Keystone logo
Azerbaijan University Of Architecture And Construction Tasarım Master
Azerbaijan University Of Architecture And Construction

Tasarım Master

Baku, Azerbaycan

0 Years

Rusça, Azerice

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Mimarlık Fakültesi

Mimarlık Fakültesi 90 yıl önce kuruldu. Başlangıçta Devlet Petrol Akademisi bünyesinde İnşaat Fakültesi Mimarlık Bölümü olarak var. İnşaat Fakültesi Mimarlık Bölümü ayrılması sonucunda 1968 yılında Mimarlık Fakültesi kuruldu. Mimarlık ve tasarım özellikleri bilimsel ve deneysel etkinliklerin temel amacı planlama sürecine kazandırılması hedeflenmektedir. Uzmanlar lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine çalışmanın her alanda yetiştirilmektedir. Fakültesi mezunları, mimari, şehir planlama, çevre tasarımı, anıtların restorasyonu faaliyetlerini yapabilir, tasarım vb

Fakülte hakkında bilgiler

Mimarlık Fakültesi daima diğer üniversitelerde öğretilen diğer mimari fakültelerden farklıydı. fakülte lisans ve yüksek lisans derecelerine uzman eğitiyor. tanınmış uzmanlar ve şehir planlama, tasarım, bizim Cumhuriyeti anıtların restorasyonu alanında bilim adamları - profesör ve öğretmenler personelin çoğu da vardır. NASA ortak üye, mimari 12 doktor, 17 doçent, Mimarlık Felsefe 33 Doktorlar, docent Fakültesi öğretmek. Bunlardan ikisi "Shohrat" ödül kazananlar, 12 onur mimar ve bunlardan biri Cumhuriyeti Devlet Ödülü'ne layık görülmüştür.

21 profesör, mimarlık Felsefe doktoru, docent, baş öğretmen ve bir öğretmen: Fakültede 122 üye bulunmaktadır.

Fakültesi Eğitim

fakülte girmek isteyen adaylar, yetenek seçimden sonra Devlet Öğrenciler Admittance Komitesi tarafından düzenlenen giriş sınavlarında katılmak ve çizim ve taslak üzerinde sınavına girmek zorundadırlar. Çalışma dilleri Azerice, Rusça ve İngilizcedir.

İnşaat ve planlama sektörlerinde farklı alanlar için Mimarlık ve Lisans Mimariyi Fakültesi Tasarım özellikleri ve Master derece.

YÜKSEK LİSANS:

Çalışmanın mimari alanı:

 • bina ve tesislerin mimari
 • Şehir planlaması
 • İmar ve mimari anıtların restorasyonu ve
 • peyzaj mimarisi

Çalışmanın Tasarımı alanı:

 • Tasarım ve teknik estetik

işbirliği alanları

Mimari mimari rezerv "İçeri Şehir" - İşbirliği Şehircilik ve Mimarlık, Azerbaycan Cumhuriyeti, tarihsel Kültür ve Azerbaycan Cumhuriyeti Turizm, Bakü Şehir İcra Gücü, Devlet Bakanlığı Acil Durumlar Bakanlığı Cumhuriyeti Komitesi ile deneysel ve bilimsel alanlarda uygulanır Sanat, Ulusal Bilimler Akademisi Arkeoloji Kurumları, "Azerberpa" Bilimsel Araştırma ve Proje Enstitüsü, sigara - Mimarlık ve Tasarım üzerinde toplum kuruluşları.

Araştırma Alanları

XVII, kültürel oluşumu - - turizm ve rekreasyon Azerbaycan bölgeleri, bahçe ve Azerbaycan şehirlerinin parkı planlama, mimari kompleksleri site örgütün Oluşumunun refah hizmet sistemleri kompleksinin içerisinde yer alan Bakü konut mimarisi, XI Azerbaycan Mimarlık kompozisyon normları Özellikleri Bakü şehir, Şehir ortamında (örneğin Bakü), Sumgayıt kenti endüstriyel işletmeler, Azerbaycan'ın konut inşaat büyük şehirlerde (1920-1990) Mimari planlama gelişiminin Mimari planlama geliştirme sanatsal ve mimari planlama yöntemlerinin peyzaj, Azerbaycan Mimarlık Tarihi (dan günümüze kadar eski zamanlardan vb)

Yaklaşık 50 el ve ders kitapları Fakültesi yayımlandı.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Tasarım ve Sanat Yönetimi Yüksek Lisansı
  • Barcelona, İspanya
 • Tasarımda Master - Yenilik, Strateji ve Ürün
  • Milan, İtalya
 • Hesaplamalı sanat MFA
  • London, Birleşik Krallık