Keystone logo
Arizona State University New College of Interdisciplinary Arts and Sciences Sosyal Adalet ve İnsan Hakları, MA
Arizona State University New College of Interdisciplinary Arts and Sciences

Sosyal Adalet ve İnsan Hakları, MA

Phoenix, Amerika Birleşik Devletleri

0 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Uzaktan Eğitim

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Sosyal adalet ve insan hakları alanındaki yüksek lisans programı, insan güvenliği, çalışma, göç, çocuklar, aile, eğitim ve çevre ile ilgili acil sosyal konuları ele almaktadır.

Bu teorik ve metodolojik olarak titiz programdaki kurs, toplumsal sorunları, cinsiyet, ırk, etnisite, sınıf, cinsellik ve milliyet dahil olmak üzere birden fazla kesişen sosyal kimlik ve dezavantaj formları tarafından tanımlanan bağlamlarda inceler.

Program, yurt içinde veya yurt dışında bir stajın tamamlanmasını gerektirir. Öğrenciler genellikle mültecilere, göçmenlere, işçilere ve şiddet veya insan kaçakçılığı mağdurlarına yardım etmek için diğer sosyal adalet savunucularıyla birlikte çalışırlar.

Öğrenciler üç derecelik izler seçebilirler: araştırma, savunuculuk veya kritik travma çalışmaları ve sosyal hizmet. Araştırma yolu, öğrencileri hükümet, hükümetler arası ve sivil toplum kuruluşlarında araştırmacılar, analistler ve savunucular olarak pozisyonlara hazırlar. Savunuculuk yolu, öğrencileri kar amacı gütmeyen, sosyal hareket, hükümet ve hükümetler arası kuruluşlarda lider olmaya hazırlar. Kritik travma çalışmaları ve sosyal çalışma yolu, öğrencileri özellikle aşırı şiddet, yoksulluk, savaş, seks ticareti, insan kaçakçılığı, cinsiyet temelli şiddet ve çeşitli marjinalleştirme biçimlerinden kurtulanlar olmak üzere savunmasız insanlara yardım etmeye hazırlar.

Mezunlar ayrıca doktora programlarına girmeye hazırdır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Yüksek Lisans İnsan Hakları ve Veri Biliminde
    • Paris, Fransa
  • Uluslararası Göç ve Etnik İlişkilerde Usta
    • Malmö, İsveç
  • Demokrasi ve İnsan Hakları Yüksek Lisans Programı
    • Beirut, Lübnan