Keystone logo
Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Beijing Jiaotong University - School of Software Engineering

Tanıtım

Genel Bilgiler

Pekin Jiaotong Üniversitesi Eğitim Bakanlığı doğrudan yönetimine ulusal bir anahtar üniversite ve şimdi müştereken Eğitim Bakanlığı, Çin Demiryolu Corporation ve Pekin Belediye Hükümeti tarafından desteklenmektedir. BJTU “Ulusal 211 Projesi” ve “985 Mukavemet Disiplin Yenilik Platformu” projesi, yüksek lisans ve doktora dereceleri görüşmek üzere yetkili ilk kurumlardan biri haline seçilen ilk üniversitelerden biridir. BJTU, lider kuruluş olarak, “Ulusal 2011 Projeleri” girmek için Çin hükümeti tarafından onaylanan ilk 14 işbirlikçi merkezlerinden biridir Raylı Güvenliği için İşbirliği Yenilik Merkezi kurmuştur. BJTU 3 yıl üst üste “QS BRIC beş ülkede” ilk 100'e içine seçildi, 6 disiplinler QS Dünya Üniversite üst 400 girdiniz.

Jiaotong Üniversitesi'nin üç kökenleri biri olan BJTU tarihi 1896 yılına dayanan edilebilir. BJTU Pekin Tren Management Institute, teşvik demiryolu yönetim yetenekleri taahhüt ve demiryolu yönetimi ve telekomünikasyon modern Çin'in eğitimini başlatılmıştır Çin'in ilk yüksek öğretim kurumunun büyüdü. 1917 yılında, o Pekin Tren Yönetim Okulu ve Pekin Posta ve Telekomünikasyon Okulu olarak yeniden düzenlenmiştir. 1921 yılında, bu Jiaotong Üniversitesi oluşturmak üzere Şangay Sanayi Koleji, Tangshan Sanayi Koleji ile birleşti. 1923 yılında Jiaotong Üniversitesi'nin yeniden yapılanma sonra Pekin kampüs Pekin Jiaotong Üniversitesi olarak değiştirildi. 1950 yılında, okul Kuzey Jiaotong Üniversitesi seçildi ve başkan ünlü köprü uzmanı Mao Yisheng oldu. 1952 yılında Kuzey Jiaotong Üniversitesi iptal edildi, bu nedenle, Pekin ve Tang kampüs bağımsız oldu ve okul Pekin Tren Enstitüsü olarak değiştirildi. 1970 yılında, adı Kuzey Jiaotong Üniversitesi devam edildi. 2000 yılında, o Pekin Elektrik Koleji ile birleşti ve yönetim Eğitim Bakanlığı'na Demiryolları Bakanlığı'ndan aktarıldı. 2003 yılında, adı Pekin Jiaotong Üniversitesi devam edildi. Çin tarihi tanınmış bazı kişiler, Liu Han, Çin'in ilk radyo istasyonunun kurucusu Ying Shangcai, Çin'in ilk yüksek güçlü buhar makinesinin mucidi Zheng Zhenduo, yazar ve edebiyat eleştirmeni ve tarihçi Jin Shixuan ünlü dahil Üniversitesi'nde eğitim almış Çin'in ilk demiryolu yönetim monografi, Xu Jing, Çin'de demiryolu taşıma ekonomi öncüsü ve Yang Rumei Çin'de erken dört ana muhasebeciler birinin yazarı. Bazı ünlü bilim adamları Xiang Zhejun, Tokyo Deneme Başsavcısı ve Ma Yinchu, ünlü demografikçisi ve ekonomist dahil Üniversitesi'nde çalıştı.

10 Eylül 2016 tarihinde, BJTU teması “Jiao Tong, Çin Rüyası” altında basit ve ağırbaşlı kutlama düzenledi. kutlama toplantısında, Liu Yandong tebrik mektubu okundu. Wang Anshunm, Pekin ve Du Zhanyuan, Eğitim Bakanlığının bakan yardımcısı belediye başkanı toplantıya katıldı ve konuşma yaptılar. Dahası, Rusya ve Moğolistan Ulaştırma Bakanlığı bakanları ayrıca tebrik mektupları gönderdi. Ve, beş Jiaotong Üniversiteleri beş başkanları ortaklaşa yeni bir gelecekte Jiaotong Üniversitesi için yeni bir sayfa işaretli Jiaotong Üniversitesi Pekin Deklarasyonu yayınladı. Çin Demiryolu Derneği, Bilim ve Teknoloji Çin Derneği, Yükseköğretim Çin Derneği, Çin Mühendislik Akademisi, Devlet Gizlilik Bürosu, Devlet Demiryolları Bürosu, Pekin Belediye Komitesi ve ilgili ilçe ve ilçeler, okul müdürleri temsilcileri ve ortak yapı birimleri, Fen 20'den fazla Çinli Akademisi, 6 Çinli Büyükelçiliği yetkilileri, 31 yurtdışı üniversite, 6 Hong Kong, Macao ve Tayvan üniversite ve 22 anakara üniversiteler yanı sıra mezunlar, öğretmenler ve öğrenciler kutlama katıldı. Aynı zamanda, BJTU ayrıca 2016 Küresel Üniversitesi Başkanları Zirvesi, Çin Ulaştırma Kıdemli Forum ve kutlama partisi olarak 10'dan fazla önemli faaliyetleri düzenledi.

BJTU 2015 yılında Çin-Rusya Jiaotong Üniversitesi Başkanı Forumu'nu düzenledi, Li Keqiang bir kutlama mektubu gönderdi. Şimdiye kadar, BJTU St. Petersburg, Çin Rus hızlı tren araştırma merkezi, Çin İngiltere hızlı tren araştırma merkezi, yüksek hızlı tren güvenlik operasyonu ve servis ve uluslararası bilimsel araştırma platformunun uluslararası ortak laboratuvarda Çin Rusya Jiaotong Enstitüsü kurmuştur küresel tedarik zinciri ve lojistik. BJTU aktif dış sanayi eğitimi trafik yönetimini gerçekleştirir ve uluslararası itibar ve nüfuzunu genişler.

Disiplinler BJTU ulusal akademik değerlendirmenin üçüncü turda iyi sırada yer aldı. Sistem bilimi birinci, ulaştırma mühendisliği bilgileri üçüncü ve iletişim mühendisliği 8 oldu sırada idi. Şimdiye kadar, Sistem bilim değerlendirmesinin üç ardışık turda ilk ülke sırada yer aldı.

BJTU Pekin, Haidian İlçesi'nde doğu ve batı kampüsleri ile Çin'in başkenti bulunmaktadır. Neredeyse 1.000 mu (1 mu yaklaşık 667 metrekare eşittir) toplam alanı kapsar ve onun inşaat alanı 910.000 metrekaredir. Üniversite aynı zamanda yeni bir Weihai kampüsü kurdu ve 2015 yılında kullanıma içine koydu. Her kampüs ses öğretim ve araştırma olanaklarının yanı sıra güzel bir ortam var.

BJTU yüzün üzerinde yıllardaki gelişim akademik programlar sayesinde bir dizi sunan ayrım elde etti. BJTU işbirliği ve yenilik güçlü bir hava yaratmıştır etti. Üniversite Çin'in ekonomik ve sosyal gelişme için, bilgi teknolojisi ve kentsel raylı transit yeteneklerini, özellikle olağanüstü yeteneklerini söndürmeye önemli bir üs haline gelmiştir. Üniversite yakından kuruluşundan bu yana ülkenin sanayileşme, kentleşme, informationization ile bağlandı. BJTU özellikle demiryolu taşımacılığının gelişimini hızlandırmak yanı sıra Pekin'deki ulusal ulaşım, lojistik, bilgi mühendisliği, yeni enerji mühendisliği ve sosyal ekonomiye aktif olarak katkı katkı Pekin, Tianjin ve Hebei, entegrasyonu teşvik etmek, kapsamlı ulaşım sistemine katkıda bulunur . BJTU bu yüzyılın ortasında birinci sınıf üniversiteler olmak için bir geliştirme hedefi ve “üç adım” stratejisi kurmuştur.

Okul, üç yüzyılın gelişiminden sonra, bilimin ve teknolojinin trafik özellikleri için bilgi, yönetim ve diğer disiplinlerden bir avantaj oluşturdu. Üniversite, endüstri, yönetim, ekonomi, edebiyat, hukuk ve felsefe gibi komple bir müfredat sistemine sahiptir. BJTU, elektronik ve bilgi mühendisliği okulu, bilgisayar ve bilgi teknolojisi okulu, ekonomi ve yönetim okulu, inşaat mühendisliği okulu, mekanik, elektronik ve kontrol mühendisliği okulu, elektrik okulu, fen okulu, okul okulu da dahil olmak üzere 14 okula sahiptir. Marksizmin okulu, mimarlık ve tasarım okulu, hukuk fakültesi, ulusal güvenlik okulları, lisansüstü okul ve uzaktan eğitim okulu ve sürekli eğitim. Pekin Jiaotong Üniversitesi Haibin kampüsü Huanghua, Hebei eyaletindeki işletmelerin işbirliği kuruldu. BJTU iki seviye 1 ulusal anahtar disciplines-- trafik ve ulaşım mühendisliği ve bilgi ve iletişim mühendisliği, iki seviye-2 milli disciplines-- endüstriyel ekonomi, köprü ve tünel mühendisliği vardır. Şimdiye kadar, BJTU 8 ulusal anahtar disiplinleri vardır. doktora derecesi programları sunan 15 doktora sonrası araştırma istasyonu, 20 seviye 1 disiplinler vardır, yüksek lisans programları sunan 34 seviye-1 disiplinler gibi MBA, EMBA, M.Eng, M. Acc, M.Law olarak 13 profesyonel derece programları ve benzeri.

BJTU üniversite çalışan öncelikli olarak öğretmenlerin kalitesinin iyileştirilmesini kabul etmiştir ve okul yeteneklerini güçlendirmek stratejisini uygulamaya şiddetle etmiştir. Şimdiye kadar, BJTU 1846 tam zamanlı öğretmenler dahil 2907 öğretim ve personeli bulunmaktadır. (Tam zamanlı öğretim elemanlarının arasında, 1199 yardımcısı üst düzey profesyonel ve teknik pozisyonları ve 1733 yukarıda master veya bulunmaktadır.) BJTU CAS'ın 2 akademisyenler, Çin Mühendislik Akademisi, 5 ulusal öğretmenler, akademik değerlendirmenin 6 üye 2 akademisyenler vardır Yangtze”Akademik Dereceler Danıştay Komitesi, 4“973”baş bilim adamları,“Bin Yetenekler programı”,“On Bin Yetenekler programı”6 seçilen kişinin 9 seçilmiş kişi, 8 ayırt profesörler ve yarı zamanlı profesörler grubu Nehir bilgini”, Yetenekler Projesi, ulusal seçkin bir gençlik fonu 9 kazananlar, seçkin bir gençlik fonu 11 kazananlar, New Century Mükemmel Yetenekler projesi, özel hükümet ödenek zevk 158 uzmanlar için programın 69 kişi 11 Milli adayları.

BJTU her zaman eğitimi temel bir görev olarak yetiştiren yetenekleri alıyor ve son 100 yıldır ülkeye çok sayıda yetenek yetiştirmişti. BJTU 1997 ve 2006 yıllarında ulusal lisans öğretimi değerlendirmede mükemmel derecesine ulaşır. Şimdi Üniversitesi 14253 lisans öğrencileri, 7966 yüksek lisans öğrencileri, 2891 doktora öğrencileri, 6918 profesyonel derece öğrenci ve 7810 yetişkin öğrenci bulunmaktadır. Toplamda 820 uzun vadeli uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

BJTU büyük ödülü 1 ulusal ödülü, üçüncü ödülü 3 ulusal ödül, ikinci ödülü 12 ulusal velayetlerde, büyük ödül 1 Pekin belediye ödülü, ilk ödül 27 Pekin belediye ödülleri, son üç yılında ikincilik ödülü 29 Pekin belediye ödül kazandı yıllık öğretim başarı ödülü; 3 eğitim pilot projeler ve son 5 yıl içinde devlet tarafından 1 milli eğitim reform pilot okulu onayladı; eğitmek ve üstün mühendis ve 7 ulusal profesyonel pilot kapsamlı disiplinler reformasyonunu eğitimi için ulusal planın 8 disiplinlerini vardır; 2 “12. Beş Yıllık” ulusal deneysel öğretim gösteri merkezleri, sanal simülasyon deneyi öğretim, 3 ulusal dışı uygulama üsleri, 7 ulusal mühendislik pratik eğitim merkezi, 2 Pekin belediye inandırıcı yenilik pratik üslerinin 2 ulusal merkezlerini kazandı; milli eğitim gösteri merkezi kurdu; 4 ulusal kalitede video açık sınıfları, 22 mükemmel kaynak paylaşımı ders projeleri, 34 çeşit 42 “12. Beş Yıllık” Genel yükseköğretim lisans ulusal planlama öğretim materyallerini onayladı. BJTU Science (Si Yuan Sınıf), birinci sınıf yetenek disiplin vakıf (Zhi Xing Sınıf), yurtdışı proje yöneticisi sınıf, demiryolu taşımacılık Pilot sınıfın deneysel sınıfın, deneysel bir sınıfın kurulması yoluyla olağanüstü yenilikçi yeteneklerinden yetiştiriciliği güçlendirir yetenek eğitim sınıfının ustası (doktor) modunda, Zhan Tianyou sınıf Mao Yisheng sınıf ve uluslararası sınıfı. yüksek düzeyde, lisans ve yüksek lisans istihdam oranı% 98 üzerindedir ve% 50'den fazla lisans öğrencileri ileri eğitim seçmek de BJTU kalitesi ve eğitim seviyesi yıldan yıla artmıştır istihdam oranı kararlıdır. Öğrenci sanat topluluğu, ulusal ve Pekin belediye yarışmalarda üstün başarılar gerçekleştirilen 1., 2., 3. ve 4. üniversite sanat performansı enstrümantal grubunda birinci oldu ve yurtdışı bölgelerinde, Hong Kong ve Macao resitaller verdi. BJTU öğrencileri tarafından gerçekleştirilen “Uzun Yürüyüş paketi” nin prova versiyonu orijinal dram “Mao Yisheng” “- bilim ve Mühendislik Yüksek Lisans elit propaganda Cumhuriyet'in omurgası” olarak seçildi, toplumda güçlü yankı yarattı. Üst düzey spor takımı yurt içi ve yurt dışında dünya üniversitesi badminton müsabakaları ve diğer büyük etkinliklere 76 şampiyonluk dahil yarışmalarda her türlü ulusal düzeyde ve ulusal seviyesinden 112 (defa) birincilik elde etti.

BJTU, gelişim stratejik odak noktası olarak bilimsel ve teknolojik yenilik güçlendirilmesi alır sürekli sosyal hizmet kapasitesini artırır. BJTU öğretim, araştırma araçları ve ekipmanları varlıklarını 1070000000000 RMB yuan vardır; 84.910 kitaplık kağıt kitaplar, elektronik kitaplar, bir taşıma özellikleri veritabanı ile ağ kaynakları. BJTU 1 ulusal anahtar laboratuvarda, 1 ulusal mühendislik araştırma merkezi, 6 ulusal mühendislik laboratuarlar, 1 ulusal enerji araştırma merkezi, 4 ulusal akredite laboratuarlar, 1 ulusal üniversite bilim ve teknoloji parkı, 9 anahtar laboratuvarlar arasında dahil 47 il ve bakanlık düzeyinde araştırma platformları vardır eğitim / mühendislik araştırma merkezi bakanlığı, 1 Pekin laboratuvarı, Pekin mühendislik teknolojisi araştırma merkezi ve diğer 13 il ve bakanlık düzeyinde bilimsel araştırma platformları 10 anahtar laboratuvarları. Son 5 yıl içinde, üniversite, Ulusal 973 Planı, Ulusal 863 Planı, Ulusal Bilim Fonu, Ulusal Sosyal Bilimler Fonu ve benzeri Eğitim Bakanlığı, Demiryolları Bakanlığı ve kurduğu diğer projeler olarak yaklaşık 11.000 araştırma projelerini denetimli. Araştırma fonu 3670000000 RMB ulaştı. BTJU SCIE Alıntılarımda 3097 kağıtları ve EI Alıntılarımda 5214 bildiri yayınladı. 2107 patent başvuruları ve 1360 onayları vardı. BJTU, 8 Çinli Kıdemli Jiaotong forum ve 42 BJTU söyleşiye ev sahipliği barındırılan ve 40 üst düzey uluslararası konferanslar üstlenmiştir. BJTU 12 ulusal ödül 136 il bilim ve teknoloji ödülleri ikinci ödül 1 ulusal doğa bilimi ödülü, ikinci ödül 1 ulusal bilim ve teknoloji ilerleme ödül ve ikinci ödül 1 ulusal teknoloji buluş ödülü yanı sıra bilimsel araştırma üstün ödülü kazanması 8 üstlenilen projelerde (beşeri ve sosyal bilimler).

BJTU, küresel vizyonla birinci sınıf yetenekleri yetiştirmek için 205'den fazla üniversite ve Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya ve Fransa da dahil olmak üzere 38'dan fazla ülkenin çok uluslu çokuluslu şirketleriyle işbirliği ilişkileri kurmuştur. Üniversite, Belçika'da KU Leuven, Amerika Birleşik Devletleri'nde Texas Southern University ve Brezilya'da Campinas Üniversitesi ile Konfüçyüs Enstitüleri kurdu. BJTU barındırılan veya uluslararası kablosuz iletişim, sinyal işleme, demiryolu mühendisliği, düşük karbon lojistik ve diğer alanlarda uluslararası akademik konferanslar üstlenmiştir. Uluslararası Kültür Festivali Çinli ve yabancı akademik kültürün değişimini teşvik etmek, iki yılda düzenlenmektedir. "Çin Yeni Enerji Enstitüsü" nin deklarasyonu "Planı Geliştiren Gösteri Üniversitelerinin Uluslararasılaştırılması" nda seçildi. ve yabancı fonlar yıl yıl artmıştır. BJTU 3 ulusal “bin yabancı uzman planı” dahil 17 uzun vadeli yabancı uzmanlar vardır; sırayla 5 Çin yabancı ortak eğitim projeleri lisans ve yüksek lisans dereceleri eğitimini yürütmek ve okulun uluslararasılaşmayı artırmak için. Mezunlar Derneği, vakıf ve yönetim kurulu tam oyun vermek için BJTU kadar 37 yerel Mezun Dernekleri belirledi, yönetim 78 panoları emilir ve ulaşım, lojistik, bilgi, enerji ve diğer girişimleri ile stratejik işbirliği ilişkileri kurdu uzun vadeli ve personel eğitimi ve bilimsel araştırma geniş işbirliği gerçekleşen sanayileri yanı sıra yerel yönetimlerin,.

“Su içerken, kaynağın düşünün ülkeyi seviyorum ve alma mater onurlandırmak.” Bugün şanlı tarihinin 120 yıllık, Pekin Jiaotong Üniversitesi “bilgi ve Uygulama” sloganıyla ve ruhu aşağıdaki onu anlayışı ile sürdürmektedir tevazu, dikkatli ve yenilik talebi ve eski milli liderlerinin beklentilerini hatırlayarak, ve üst düzey ayrım ile dünyaca ünlü üniversite inşa etme hedefine doğru uzun adımlarla.

Konumlar

  • Beijing

    Beijing Jiaotong University No.3 Shangyuancun Haidian District, 100044, Beijing

    programlar

    sorular