Keystone logo
Alagoas State University of Health Sciences

Alagoas State University of Health Sciences

Alagoas State University of Health Sciences

Tanıtım

Alagoas Tıp Bilimleri Fakültesi (ECMAL) olarak 1968 yılında kurulan Alagoas Eyalet Sağlık Bilimleri Üniversitesi (UNCISAL), öğretim, araştırma, genişletme ve nüfusa yardımda bir referanstır. UNCISAL, 10 yüksek öğretim kursu sunar, bir teknik okula ve sekiz yardım veya yardım destek birimine sahiptir.

Kurum, tıbbi kursun oluşturulmasıyla Federal Alagoas Üniversitesi'ndeki (UFAL) bir fazlalık sınıfından kaynaklanmaktadır. 1990'larda Fizyoterapi, Mesleki Terapi ve Konuşma Terapisi lisans dereceleri oluşturuldu. 2006'da teknoloji kursları çıktı. 2008 yılında Hemşirelik Lisans Derecesi oluşturuldu.

Şu anda, bakalorya kurslarına ek olarak, UNCISAL gıda teknolojisi, hastane yönetimi, radyoloji, iş güvenliği ve İnternet sistemleri konularında yüksek eğitim kurslarına sahiptir. Sistem Analizi ve Geliştirme, Yönetim Süreçleri ve Biyomedikal Sistemlerdeki teknoloji dersleri devre dışı bırakılma sürecindedir.

Üniversite aynı zamanda teknik eğitimde bir referanstır. Kurum, eyaletin 102 belediyesinde bulunan ve Birleşik Sağlık Sisteminde (SUS) çalışan işçilere sözleşmeler yoluyla yeterlilik sunan Alagoas'taki tek kamu teknik eğitim kurumu olan Teknik Sağlık Okulu Profesörü Valéria Hora'ya sahiptir.

Yardım olarak, üniversitede Santa Mônica Annelik Okulu (MESM), Helvio Oto Okul Hastanesi (HEHA), Portekiz Ramalho Okul Hastanesi (HEPR), Ölüm Doğrulama Servisi (SVO), Laboratuvar Patoloji ve Tıp Merkezi (CPML) bulunmaktadır. Rehabilitasyon Merkezi III (CER III), Ambulatuvar Uzmanlık (AMBESP), Teşhis ve Görüntü Merkezi ve Psikososyal Bakım Merkezi (CAPs).

Konumlar

 • Trapiche da Barra

  Rua Doutor Jorge de Lima,113, 57010-300, Trapiche da Barra

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular