Keystone logo
© UGA Alexis Cheziere
Audencia Business School

Audencia Business School

Audencia Business School

Tanıtım

1900 yılında kurulan Audencia Business School , Avrupa'nın en iyi yönetim okullarından biridir.

AERES (araştırma ve yüksek öğrenimi derecelendiren Fransız ajansı) tarafından yapılan olumlu değerlendirmeye eklenen EQUIS, AACSB ve AMBA uluslararası akreditasyonları, öğretimde mükemmelliğe olan bağlılığın altını çiziyor.

Programları, The Financial Times ve The Economist tarafından düzenli olarak dünyanın en iyileri arasında gösterilmektedir. Okulun öğretme vizyonu, eylemlerimize anlam katan üç temel ilkeye dayanmaktadır: küresel sorumluluk, girişimcilik ve ikili yeterlilik yaklaşımı ve uluslararası açıklık ruhunun en sembolik örnekleri olduğu kültürel farkındalık.

2004'te Audencia Nantes , Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne bağlı kalan ilk Fransız yönetim okulu oldu. Okul daha sonra BM'nin PRME (Sorumlu Yönetim Eğitimi İlkeleri) tanımına katıldı. Audencia Nantes ayrıca WWF-Fransa ile stratejik bir ortaklık imzaladı. Her yıl yeni başlatılan girişimcilik projelerine ev sahipliği yapan kuluçka merkezinin faaliyetleri sayesinde okul, şirket oluşturma alanında aktiftir. İkili yeterlilik mantığıyla okul, mühendis-yönetici yetiştirmek için Ecole Centrale de Nantes ile imzalanan ilk anlaşma ile başlattığı eylemleri güçlendirmeye devam ediyor. Bugün Audencia Nantes , yönetim ve diğer disiplinleri (mimarlık, güzel sanatlar, hukuk ve siyaset bilimi) birleştiren çeşitli çalışma alanları sunmaktadır.

Kampüs Özellikleri

Kampüs yaşam tarzı

Fransa'nın en güzel kampüslerinden biri

Kampüs, öğrenme ortamının kalitesini göz önünde bulundurarak yaratılmıştır.

1140 m2, multimedya kütüphanesi, haftada 76 saat açık, 15.000 kitap ve veri tabanı, 500 Fransızca ve İngilizce dergi ve Wi-Fi erişimi.

Genellikle finans uzmanları için ayrılmış bir dizi hizmete erişimi olan bir finansal ticaret odası.

Kulüpler ve dernekler: Audencia'daki öğrenci hayatı özellikle zengindir. Öğrenciler boş zamanlarında iş, finans, spor, müzik, kültür, insani yardım veya uluslararası konulara odaklanan çeşitli etkinliklere katılabilirler. Kampüste yaklaşık 30 öğrenci kulübü bulunmaktadır.

Ziyaretçiler için kampüste misafir odaları.

Konaklama: Öğrenci intranetindeki özel bir veri tabanı, öğrenci yurtlarında, stüdyolarda/dairelerde veya ailelerle birlikte özel konaklama yerlerindeki müsait odalar hakkında bilgi sağlar. Audencia'ya gelen her uluslararası öğrenci, her öğrencinin konaklama bulacağını garanti eden özel bir uluslararası irtibat ekibine güvenebilir.

Öğrencilerin ders programlarına, e-postalarına, çalışma dosyalarına ve ders detaylarına erişmelerini sağlayan sanal bir platform olan Campus Net.

Saint-Nazaire kampüs tesisleri, satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde öğretim ve araştırma yapmakla görevlidir.

  Sıralamalar

  Audencia Nantes , çeşitli uluslararası sıralamalarda tanınmıştır:

  Financial Times Eylül 2015

  Audencia, Yönetim-Mühendislik programında yüksek lisansı için dünyada 28. sırada ve kariyer sıralaması kategorisinde dünyada 6. sıradadır.

  Bu program, İTTİFAK Audencia Nantes , Ecole Centrale de Nantes ve Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Nantes'in arkasındaki mantığı göstermektedir.

  Kasım 2014 - Avrupa'nın en iyi işletme okulları

  Audencia, Avrupa'nın en iyi 80 işletme okulunun arasında yer alıyor.

  Ekonomist

  2014 - Dünyanın ilk 100 MBA'sı

  Audencia MBA, dünyada 88. sırada yer aldı

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Nantes

   Audencia Nantes School of Management 8 route de la Jonelière - B.P. 44312

  • Paris

   Rue Falguière,95, 75015, Paris

   sorular