Keystone logo
© Carrianna Field
Arqus European University Alliance

Arqus European University Alliance

Arqus European University Alliance

Tanıtım

Arqus Avrupa Üniversiteler Birliği; Granada, Graz, Leipzig, Lyon 1, Maynooth, Minho, Padua, Vilnius ve Wroclaw üniversitelerini bir araya getirmektedir - ortak projelerde geniş deneyime sahip dokuz üniversite ve güçlü bölgesel bağlantıları olan orta ölçekli şehirlerde uluslararasılaşmış kurumlar olarak ortak bir profil.

Arqus, mevcut akademik teklifleri paylaşarak ve mikro krediler de dahil olmak üzere her üç döngüde yeni ortak esnek programlar geliştirerek öğrenci deneyimini geliştirmeyi ve istihdam edilebilirliği artırmayı amaçlamaktadır.

Arqus Ortak Yüksek Lisans Programları aracılığıyla İttifak, öğrenci merkezli ve araştırmaya dayalı öğrenime olan bağlılığını ortaya koymaktadır. Bu programlar, Arqus üniversiteleri arasında ortak bir bakış açısıyla, öğrenci ihtiyaçlarına ve sektör taleplerine uygun esnek müfredat, değerlendirme ve akreditasyon süreçlerine odaklanarak tasarlanmıştır.

Bu ortak programlar arasında, hızla gelişen bir alandaki kariyerler için özel eğitim sunan, yeni başlatılan ve akredite edilen Uluslararası Siber Güvenlik ve Siber İstihbarat Yüksek Lisans Programı da yer alıyor. Bu program, siber güvenlik ve siber istihbarat alanında kapsamlı ve son teknoloji bir müfredat sunmak üzere Arqus üniversitelerinin uzmanlıklarını bir araya getiriyor.

Temel değerlerimiz

Arqus savunma ve tanıtım faaliyetlerinde bulunur:

 • Demokrasi, hukukun üstünlüğü, çeşitliliğe ve insan haklarına saygı, dayanışma, Avrupa'da ve dünyada barış ve adalet arayışı gibi temel Avrupa değerleri.
 • Üniversitenin temel değerleri Magna Charta Universitatum'da ifade edilmiştir.
 • Sürdürülebilir toplumsal ilerleme için araştırma, eğitim, yenilikçilik ve kültür yoluyla bilginin üretilmesi ve yayılmasına adanmış açık özgürlük, çoğulculuk ve demokratik katılım mekânları olarak üniversitelerin oynadığı eşsiz rol.
 • Yükseköğretimin bir kamu malı ve kamu sorumluluğu olarak ortak anlayışı, bireysel, sosyal, ekonomik ve kültürel gelişim amaçlarına hizmet etmektedir.
 • İttifaklar yoluyla insanların ve kurumların ortak yarar arayışlarında daha güçlü olacaklarına inanılmaktadır.

Başlıca hedeflerimiz

 • Mevcut ve yeni ortaya çıkan toplumsal zorluklara daha iyi yanıt verebilmek için kurumsal faaliyetlerin her seviyesinde etkili ve engelsiz işbirliği.
 • Ana akımın ötesinde ortak bir laboratuvar olarak hareket etmekten kaynaklanan ortak kanıta dayalı kurumsal öğrenme, sistemik, yapısal ve sürdürülebilir etki arayışında yenilikçilik.
 • Sürdürülebilir ilerleme için birlikte çalışan çok seviyeli habitatlardaki öğrenciler, akademisyenler, profesyoneller ve mezunlardan oluşan etkileşimli topluluklar.
 • Birlikte oluşturulan cazip, esnek, meydan okumaya dayalı ve araştırma odaklı akademik teklif.
 • Ortak dönüşümsel disipliner ve disiplinler arası araştırma ve yenilik.
 • Toplumlarımız genelinde kültürlerarası yetkinliğin, küresel anlayışın ve çeşitliliğe saygının geliştirilmesi.

İstatistik

9

Universities

317000+

Students

23800+

Academics

14500+

Teknik personel

  Vize Gereksinimleri

  İlgili tüm üniversiteler, ortak yüksek lisans programımıza kaydolan tüm Avrupalı olmayan vatandaşlara Vize başvuru süreçlerinde yardımcı olacaktır. Uluslararası Siber Güvenlik ve Siber İstihbarat Yüksek Lisansımız için AB üyesi olmayan tüm öğrencilerin takip etmesi beklenen genel süreç aşağıdaki gibidir:

  1. İtalya'da 365 gün Schengen öğrenci vizesine başvurun ve ilk yarıyılda da 1 yıllık oturma izni alın.
  2. İtalyan oturma izniyle Vilnius'a seyahat eden öğrenciler, kayıt olup Litvanya oturma iznini alabilir veya ulusal kanunların esnekliğinden yararlanarak İtalyan oturma izniyle kalabilirler.
  3. Öğrencilerin Litvanya'da yaşarken İspanya'ya yeni bir öğrenci vizesine başvurmaları gerekecek. UGR, öğrencilere Litvanya'daki İspanyol konsolosluğuna vize başvurusunda bulunma konusunda destek verecektir.
  4. Mezuniyet haftasına katılmak üzere Portekiz'e seyahat etmelerine ve program süresince kalmalarına olanak sağlayacak bir yıllık İspanyol VİZESİne sahip olacaklar.
  5. Öğrencinin dördüncü döneminde tezini hazırlarken ikamet etmeye karar verdiği ülkeye bağlı olarak ek adımlar da söz konusu olabilir.

  *Bu süreç, dört üniversite tarafından öngörülen olası senaryoların en basitidir, ancak öğrencinin uyruğuna bağlı olarak ve her ülkenin farklı ulusal düzenlemelerinde değişiklikler olsa bile, bu durumda İtalya, Litvanya, İspanya ve Portekiz.

  Burslar ve fon sağlama

  Arqus Yetenek Bursu, dünyanın dört bir yanından lisansüstü düzeyde yetenekleri çekmek ve elde tutmak için tasarlanmış bir Burs Programıdır.

  Arqus ortak üniversitelerinden birinde (Granada, Graz, Leipzig, Lyon 1, Maynooth, Minho, Padua, Vilnius ve Wroclaw) zorunlu hareketlilik de dahil olmak üzere Yüksek Lisans veya Doktora Derecesi almak isteyen yetenekli mezunlar ve öğrenciler arıyoruz. ikinci Arqus ortağı.

  Burs, öğrencinin yaşam masraflarını, sağlık sigortasını ve malzeme ödeneğini karşılamak için aylık 1.400,00 € tutarında bir geçim ödeneğinden oluşur.

  Ayrıca Arqus Yetenek Bursu öğrencinin üniversiteye girişindeki öğrenim ücretini de karşılayacaktır.

  Arqus European University Alliance ayrıca bu burs programı kapsamında daha az fırsata sahip öğrencilere ayda 250 € tutarında özel ihtiyaç fonu sağlayarak destek olmak istiyor.

  Mültecilere/sığınmacılara, imkanları kısıtlı öğrencilere ve yüksek lisans veya doktora çalışmalarını üstlenecekleri veya halihazırda kayıtlı oldukları Arqus üniversitesinde lisans veya yüksek lisans derecesi almamış başvuru sahiplerine öncelik verilecektir.

  Başvuru ve seçim

  • Yalnızca doktora öğrencilerine yönelik ilk çağrı 31 Mart 2023 ile 31 Mayıs 2023 (23:59 CEST) tarihleri arasında açık olacak.
  • Yalnızca Yüksek Lisans öğrencilerine yönelik ikinci çağrı, 3 Mayıs 2023 - 3 Temmuz 2023 (23:59 CEST) tarihleri arasında açıktır.
  • Yalnızca Yüksek Lisans öğrencilerine yönelik üçüncü çağrı, 2 Nisan 2024 - 30 Haziran 2024 (23:59 CEST) tarihleri arasında açıktır.

  Bursla ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

  Konumlar

  • Granada

   Coordinating University Vice-Rectorate for Internationalization University of Granada (UGR) Avenida del Hospicio s/n , E-18071, Granada

  • Granada

   Vice-Rectorate for Internationalization Avda. del Hospicio, s/n C.P. , 18010, Granada

   • Braga

    Largo do Paço, 4704-553, Braga

    • Padua

     Projects and Mobility office Palazzo Anselmi, via Lungargine del Piovego, 1, 35131, Padua

     • Vilnius

      3 Universiteto St., LT-01513, Vilnius

      sorular