Keystone logo
鞍山师范学

鞍山师范学

鞍山师范学

Tanıtım

鞍山师范学Enstitüsü, Hua Baoyu kasabasında dünyanın ilk Zümrüt Buda'sına, Asya'nın ünlü kaplıcalarına, ulusal manzaralı Qianshan'a ve seçkin turistik şehir, uygar şehirlerin taşra çelik başkentine sahip olan tam zamanlı bir lisans kolejidir - Liaoning Eyaleti, Anshan Şehri .

Okul 1958'de kuruldu ve 1993'te lisans derecesine yükseltildi. 2004'te, Eğitim Bakanlığı'nın lisans öğretim yeterlilik değerlendirmesini geçti. 2011'de, eğitim alanında yüksek lisans derecesi için bir lisansüstü eğitim birimi olarak onaylandı. 2013 yılında, Çin hükümeti Çin'deki uluslararası öğrenciler için burslu ev sahibi kurum olarak onaylandı.

61 yıl önce okulun kuruluşundan bu yana, okul "topluma eğitim merkezli, kaliteye dayalı okul ve hizmet", okul süren felsefesi uyulması "bilgi ve eylem birleştirerek, hem liberal sanatlar" okul sloganı riayet etmiş, ve "öğretme, yerel ve uygulama odaklı" eğitim uyulması Konumlandırma , temel olarak kaliteyi iyileştirme, mükemmel bir okul yönetimi geleneği oluşturma ve anavatanın her yerinde ulusal temel eğitim, ekonomik inşaat ve sosyal kalkınma için yaklaşık 100.000 seçkin mezunu yetiştirme ile çağrışımsal gelişim yolunu şaşmaz bir şekilde takip edin Ön.

Okulun şu anda 750.000 metrekarelik bir alanı ve 200.000 metrekarelik öğretim ve araştırma idari binalarını kapsayan 3 kampüsü vardır. 16 ortaokul, 3 devlet öğretim ve araştırma departmanı ve 1 bağlı ortaokul bulunmaktadır. Sabit varlıklar 431 milyon yuan'dır ve bunun eğitim ve araştırma ekipmanı 129 milyon yuan değerindedir . Kütüphanenin 1.116 milyon kitaplık bir koleksiyonu var .

Okulun şu anda 760 tam zamanlı öğretmen ve 468'i üst düzey kıdemli unvanlara sahip olmak üzere 1,133 öğretim üyesi ve personeli bulunmaktadır. Liaoning Eyaletinin "Yüz Yetenek" projesine 4 il düzeyinde öğretim ekibi, 3 il düzeyinde profesyonel lider, 7 il düzeyinde öğretim öğretmeni, şehir düzeyinde üstün katkı uzmanları, önde gelen yetenekler ve üst düzey yetenekler dahil olmak üzere 5 kişi seçildi 5 kişi ve 58 usta öğretmen var.

Okul şu anda, okul öncesi eğitim ve konu öğretimi (dil, matematik, ideolojik ve politik, kimya, İngilizce, fizik) olan yüksek lisans eğitimi için 7 kayıt alanına sahiptir. 51 tam zamanlı lisans ana dal (8 eğitim, liberal sanatlar, bilim, sanat, yönetim, mühendislik, hukuk ve tarih disiplinlerini kapsar), 28 yüksek mesleki ana dal ve lisans kabulleri için 28 il vardır. 180 yüksek lisans öğrencisi, 9,170 genel lisans öğrencisi, 3445 genel üniversite öğrencisi ve 244 uluslararası öğrenci olmak üzere çeşitli türlerde toplam 18,239 öğrenci bulunmaktadır.Lisansüstü eğitim, lisans eğitimi, mesleki eğitim, yetişkin eğitimi ve uluslararası öğrenci eğitiminin koordinasyonu oluşturulmuştur. Okul yapısının gelişimi.

Okul şu anda 1 il düzeyinde birinci sınıf lisans eğitim modeli ana dal, 1 il düzeyinde model ana dal, uygulamaya yönelik dönüşüm için 2 il düzeyinde model ana dal, 4 il düzeyinde dönüşüm geliştirme pilot ana dal, 33 il düzeyinde öğretim başarı ödülü ve Milli Eğitim Bakanlığı'na sahiptir. Öğretim komitesinde 17 temel inşaat kursu, 17 il düzeyinde kalite dersi, 3 ulusal düzeyde planlama ders kitabı ve 4 il düzeyinde üniversite öğrencisinin kampüs dışı uygulamalı eğitim üssü bulunmaktadır.

Okul, " On İkinci Beş Yıllık Plan" dan bu yana, Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı, Ulusal Sosyal Bilimler Vakfı ve Ulusal Sanat Vakfı gibi 13 ulusal proje de dahil olmak üzere il düzeyinin üzerinde 357 bilimsel araştırma projesi üstlenmiştir. SCI dahil olmak üzere ana dergilerin üzerinde 985 makale yayınlamıştır. EI, CPCI, vb. 460 makale araştırdı ve topladı, 311 kitap ve ders kitabının editörlüğünü yaptı ve düzenlemeye katıldı. Okul bir "鞍山师范学Teknoloji鞍山师范学" na ev sahipliği yaptı ve ülkede yayınlandı.

Yetenek eğitimi açısından, okul, yetenek eğitimi modelinin reformunu derinleştirmeye, öğretmen eğitiminin avantajlarını ve özelliklerini güçlendirmeye ve uygulamalı yeteneklerin eğitimini şiddetle teşvik etmeye devam ediyor. Okul , " tam kadrolu eğitim, tam süreçli eğitim, çok yönlü eğitim" kavramını sağlam bir şekilde oluşturur , kapsamlı bir öğretmen sistemi ve akademik öğretmen sistemini kapsamlı bir şekilde uygular, üniversite öğrencileri için " ahlaki yönetme " gönüllü hizmet eylemini uygular ve öğrencilerin bilgi, yetenekler ve kalite koordinasyonunu güçlü bir şekilde teşvik eder geliştirilmesi. Son yıllarda, okulun kampüs kültürel etkinlikleri, sınıfları, kulüpleri ve bireysel öğrencileri art arda " Dokuzuncu Üniversite Kampüsü Kültür İnşaatı Üstün Başarı Ödülü", " Ulusal İleri Sınıf Grubu", " Ulusal İlk 100 Girişimcilik Derneği", " Ulusal Mükemmel Komünist Gençlik Ligi Üyesi" ve diğer ödülleri kazandı. Bilimsel araştırma projelerine katılan, bildiri yayınlayan ve çeşitli bilim ve teknoloji yarışmalarında ödül alan öğrenci sayısı her geçen yıl artmaktadır.Öğrenci inovasyon ve girişimcilik yarışmalarında ödüllerin sayısı ve seviyeleri artmaya devam etmektedir.

Okul, bölgesel kentsel kültürel inşaya yardımcı olmak için beşeri bilimler ve sanat disiplinlerinin avantajlarına tam anlamıyla sahiptir. Liu Lanfang Sanat Araştırma Merkezi, Ulusal Çalışmalar Merkezi ve Liren Sanat Müzesi'ne dayanarak, Qianshan Kültürü, Kuzey Seramikleri, Anshan Hikaye Anlatımı ve Endüstriyel Miras gibi bölgesel karakteristik kültürlerin araştırmasını, sınıflandırılmasını ve yayılmasını gerçekleştirin. Okul, üretim ve eğitim entegrasyonunu, okul-işletme işbirliğini aktif olarak teşvik eder, profesyonel yetenekleri eğitmek için Phoenix Education Group, ZTE Corporation ve Dane Group gibi tanınmış şirketlerle işbirliği yapar ve bölgesel kültür, turizm, spor, sağlık ve diğer endüstrilerle aktif olarak bağlantı kurar ve sosyal hizmet yetenekleri önemli ölçüde geliştirilmiştir.

Okul, kapsamlı uluslararası değişim ve işbirliği yürütür ve uluslararası eğitimi aktif olarak destekler. Şimdiye kadar okul, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa, İspanya, Polonya, Rusya, Avustralya, Yeni Zelanda, Nijerya, Peru, Japonya ve Güney Kore dahil 20'den fazla ülke ve bölgede 100'den fazla üniversite ve eğitim araştırma kurumu ile dostane işbirliği anlaşmaları imzaladı. Değişimler, öğretmen-öğrenci değişimleri ve kültürel değişimler gibi pek çok konuda önemli değişimler ve işbirliği yapılmıştır. " Çin'deki Çin hükümeti burslu öğrencileri için kabul eden bir üniversite" olarak okul, 20'den fazla ülkeden 3,500'den fazla uzun ve kısa dönemli uluslararası öğrenciyi eğitmiştir.

Son yıllarda, okulun sosyal etkisi genişlemeye devam etti. Yerel Kolejlerin Ulusal Öğretmen Eğitimi Birliği başkan yardımcısı birimi , yüksek normal kolejlerin " Üç Kuzey" bölgesinin kooperatif birimi , il anaokulu müdürü eğitim üssü, il öğretmen mesleki becerileri eğitim araştırma üssü ve il kültür ve sanatıdır. Değişim tabanı. Okul aynı zamanda " ulusal sosyalist temel değerlerin ortak inşası ve eğitim üslerinin ilk partisi", " Liaoning Eyaleti İdeolojik ve Ahlaki İnşaat Gösteri Okulu" ve " Liaoning Eyaleti, Çin'de Eğitim için Gelişmiş Kolektif " gibi ödüller kazandı .

Geleceğe bakan okul, yeni çağda Xi Jinping’in sosyalizm üzerine düşüncelerinin büyük bayrağını taşıyacak, Çin Komünist Partisi 19. Ulusal Kongresi ruhunu tam olarak uygulayacak ve Ulusal Eğitim Konferansı ruhunu tam olarak uygulayacaktır. Benzer kurumlar arasında kendine özgü öğretmen eğitimi özelliklerine sahip yerel üst düzey uygulamalı üniversiteler için çok çalışın!

Konumlar

  • Anshan

    Ping'an Street,43, , Anshan

    sorular