Keystone logo
Amazonas State University | Universidade Do Estado Do Amazonas

Amazonas State University | Universidade Do Estado Do Amazonas

Amazonas State University | Universidade Do Estado Do Amazonas

Tanıtım

Amazonas Eyalet Üniversitesi (UEA), eğitim politikasında özerk bir devlet üniversitesidir, misyonu eğitimi teşvik etmek, insanı topluma entegre etme ve iyileştirme yeteneğine sahip etik değerlerle birlikte özellikle Amazon hakkında bilimsel bilgi geliştirmek. faaliyet gösterdiği bölgede var olan insan kaynaklarının kalitesi.

Akademik faaliyetler 3 Ağustos 2001'de başladı ve 30 Haziran 2005'te, Millennium Goals ödülünü kazanan ve atanan bir proje olan Öğretmen Yetiştirme Programının (Proforma) Normal Üstün kursundan 7.150 öğrenciyle birinci sınıf mezun oldu. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (Unesco) diğer ülkeler tarafından izlenecek bir model olarak.

UEA'nın lisans ve lisansüstü kurslarına düzenli olarak kaydolan 25.000'den fazla öğrencisi vardır. Ülkedeki en büyük multicampus üniversitesidir, yani, kompozisyonunu oluşturan en fazla sayıda birime sahip Brezilya yüksek öğrenim kurumudur. Yapısında başkentteki beş Akademik Birim (Yüksek Okullar); Eyaletin iç kesimlerinde altı Yüksek Öğrenim Merkezi ve 13 Yüksek Öğretim Merkezi.

Lisans, Lisans ve Teknoloji dersleri olan lisans derslerine ek olarak, Üniversite aynı zamanda en çeşitli araştırma alanlarında Lisansüstü derslerin teklifini genişletme çabalarına yoğunlaşmaktadır. Şu anda, kurumun belediye tarafından sayılan 64'ü normal ve 22'si özel olmak üzere 286 kursu ve isimlendirmelerle sayılan 68 dersi vardır. UEA ayrıca sekiz Minter ve Dinter kursuna (kurumlar arası yüksek lisans ve doktora programları) ek olarak 64 Lato Sensu lisansüstü dersi (Uzmanlık), 15 Master ve beş Doktora (Stricto Sensu) kursu sunmaktadır.

Uzantı alanında, ülkedeki en büyük çoklu kampüs üniversitesi, önemli bir dizi eylem, program ve projeye sahiptir. Tüm bunlar, bilimsel ve teknolojik bilgi ile üniversitenin yayılması ve toplumun ihtiyaçlarının karşılanması için kurumsal politikayı teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Buna, öğrencilerin ve memurların entegrasyonunu ve refahını arayan UEA üniversite topluluğunu desteklemek için eylemlerin desteklenmesi ve teşvik edilmesi de eklenmiştir.

Konumlar

 • Platô do Piquiá

  Rua Bloco Um e Três,4-40, 69850-000, Platô do Piquiá

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular