Keystone logo
Africa International University Eğitimde Sanat Ustası
Africa International University

Eğitimde Sanat Ustası

Nairobi, Kenya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Eğitimde Sanat Ustası

Bu, iki yıl süren bir programdır ve öğrencileri daha önceden hazırlık yaptıkları farklı derslerin öğretiminde profesyonel yeterlilik kazanmalarını ve farklı alanlarda öğrenme kurumlarında liderlik ve eğitim programları uygulayabilmelerini sağlamak üzere lisans düzeylerinde hazırlamayı amaçlamaktadır. Programın benzersiz bir özelliği, farklı konuların bütünsel olarak ele alınabilmesi amacıyla inanç, yaşam ve Hıristiyan değerlerini sürece entegre etme çabasıdır. Öğrencinin ilgi alanlarına bağlı olarak dört uzmanlık alanı vardır.

Bunlar arasında şunlar bulunur:

 1. Müfredat ve Öğretim
 2. Kilise Eğitimi
 3. Eğitim Liderliği ve Yönetimi ve
 4. Çocuk Gelişimi ve Aile Çalışmaları.

Her sömestr için 75.000 Ksh (750 $) harç tutar.

Girişler her yılın Ağustos / Eylül, Aralık / Ocak ve Nisan / Mayıs aylarındadır.

Teslimat modları:

 1. Tam zamanlı
 2. Tatil (yani her Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında üç hafta)
 3. Akşam ve (iv) Harmanlanmış öğrenme

Zorunluluk lisans derecesi en az 1. sınıf / 2. sınıf Onur (üst bölüm) veya 2 yıl çalışma / bakanlık tecrübesi olan alt bölümdür.

46629_4.JPG

Eğitim departmanı AIU'nun misyonu, vizyonu ve eğitim felsefesini, burs, araştırma, öğretme, evangelical inanç ve geleneğe sadakat ve Afrika'daki ve ötesindeki eğitim alanını değiştirebilecek kadın ve erkek üretme arzusundaki taahhüdüne AIU . Hıristiyan bir çerçevede. Hızla genişleyen bir alanda, öğrenciler uygun bağlamlarda, bu bağlamları misyona göre dönüştürmek amacıyla çeşitli bağlamlarda eğitim araştırmalarını, planlarını ve uygulamalarını bilgilendiren ve etkileyen daha geniş sorunları ve politikaları anlayabilmeli ve eleştirebilmelidir. Tanrı'nın gündemi. Bölüm, Hristiyan etkisinin eğitim mesleğine katkısını sağlamak amacıyla Mesleki Eğitim Okulu'nun (SPS) vizyonunu, misyonunu, taahhüdünü ve hedeflerini doğrular. Bunları başarmak için bölüm:

 1. Çeşitli bağlamlarda mükemmel, dinamik ve ilgili programlar geliştirip uygulayarak profesyonelleri ve uygulayıcıları eğitimde liderlik rolleri için hazırlar.
 2. Yaşam boyu öğrenme ve öğretme koşullarını iyileştirerek ve eğitim pratiğindeki ihtiyaçları ve sorunları ele alan bütüncül, titiz bir araştırmaya katılarak, eğitim uygulamalarını anlamaya ve bilgilendirmeye çalışır.
 3. AIU ve ötesinde öğretimin geliştirilmesine yol açacak olan araştırma, öğretme ve öğrenme üzerine bölümler arası ve üniversiteler arası diyalogu geliştirmeye ve sağlamaya gayret eder.
 4. Kilise ve toplumun çeşitli eğitim kurumlarıyla iletişim kurarak, diğer okullarla ve genel olarak toplumla ortaklıklarda teori ve pratiği birbirine bağlamayı amaçlamaktadır.
 5. Sürekli mesleki gelişim için öğrenciler, fakülteler ve personel için bilimsel bir topluluk sağlar.

Bölüm dört alanda lisansüstü uzmanlık sunar: Müfredat ve Öğretim; Liderlik ve İdare; Çocuk Gelişimi ve Aile Çalışmaları; ve Kilise Eğitimi.

Hedefler

Program felsefesine dayanarak, eğitimdeki yüksek lisans programı şunları hedeflemektedir:

 • Öğrencilerin inanç ve öğrenmeyi bütünleştirmelerine yardımcı olun.
 • Öğrencileri, eğitimin teolojik, felsefi ve sosyolojik temellerini anlamaya ve bu anlayışı farklı öğrenme bağlamlarında dönüştürücü ve Mesih merkezli eğitim kararları vermeye entegre etmek için yönlendirin.
 • Öğrencilerin Yahudi-Hıristiyan bir çerçeve içinde ahlaki ve etik liderlik stilleri geliştirmelerini sağlamak.
 • Öğrencileri, devam etmekte olan mesleki gelişim ve araştırmaya devam eden bir taahhüt vermeye teşvik edin.
 • Öğrencilere bilgiyi takip etmek ve dönüştürmek için gerekli becerileri ve tutumları besleyen Mesih merkezli bir dünya görüşü geliştirin.
 • 2 Timsah 2: 2'ye göre mentor öğrenciler.
 • Yenilikçi uygulama ve düşünce bakış açısıyla çeşitli uzmanlıklarda eleştirel ve yansıtıcı pratisyenler geliştirin.
 • Çeşitli uzmanlık alanları aracılığıyla kiliseye, topluma sadık hizmet vermek için öğrencilerin Hıristiyan karakterinde kanıt geliştirmelerine yardımcı olun.

46627_11.JPG

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Sanat Eğitiminde MAT (PK-8 ve 5-12. Sınıflar)
  • Medford, Amerika Birleşik Devletleri
 • MA/MFA in Theatre Education and Applied Theatre
  • Boston, Amerika Birleşik Devletleri
 • Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretim Görevlisi MA
  • Veszprém, Macaristan