Keystone logo
Bologna Business School

Bologna Business School

Bologna Business School

Tanıtım

BBS" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/38/38186_Screen_Shot_2017-01-19_at_5.30.49_PM.png" alt="BBS" />

alt = "BBS (tahmini 2000), Bologna Üniversitesi'nin işletme okuludur (tahmini AD 1088). alt =" BBS, Avrupa'daki en yenilikçi işletme okulları arasında yer alır ve İtalya'daki en saygın kurumlardan biridir. Disiplinlerarası bakış açısı, endüstri entegrasyonu ve uluslararasılaştırma, öğrencilere sürekli değişen ve karmaşık bir ekonomik manzara ile güven, bilgi ve başarı motivasyonuyla yüzleşmek için uygun becerileri sağlamayı amaçlayan okul felsefesinin temel direkleridir.

Bologna Business School Genel Merkezi, Bolognese tepelerinde bulunan 16. yüzyıldan kalma bir Rönesans binası olan Villa Guastavillani'de, şehir merkezine on dakikadan daha kısa mesafede yer almaktadır. Burada tarih, teknoloji ve gelenek güzel ve doğal bir çerçevede bir arada yaşıyor. Bologna, İtalya'nın kalbinde, Floransa'dan 30 dakika, Milano'dan bir saat, Roma ve Venedik'ten iki saat uzaklıkta - Avrupa'nın en zengin bölgelerinden biri olan Emilia-Romagna'da bulunan canlı bir şehirdir.

BBS

alt = "BBS, tam zamanlı yüksek lisans dereceleri (İngilizce ve İtalyanca) ve yarı zamanlı yüksek lisans ve yöneticiler ve profesyoneller için kısa vadeli programlar dahil olmak üzere 360 ° akademik ve" gerçek dünya "eğitim deneyimi sunar. Okul, endüstri ile işbirliği yapar. -öncü şirketler, onlara seçkin yöneticiler ve yüksek kaliteli ve kişiye özel programlar sunan Orta ölçekli şirketlerin ve "Made in Italy" endüstrilerinin sorunlarına araştırma ve odaklı projeler yoluyla özel önem verilmektedir.

BBS

Alt = "BBS topluluğu, öğrenciler, mezunlar, fakülteler, yöneticiler ve 500'den fazla ulusal ve uluslararası şirketten oluşan kapsamlı bir iş ağından oluşan bir ailedir. Her yıl 600'den fazla öğrenci, dünyanın her yerinden ve çeşitli akademisyenlerden gelmektedir. ve profesyonel geçmişler alt = "BBS Fakültesi, 300'den fazla ulusal ve uluslararası öğretim görevlisi, akademisyen, yönetici ve danışman içerir.

İstatistik

Bir Bakışta

50+

programlar

1600+

Her yıl öğrenciler

250+

Fakülte üyeleri

9400+

gelen mezunlar

103

dünyadaki ülkeler

500+

Ağımızdaki şirketler

17

Uluslararası Ortaklar

 

  Kampüs Özellikleri

  Büyüyen Bir Kampüs, Deneyimlenecek Üç Konum

  Üç konum, BBS in Bologna Üniversitesi, işletmeler ve tabii ki Topluluğumuzla birlikte geleceği inşa etmeye çalıştığı üç yer. BBS Mezunları, öğrencileri, çalışanları ve konukları tekrar Villa Guastavillani'ye, Ticaret Fuarı Merkezine ve yakında Villa'nın karşısındaki yeni Kampüse davet etmekten gurur duyar.

  Bologna Business School personelinin ilk yüz yüze görüşmesi , gelecek ve gelecek için çalışmanın değerini ve önemini hatırlamak için bir fırsattı. İnsanların geleceği, her şeyden önce, şüphesiz araştırma ve eğitimin, aynı zamanda yerlerin ve temsil ettikleri şeylerin geleceği.

  BBS yaşadığı yerlerde , geçmiş ve bugün buluşur ve her zorlukta . Villa Guastavillani koridorlarında ve salonlarında titreşen bir enerji yaratmak için birleşir. Büyük sanatsal değere sahip bir bina, sadece BBS değil, aynı zamanda Bologna şehrinin ve onun güzelliğini takdir etme fırsatına sahip olan herkesin BBS Kampüs genel merkezidir. 2000'li yılların başında Bologna Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışması sayesinde, hala dersliklerin içinde muhteşem fresk ve “Rönesans mağaraları” tarzında oda dış mekan , çeşmeli bahçeler ve Villa'yı çevreleyen geniş park sayesinde de etkileyicidir. Pandemik bize sadece bir hızlandırma meydan gelmiştir teknolojik dönüşümünü özellikleri, tarihi kampüsündedir devam zaten donatılmış derslikler ve laboratuvarlar üstün teknolojik araçlarla değil, aynı zamanda arayışında yer almak yeni alanlar ve yeni çözümlerle .

  BBS Geçici Kampüsü'nün Bologna Ticaret Fuarı Merkezi'ndeki konumu, Okuldaki günlük yaşamın değişen taleplerine yanıt verme konusunda gerçek bir sınavdı. Yeni Salonun hiper teknolojik mekanları sayesinde, pandeminin çeşitli aşamalarında zaman zaman oluşturulan yönetmeliklere uygun ve tam bir güvenlik içinde tüm kursları bizzat yürütebildik. Aslında proje, fiziksel varlığın ve insanlar arasındaki ilişkilerin öğrenmenin merkezi bir bileşeni olduğu inancından kaynaklanmaktadır. Bu alan, 370 öğrenciye kadar kapasiteli 8 sınıfın yanı sıra, tümü normalde 6.000 kişiye kadar kapasiteli bir alanda, personel ve öğretim üyeleri için 11 ara odası ve alanı içerir. Sınıf içinde paylaşım ve sosyalleşme, geniş bir yarım daire düzeniyle sağlanıyor ve Salonun kalbi, geleneksel bir buluşma yeri olan bir İtalyan şehir meydanını anımsatan büyük bir arena olarak tasarlandı.

  Villa Guastavillani'nin tam karşısında, şirketlerden ve öğrencilerden gelen artan talebi etkin bir şekilde karşılamak için mevcut olanı genişleten yeni Kampüs kurulacak. Yeni kampüs, sürdürülebilirliğe odaklanmasıyla uluslararası üne sahip bir İtalyan mimar olan Mario Cucinella'nın eseridir. Ve böylece geçmiş, şimdi ve gelecek sadece buluşmakla kalmaz, aynı zamanda onu karakterize eden benzersiz tarihi geliştirmeye devam ederken her zaman yeniliği hedefleyen bir proje oluşturmak için bir araya gelmeye başlar.

   akreditasyonlar

   EFMD Equis Akreditasyonlu

   Konumlar

   • Bologna

    Villa Guastavillani - Via degli Scalini, 18

   programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular