Keystone logo
Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Arizona State University Walter Cronkite School of Journalism and Mass Communication

Tanıtım

Gazetecilik kursları, Başkan Ralph Swetman'ın bir gazeteci istediği 1931'den beri Arizona Eyaleti'nde verilmektedir. William D. Taylor'ı halkla ilişkiler sıfatıyla ve kurum tarihindeki ilk gazetecilik öğretmeni olarak çalıştırdı.

1936'da İngiliz fakültesinin CE "Chuck" Southern'ı ilk gazetecilik derslerini vermeye başladı. 1946'da George C. "Pappy" Yates, Özel Hizmetler Bölümü başkanı olarak fakülteye katıldı ve bazı gazetecilik dersleri verdi. İlk yıllarda gazetecilik derslerinin birincil rolü, öğrenci gazetesi ve yıllığı üretme yeteneğini sağlamaktı.

Gazetecilik programının kurucusu olarak tanınan Ernest J. Hopkins, 1949 yılında gazetecilik doçenti olarak işe alınmış ve unvanında gazetecilik bulunan ilk öğretim üyesi olmuştur. Gazetecilik Bölümü verilen 10 kursla kuruldu. Radyo haberlerinde birinci sınıf 1951'de sunuldu ve radyo-televizyonda bir ana dal, haber fotoğrafçılığında birinci sınıf gibi 1954'te çıktı.

State Press, sınıfların raporlanması ve düzenlenmesi için bir laboratuvar görevi gördü. ASU Sahuaro'dan görüntü, 1956.

1957'de gazetecilik İngilizce Bölümü'nden ayrıldı ve radyo-televizyon dersleri görsel-işitsel müfredattan kaldırılarak Kitle İletişim Bölümünü oluşturdu. Yeni bölümün üç ve 31 anadal fakültesi vardı; Marvin Alisky baş olarak görev yaptı. Bölüm 1958'de American Society of Journalism School Administrators üyesi oldu.

Başlangıçta, kampüs gazetesi olan State Press, sınıfların raporlanması ve düzeltilmesi için bir laboratuvar görevi gördü. Danışman, KAET-TV'nin genel müdürü gibi fakültenin bir üyesiydi.

2005'ten 2019'a kadar öğrenci grubu yüzde 50'den fazla büyüdü ve fakülte yüzde 70'in üzerinde büyüdü. Fakülteye katılan ulusal gazetecilik isimleri arasında Washington Post'un eski yönetici editörü Leonard Downie Jr.; The New York Times'ın eski veri editörü Sarah Cohen; Ünlü Boston Globe “Spotlight” ekibinin eski editörü Walter V. Robinson; ve The Associated Press'in eski girişim ve soruşturma editörleri Pauline Arrillaga ve Maud Beelman. Aynı dönemde öğrenci çeşitliliği yaklaşık yüzde 40'a, fakülte çeşitliliği ise yüzde 30'a yükseldi.

Konumlar

  • Phoenix

    North Central Avenue,555, 85004, Phoenix

    sorular