Keystone logo
ARCHIP – Architectural Institute in Prague

ARCHIP – Architectural Institute in Prague

ARCHIP – Architectural Institute in Prague

Tanıtım

ARCHIP, ilerici yeni bir mimarlık okulu, küresel ve yerel ölçeklerin bir melezi, kavramsal ve teknik eğitim ve Avrupa ve Amerikan mimarlık eğitimi geleneğinin en iyilerini birleştiren felsefi bir alan. Aşağıdaki programları sunuyoruz:

 • Lisans programı (Mimarlık – Lisans – 3 yıl)
 • Lisansüstü programı (Mimarlık ve Şehircilik – MA derecesi – 2 yıl)
 • CIEE College Yurtdışı Eğitim Programlarından biri olan Global Architecture + Design (1 dönem)

ARCHIP'i benzersiz yapan nedir?

Deneyim çeşitliliği

Öğrenciler eğitimleri boyunca okulumuzun 5 farklı stüdyosunda bir sömestr deneyimi yaşayabilir ve bir dizi farklı tasarım yaklaşımını ve çalışma yöntemini deneyebilirler.

Uluslararası Çevre

Yaklaşık 25 ülkeden gelen öğrenciler ve bir yılda 30 kişi ile sıkı bir sınır ile, harika bir takım ruhu kurulur ve öğretmenler ve öğrenciler arasında doğrudan iletişim gerçekleştirilir, bu da öğrencilerin kişisel düzeyde oldukça gelişmelerini sağlar.

Gerçek hayatta alaka düzeyi

Tüm stüdyo liderleri hala profesyonel mimarlık alanında aktiftir, bu nedenle öğrenciler, gerçek mimarlık süreçleri hakkında fikir edinme ve “gerçek yaşam” pratiği ile ilgili zorlukların üstesinden gelmeyi öğrenme konusunda eşsiz bir şansa sahiptir.

Okulun erişimi

Okul, belediye, STK'lar, geliştiriciler ve diğer ortaklarla çeşitli projelerde işbirliği yaparak öğrencilerin pratik deneyim kazanmalarını, bağlantı kurmalarını ve iş piyasasında arzu edilirliklerini artırmalarını sağlar.

yer

Okul, Prag'ın tam merkezinde canlı bir mahallede yer almaktadır, bu nedenle öğrenciler sürekli olarak şehrin dünyaca ünlü mimari mirasına dalmaktadır.

Kampüs Özellikleri

ARCHIP'teki Mimari Tasarım (AD) stüdyosunun organizasyonu, 'Dikey stüdyo' modelinin ilkelerini takip eder. Dikey stüdyo, farklı yıllardaki öğrencilerin tek bir stüdyoda birleştirilmesiyle düzenlenir. Vertical stüdyosunda tüm yıllar tek bir site ve program üzerinde işbirliği yapar, ancak ölçekleri, kapsamları ve amaçları farklıdır.

 • Lisans öğrencileri için üç bağımsız stüdyo ve paralel olarak çalışan lisansüstü öğrenciler için bir stüdyo;
 • Her stüdyoda benzer sayıda birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencisi olan 15-18 öğrenci;
 • Projenin yeri ve programı tüm stüdyolar için aynıdır, ancak her stüdyodaki özel tasarım yaklaşımları ve metodolojisi farklılık gösterir;
 • Her stüdyonun bir çift lideri, kendi uygulamalarına sahip profesyonel mimarları vardır;
 • Öğrenciler her sömestrden sonra, her bir stüdyoya özgü uygulama ve tasarım düşüncesinin tamamına maruz kalmak için stüdyo değiştirirler;
 • Üçüncü sınıf öğrencilerinin kendi seçtikleri bir stüdyo seçmelerine izin verilir.

ARCHIP'te fakülte ve okul yönetimi, öğrencilerimiz için oldukça teşvik edici bir öğrenme ortamı yaratmaya çalışmaktadır. Hem mimarlık ve tasarım sürecinin ayrılmaz bir parçası hem de bir öğretme ve öğrenme yöntemi olarak diyaloğa büyük değer veriyoruz.

CIEE – yeni evimiz

ARCHIP, şehrin tam merkezine tramvayla süper hızlı bir yürüyüş mesafesinde, Vyšehrad semtindeki CIEE'de (Uluslararası Eğitim Değişimi Konseyi) bulunur. Bu tarihi mahalle, çok sayıda tarih, büyüleyici manzaralara sahip sakin ve güzel parklar ve elbette çok sayıda bira bahçesi sunmaktadır.

ARCHIP, CIEE ile çeşitli şekillerde işbirliğinden yararlanır. Öğrenciler güzel bir tarihi kampüse maruz kalırlar ve CIEE'nin değişim programına dahil olan benzer düşünen yabancılarla tanışabilirler. CIEE'nin kendisi benzersiz bir kurumdur:

CIEE, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Yurtdışındaki en eski ve en büyük kar amacı gütmeyen çalışma ve kültürlerarası değişim organizasyonlarından biridir ve şu anda dünya çapında 30'dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 1947'den bu yana CIEE, mevcut en kapsamlı, ilgili ve değerli değişim programlarını sunarak binlerce insanın küresel olarak birbirine bağımlı ve kültürel olarak çeşitli bir dünyada yaşamak ve çalışmak için gerekli bilgi ve becerileri kazanmalarına yardımcı olmuştur.

  Vize Gereksinimleri

  Yabancı uyrukluysanız ve bizimle Çek Cumhuriyeti'nde eğitim almak için başvuruyorsanız, eğitim amaçlı vize gereksinimleri hakkında güncel bilgi almak için kendi ülkenizdeki Çek büyükelçiliği ile iletişime geçmelisiniz. AB üyeliği sayesinde, Avrupa Birliği vatandaşları, AEA ülkeleri (İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç) vatandaşları ve İsviçre vatandaşları, Çek Cumhuriyeti'nde herhangi bir ziyaret veya konaklama için vize gerektirmez.

  Burslar ve fon sağlama

  Konumlar

  • Prague

   ARCHIP s.r.o. Štulcova 89/1 (CIEE) 128 00 Prague 2 Czech Republic, 128 00, Prague

   sorular