Keystone logo
Bethel University Minnesota

Bethel University Minnesota

Bethel University Minnesota

Tanıtım

Bethel Üniversitesi'nde mükemmelliğe kendimizi adadık.

Ama burada mükemmellik daha çok şey ifade ediyor. Bu, Mesih'e olan inancımızı almak ve onu öğrendiğimiz her şeye, yaptığımız her şeye entegre etmek anlamına gelir, böylece inanılmaz şeyler başarabiliriz - Tanrı'nın yüceliği ve komşularımızın iyiliği için.

1871'den beri Hristiyan yüksek öğreniminde bir lider ve modeliz. Nesiller boyunca, evanjelik inancımızın üst düzey akademisyenlerle kaynaşması kadınları ve erkekleri dönüştürdü ve onları Tanrı'nın krallığında benzersiz çağrılara hazırladı.

John Alexis Edgren, Bethel'i 1871'de Baptist Union Theological Seminary adıyla bir seminer olarak kurdu. Ruhban okulu, Avrupa'da dini zulümden kaçan İsveçli Baptist göçmenlere hizmet etmek için papazları eğitti. 30 dil bilen bir deniz kaptanı ve bilgin olan Edgren, Beytel'i, Hıristiyanların Tanrı'yı akıllarıyla sevmeleri ve O'nu her alanda temsil etmeleri gerektiğine olan inancı üzerine kurdu.

Üniversiteye Taşınma

Baptist Genel Konferansı (şimdi Converge) 1914'te seminerin desteğini aldı, onu Chicago'dan St. Paul'a taşıdı ve bir Hıristiyan lisesi ile birleştirdi. II.Dünya Savaşı'nın ardından Beytel, dört yıllık derece talebine cevap vererek Bethel Koleji ve İlahiyat Okulu oldu.

Sonraki yıllarda, vizyon sahibi liderler Beytel Semineri'ni Batı ve Doğu kıyılarına genişletirken, St. Paul'daki lisans programını büyüttüler. 1989'da teolojik olmayan yüksek lisans programları başlatıldı, ardından çalışan yetişkinler için lisans dereceleri ve çevrimiçi öğrenme seçenekleri izledi.

2004 yılında, halihazırda "yüksek lisans düzeyindeki üniversiteler" arasında sınıflandırılan Beytel, adını 4 okuldaki geniş program kapsamına uyacak şekilde Bethel Üniversitesi olarak değiştirdi:

Sanat ve Bilim Koleji

Yetişkin ve Mesleki Çalışmalar Koleji

Yüksek Lisans

Bethel Ruhban Okulu

Beytel, kısmen Converge kiliseleri tarafından desteklenen, ancak Evanjelik bir bakış açısı ve topluluk içinde öğrenmeye istekli tüm erkek ve kadınlara açık, özel bir Hıristiyan üniversitesi olmaya devam ediyor.

Geleceğe Hazır

Otuz yıldan daha kısa bir sürede, Bethel'in programları ikiye katlanarak 100'den fazla derece seçeneğine ulaştı ve kayıtlar yaklaşık 4,500 öğrenciye ulaştı. Ancak Beytel, kurucusu John Edgren'in vizyonuna sadık kalıyor: geniş eğitimli, eleştirel düşünen Hıristiyanlar geliştirmek - Mesih'in adına hizmet ve liderlik yoluyla dünyayı değiştirmek.

Misyon

Hristiyan inancından cesurca bilgilendirilen ve motive edilen Bethel Üniversitesi, liderlik, burs ve hizmette mükemmellik için erkekleri ve kadınları eğitir ve onlara enerji verir. Mezunları zihinleri yenilemek, İncil hakikatini yaşamak, kültürü dönüştürmek ve müjdeyi ilerletmek için stratejik kapasitelerde hizmet etmeye hazırlıyoruz.

Vizyon

Beytel, bu yüzyıl için Mesih merkezli tercih edilen üniversite olacak.

İnançta kök salmış. Mükemmelliğe bağlılık. Beytel, daha güçlü topluluklar inşa ederek, kendine güvenen liderler ve nazik hizmetkarlar donatarak ve tutkulu dünya değiştiriciler hazırlayarak Hıristiyan yüksek öğreniminde lider olacak. Düşüncelerimiz, sözlerimiz ve eylemlerimiz aracılığıyla, bir üniversite için İsa Mesih'e odaklanmanın ne anlama geldiğini göstereceğiz.

Değerler

Bethel Üniversitesi canlı, İsa merkezli bir eğitim topluluğudur. Burada, çok çeşitli ilgi alanlarına ve geçmişe sahip öğrenciler ortak bir hedefi paylaşırlar: bütün ve kutsal kişiler olmak. Bu dönüşümsel yolculuk boyunca, bize ruhsal, duygusal ve entelektüel olarak rehberlik edecek temel değerlere güveniyoruz.

Birincisi, bizler Mesih'in takipçisiyiz, İsa'nın öğretilerini yaşamaya ve Kutsal Yazılarda açıklandığı gibi O'nun hayatını taklit etmeye çabalıyoruz. Ayrıca karakter geliştiricileriz. Sağlıklı, destekleyici ilişkiler ve hizmet kültürü sayesinde, kırık bir dünyada doğru seçimler yapmak için kişisel gücü ve duygusal zekayı geliştiririz.

Öğrenciler olarak, akademik mükemmelliğe ve entelektüel titizliğe adanmış eleştirel düşünürler ve problem çözücüleriz. Aynı zamanda, tüm hakikatin - bilimsel, sanatsal, felsefi ya da teolojik - kaynağının Tanrı'da olduğunu kabul ederek gerçeği arayanlarız.

Bu dünyaya bir amaç için yerleştirildik: Tanrı, yeteneklerimizi ve şefkatimizi dünyayı değiştirenler ve uzlaşmacılar olmak için kullanmamızı istiyor. Kendi önyargılarımız ve önyargılarımızla alçakgönüllülükle ve dürüstçe meşgul olurken, Mesih'in sonsuz sevgisini ve özverili kurtuluş misyonunu anlamaya daha da yaklaşıyoruz.

Bu karmaşık ve sorunlu dünyada, iyiyi koruyarak ve Mesih'in rehber ışığını yansıtan hem tuz hem de ışık olmayı hedefliyoruz. Bu, Tanrı ile kişisel bir ilişkiye dayanan ve yaşam fırtınalarına dayanabilen olgun bir imanı gerektirir.

Konumlar

  • Saint Paul

    Bethel Drive,3900, 55112, Saint Paul

    programlar

    sorular