Keystone logo
Autonomous University of Tamaulipas (Universidad Autónoma de Tamaulipas (UAT))

Autonomous University of Tamaulipas (Universidad Autónoma de Tamaulipas (UAT))

Autonomous University of Tamaulipas (Universidad Autónoma de Tamaulipas (UAT))

Tanıtım

Altmış yılı aşan bir deneyime sahip olan Tamaulipas Özerk Üniversitesi (UAT), değerlere sahip bilgi neslinin kalesi olan Tamaulipas'taki en güçlü, en geniş ve en prestijli yüksek öğretim kurumudur.

Misyonu, yüksek eğitimli profesyoneller yetiştirmek, toplumun koşullarının iyileştirilmesine katkıda bulunan bilimsel araştırmalar yapmak, aynı zamanda kültür, bilim ve sanatı korumak ve yaymaktır.

Eyaletin kuzey, orta ve güney bölgelerinde, kurumun yirmi altı kampüsü, üç dil merkezi ve sekiz kampüse yayılmış on bir araştırma merkezi ile daimi eğitim için yedi akademik birimi vardır. Bu, Tamaulipas genelinde eğitim ve multidisipliner hizmetler sunmasına izin verir, böylece bir eyalet ve bölgesel kalkınma motoru haline gelir.

Ulusal Üniversiteler ve Kurumlar Birliği ve Meksika Üniversiteleri Konsorsiyumu ile Meksika Küçük İşletmeleri Geliştirme Merkezleri Birliği üyesidir. Buna ek olarak, Ulusal İşgücü Becerileri Standardizasyon ve Sertifikasyon Konseyi tarafından bir onay kuruluşu olarak kabul edilmektedir.

UAT kaydı kırk bin öğrenci civarındadır; bunların yaklaşık otuz yedi bini, eyalette daha yüksek seviyeye devam eden toplam öğrenci sayısının üçte birini temsil eden üniversite düzeyine karşılık gelmektedir.

Konumlar

 • Ciudad Victoria

  Mariano Matamoros,S/N, 87000, Ciudad Victoria

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular