Keystone logo
© Carrianna Field
Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Barcelona School of Architecture (ETSAB)

Tanıtım

Barcelona School of Architecture (ETSAB) , Katalonya'daki en büyük ve en eski mimarlık okuludur. Üniversite eğitiminin hem lisans hem de yüksek lisans olmak üzere tüm aşamalarında eğitim sunar ve Universitat Politècnica de Catalunya BarcelonaTech'teki araştırma gruplarıyla bir araya gelen fakültesinin çalışmaları sayesinde İspanyol ve Latin Amerika üniversitelerinde araştırmada önemli bir role sahiptir. (UPC). Okul ayrıca İspanya'da çevre düzenlemesi eğitimine liderlik ediyor ve Avrupa'nın en prestijli okullarıyla sürekli işbirliği içinde kalıyor.

Bir devlet okulu olarak mesleği, mimariye güçlü bağlılığı, yaşanabilir ve kültürlü çağdaş bir şehir ve kamuya, demokratik ve kaliteli mekana özel bir duyarlılıkla bir bütün olarak toplumun hizmetindedir. Öğretilen çalışmalar, mezunlarımızın çevreyi tanımlama ve inşa etme sürecinde en çeşitli pozisyonlarda olmalarını sağlayan güçlü bir teknik, kültürel ve kentsel bileşene sahiptir. Mimari proje aracılığıyla gerçeği anlayabilen liberal profesyoneller, memurlar veya endüstri tarafından işe alınmış olmak.

Barselona Mimarlık Okulu, 18 Eylül 1875'te Barselona Üniversitesi'nde kuruldu. Öncülleri, 1775'te kurulan ve 1817'den beri Antoni Cellars tarafından yönetilen Mimarlık Sınıfı'nın oluşturulacağı Junta Particular de Comercio de Barcelona'nın sponsor olduğu, Escola de Llotja adlı Lonja Asil Sanatlar Okulu'na geri dönüyor. 1850'de, Master of Works mesleğinin öğretimi, eski Noble Arts okulunda resmileştirildi ve San Jorge Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi'ne dönüştürüldü. Usta İnşaatçılar Okulu, Mimarlık Okulu'nun hemen öncülüdür. 1972'de ETSAB, UPC'nin kurucularından biriydi.

Konumlar

  • Barcelona

    Avinguda Diagonal,649, 08028, Barcelona

    sorular