Keystone logo
Baikal State University

Baikal State University

Baikal State University

Tanıtım

Baikal State University","author_url":"","source":""}" alt="157706_GlavnyjkorpusBGU.jpg" />

157706_GlavnyjkorpusBGU.jpg

Neden BSU?

Baikal State University , çok çeşitli alanlarda mesleki gelişime ilgi duyan, motivasyonu yüksek gençler için harika bir seçimdir.

BSU'nun temel misyonu, çeşitli çağdaş Lisans, Yüksek Lisans ve doktora programları ile küresel yüksek öğrenim pazarına girmek ve yüksek kaliteli öğretim ve personel gelişimi sağlamaktır.

BSU, eğitim faaliyetleri, uluslararası araştırmalar, öğretim üyeleri ve öğrenci değişimi yoluyla birçok yabancı üniversite ile güçlü ortaklık ilişkilerine sahiptir. BSU uluslararası işbirliğinin değerli sonuçları, çok sayıda eğitim araştırma birliğine üye olunması, yabancı öğrencilerin kayıtlarının artması, akademik hareketliliğin teşvik edilmesi, çift diploma programlarının geliştirilmesi, uluslararası araştırma etkinlikleri düzenlenmesi ve diğerleriyle sonuçlandı.

Baikal State University , Doğu Sibirya'da 600.000'den fazla nüfusa sahip büyük bir idari merkez olan Irkutsk'ta yer almaktadır. Irkutsk'tan sadece 60 km uzaklıkta, UNESCO'nun dünya mirası listesinde yer alan dünyaca ünlü Baykal Gölü bulunmaktadır. Irkutsk, farklı milletlerden insanların yerel ortama uyum sağlamasına yardımcı olan çok kültürlü bir şehirdir ve burada ikamet etmeyenlerin çoğu kendilerini evlerinde hissederler. Irkutsk vatandaşları arkadaş canlısı ve hoşgörülüdür ve diğer insanların kültürlerine ve yöntemlerine gerçek bir ilgi gösterirler.

Üniversitenin uzun bir geçmişi var. 1930'dan beri büyük bir akademik ve bilimsel merkez haline geldi ve şu anda uluslararası eğitim alanında kendini kuruyor. Uzun süreli gelenekler, yüksek nitelikli öğretim kadrosu, köklü bilimsel okullar ve çok çeşitli akademik programlar - bunların tümü, potansiyel uzmanların ve yöneticilerin yüksek kalitede eğitimini garanti eder. Farklı ülkelerden gençleri memnuniyetle Baikal State University okumaya davet ediyoruz.

Baikal State University şunları sunar:

 • 25 Lisans programı (4 yıllık akademik dönem)
 • 30 Yüksek Lisans programı (2 yıllık akademik dönem)

Üniversite sadece Ekonomi, Yönetim, Hukuk, Kamu Yönetimi, Ticaret, İş analitiği ve Turizm alanlarında klasik akademik eğitim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Uluslararası İlişkiler, Gazetecilik, Dilbilim, Çeviri Çalışmaları, Sanat ve Beşeri Bilimler üzerine nispeten yeni programlar sunar. Diğer dil öğrencilerine Rusça öğretme Teorisi ve Yöntemleri, Uluslararası İlişkilerde Yabancı Diller ve ayrıca kültürler arası iletişim Teorisi ve Pratiği üzerine.

Akademik ikamet yeri olarak Irkutsk'u seçen yabancı öğrenciler, güzel yerel yerleri gezmek ve gözlemlemek, ayrıca diğer ulusların kültürlerini ve yöntemlerini tanımak için harika bir fırsat elde ediyor.

Baykal Üniversitesi'nde okumanın avantajları şunları içerir:

 • En iyi uygulamalarımıza dayanan çok çeşitli Lisans ve Yüksek Lisans akademik programları;
 • güncel eğitim teknolojileri;
 • çok kültürlü bir ortamda ilgili yeterlilikleri edinme fırsatları;
 • 10'dan fazla ülkeden öğrencilerle iletişim ve etkileşim; uluslararası akademik gruplar;
 • Uluslararası Yönetim ve Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans programları (İngilizce);
 • Rusça da dahil olmak üzere bir dizi dil arasından seçim yapma ve dil öğretim yöntemlerini öğrenme fırsatları;
 • yabancı üniversiteler ve uluslararası kuruluşlarla kurulan bağlantılar ve işbirliği nedeniyle akademik hareketlilik programlarına katılım;
 • Irkutsk'un elverişli coğrafi konumu ve erişilebilirliği;
 • Akademik süreci kolaylaştıran ve çalışma, dinlenme ve spor aktivitelerini birleştirmeye yardımcı olan rahat ve iyi donanımlı bir kampüs. Yurtlara kolayca erişilebilir ve aylık yaklaşık 10 dolara mal olur.

Baikal State University","author_url":"","source":""}" alt="157708_Karta_mix_Eng_2021-2.jpg" />

157708_Karta_mix_Eng_2021-2.jpg

Baikal State University bugün

5 bölüm (Yönetim ve Finans; Devlet ve Hukuk; Uluslararası Ekonomi ve İlişkiler; Ulusal Ekonomi; Kültür, Sosyal İletişim ve Bilgi Teknolojileri); 1 fakülte (Uluslararası fakülte);

 • 15.000 öğrenci;
 • 70'i doktora sonrası profesör ve 290'ı doktoralı öğretmen olmak üzere 526 öğretim üyesi;
 • 15.000 öğrenciyi eğitmek için modern ekipman ve fakültelerle güzelce tasarlanmış 30 bina;
 • öğrenciler için eğlence merkezi (sinema);
 • İnternet erişimi olan birleşik ağ, 1 milyar kitap içeren kütüphane, 6 okuma salonu ve bir elektronik kütüphane sistemi;
 • Yayın Evi;
 • 10 araştırma dergisi;
 • Televizyon stüdyosu.

Irkutsk & Baikal State University Kampüsü

Baikal State University , Baykal Gölü yakınlarındaki Doğu Sibirya'nın kültürel, turistik ve ekonomik merkezi olan Irkutsk'ta bulunmaktadır.

Baikal State University binası, Irkutsk'un tarihi anıtlarına aittir. Kampüs 100 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir.

Ana bina, mimar VA Rassoshin tarafından Aleksandro-Mariinskaya şehir lisesi olarak 1894'te Kraliyet çifti III.Alexander ve Maria Feodorovna'nın 25. yıldönümü anısına inşa edildi.

Baikal State University modern kampüsü, Irkutsk'un kalbinde, şehrin merkezi caddelerinin - Lenin Caddesi ve Karl Marx Caddesi'nin kesiştiği noktada elverişli bir konuma sahiptir. Yakınlarda iyi bir altyapı var; şehrin başlıca turistik yerleri, tiyatrolar, müzeler, alışveriş merkezleri, otobüs durakları burada bulunmaktadır.

Baikal State University","author_url":"","source":""}" alt="157709_Scastlivyevypuskniki-1.jpg" />

157709_Scastlivyevypuskniki-1.jpg

Konumlar

 • Irkutsk

  Ulitsa Lenina,11, 664003, Irkutsk

sorular