorunların çözümüne katkıda bulunabilecek yetkin tarımcı / agronomist olarak donatmayı amaçlamaktadır. tarım sektörü ve tarımsal ürünlerin üretimi için doğal kaynakların yönetimi. AUA , tarım biliminin gelişmesini ve tarımsal nüfusun ve Yunan halkının yararına Yunan tarımının kendine güvenmesini amaçlayan temel ve uygulamalı bir araştırma merkezi olarak hizmet ediyor ”.

80/2013 Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre , üniversite bünyesinde, Tarımsal Üretim, Altyapı ve Çevre Okulu ve Gıda, Biyoteknoloji ve Geliştirme Okulu olmak üzere önceki yedi bölümü içeren iki Okul kuruldu .

Konumlar

 • Athens

  Iera Odos,75, 118 55, Athens

  • Athens

   Iera Odos,75, 118 55, Athens

   programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular