Keystone logo
BAUMAN Moscow State Technical University

BAUMAN Moscow State Technical University

BAUMAN Moscow State Technical University

Tanıtım

Bauman Üniversitesi'nin tarihi 1 Temmuz 1830'da Rus İmparatoru Nicholas I'in "Ticaret ve eğitim kurumları yönetmeliği" ni onayladığı ve konutlarından birini Sloboda Palace'ı ünlü mimar Gilardi tarafından yenilenen öğrencilerine tahsis ettiği 1 Temmuz 1830'da başladı. .

Sloboda duvarlarındaki eğitim, teorik bilgi ve pratik eğitimin bir kombinasyonu ilkesine dayanıyordu. Daha sonra “Rus çıraklık yöntemi” nin temelini oluşturdu. Bau - man Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, kuruluşundan bu yana, büyük ölçüde Rus mühendisliğinin yüzünü tanımlayan 200.000'den fazla profesyonel yetiştirdi. Snapwire / Pexels

131999_summer-office-student-work.jpg

Bauman mezunlarının isimleri, tüm Rus askeri teçhizat, uçak ve füze cephanesinin yaratıcıları arasında onurlu bir yere sahiptir. Ayrıca Bauman Üniversitesi'nde ilk Sovyet bilgisayarı kuruldu. Buna ek olarak, Bauman mezunları tanınmış bilim adamları ve akademisyenler olmaya devam etti.

Bugün Ulusal Mühendislik ve Teknoloji Araştırma Üniversitesi BMSTU, Rusya'nın önde gelen üç üniversitesinden biridir ve Rus teknik üniversiteleri arasında bir numaradır. İşverenler arasında yapılan anketlere göre, BMSTU, mezunları özellikle işgücü piyasasında yüksek talep gören üç yükseköğretim kurumundan biridir. «Uzman» portalının okurları, en gurur duydukları kurumu isimlendirmeleri istendiğinde Bauman Üniversitesi'ni seçti.

Bauman Üniversitesi Mütevelli Heyeti önde gelen siyasi ve kamusal figürler, Rus hükümeti üyeleri, önde gelen bilim adamları ve işadamlarından oluşur. BMSTU, «Skolkovo» Fonunun kurucularından biridir. Rektör Anatoly Alexandrov fonun konsey üyesidir; BMSTU Başkanı Akademisyen Igor Fedorov, Bilimsel Danışma Kurulu üyesidir. Üniversite, «Skolkovo» sakinlerine araştırma ve mühendislik merkezlerine erişim sağlamaktadır. Üniversite, devletin Rusya Federasyonu halkları için kültürel mirasın en değerli nesneleri listesine dahil edilmiştir. Buro Millennial / Pexels

131998_pexels-photo-1438081.jpeg

Konumlar

  • Moscow

    105005, Москва, 2-я Бауманская ул., д. 5, стр. 1, , Moscow

sorular