Keystone logo
Al-Quds University

Al-Quds University

Al-Quds University

Tanıtım

Al-Quds University , bir Filistin üniversitesidir ve dünyada bir ayırma duvarının yanında yer alan tek üniversitedir. Üniversitenin ana kampüsü, Kudüs, Şeyh Jarrah, Beit Hanina ve Rammalh (al-Bireh) 'de dört ek kampüs ile Abu Dis'de bulunmaktadır. Al-Quds University , Kudüs bölgesinde ve Batı Şeria'daki komşu kasabalar, köyler ve mülteci kamplarında yüksek öğrenim ve toplum hizmetleri sunmaktadır.

13.000'den fazla öğrencisi ile Al-Quds University , Bethlehem, Hebron, Jenin, Jericho, Nablus, Ramallah, Tulkarem ve Qalqilia bölgeleri de dahil olmak üzere Batı Şeria'nın her yerinden üyeleriyle geniş bir alana yayılmıştır. Sanat, Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk, Kuran ve İslami Bilimler ve Mühendislik dahil on beş akademik fakültesi ile Al-Quds University , büyük bir akademik çeşitliliğe sahiptir ve herkes için bir şeyler sunar.

Al-Quds University , bir yaratıcılık merkezidir ve fikir alışverişini ve ifade özgürlüğünü teşvik etmenin yanı sıra yenilikçi araştırmalara öncülük ederek canlı bir öğrenme ortamı sunar. Bu, öğrencilerimiz için en yüksek eğitim standardını sağlamanın yanı sıra, onları açık ve işbirlikçi, aynı zamanda dünya kültürleri hakkında bilgi sahibi ve ilgili olan aktif katılımlı vatandaşlar olmaya teşvik eder.

Al-Quds University , akademinin ön saflarında yer almak için Amerikan ve Avrupa üniversiteleriyle uluslararası ortaklıklar kurmaktadır. Aynı zamanda 30'dan fazla enstitüye bağlıdır ve dünya çapında yenilikçi araştırmalarla uğraşmaktadır.

Konumlar

  • Abu Dis

    Abu Dis, Filistin Devleti

    sorular